Бременські музики на Славутобаченні-2013

Черговою виставою порадував славутчан творчий колектив міського Палацу культури, представивши нещодавно на осуд глядачам постановку «Бременські музики». Вкотре ми мали змогу переконатись у безмежній творчій фантазії наших працівників культури, оскільки вистава мала незвичайну інтерпретацію. Очікуючи на відому п’єсу «Бременські музики», за мотивами казки братів Грімм про бродячих музикантів, на глядачів чекав сюрприз – своєрідний сучасний варіант казки, досить оригінальний та абсолютно неочікуваний для всіх присутніх у залі Палацу. У славутській версії учасниками вистави стають не лише головні герої Осел, Пес, Кіт, Півень, король Славко I Славетний, блазень, він же радник короля, геніальна та неперевершена атаманша, а й троє поросят, Варвара краса, довга коса, Арлекіно та придворні дами На-на та Ла-ла.
Цього разу мандрівники з Бремена завітали до нашого міста і потрапили на Королівський вокальний турнір «Славутобачення – 2013». За умовами цього конкурсу, переможці повинні були отримати пів-королівства. Звичайно ж головний приз гаряче забажала підступна атаманша. Та навіть попри її злі наміри та геніальні комбінації усе закінчилось хепі-ендом: самозакоханий король залишився зі своїм цілим та неушкодженим королівством, бременські музики з найголовнішою у їхньому житті свободою, атамашна зрозуміла свою помилку та визнала, що щира дружба все ж існує. «Бременські музики» не залишили байдужими жодного – ні дітей ні батьків. Останні були задоволені щирим та неприхованим інтересом своїх дітей. Із зали лунав веселий сміх та бурні оплески.
На сцені було все – доволі складні та напрочуд яскраві костюми, різнокольорові декорації, сучасні жартівливі репліки, які повністю відповідали характерам героїв вистави, невгамовні танці та веселі пісні. Особливо хотілося б відмітити акторську гру атаманші, яка до кінця прожила та відобразила характер своєї героїні. Без уваги не можу залишити й короля: вишукана перука, оригінальність виконання та безперервне перебування в образі повністю підкорило публіку. Ну і переможців вокального турніру бременських музикантів. Якими лише хитрими вивертами не змушувала їх атаманша зректися дружби, та вони залишилися вірними своїм переконанням.
У виставі задіяли велику кількість акторів: Осел – Юлія Скороход, Пес – Світлана Іванець, Кіт – Жанна Павлюк, Півень – Валерія Агєєва, король Славко I Славетний – Павло Медведюк, блазень – Єлизавета Семенюк, атаманша – Ірина Марчук, троє поросят – Ірина Оніщук, Даша Стєпанова та Нікіта Ішмуратов, Варвара краса, довга коса – Божена Поліщук, Арлекіно – Юлія Трипадуш, придворні дами На-на – Ангеліна Блага, Ла-ла – Лілія Котик. Автор сценарію – Ірина Марчук, режисер-постановник – Ірина Сакалюк, звукорежисер та автор масок – Олесь Сакалюк, художник-декоратор – Юлія Скороход.
Ну що ж, вистава вчить як потрібно дорожити дружбою та ні за яких умов: чи то через власні амбіції та бажання слави, чи улесливі слова підступної людини, не зрікатися вірних друзів. Адже лише так можна досягти успіху та пліч-о-пліч пройти через усі випробування, які підготувала доля.
Першого грудня у міському Палаці культури відбудеться повторна вистава «Бременські музики», тож організатори запрошують усіх бажаючих гарно провести свій час та переглянути цікаву історію про пригоди мандрівних музик з Бремена.
Вероніка Чернега

Розміщено:
Редакція «Вісті громади».
+380384272241 visti_sl@ukr.net

Розміщенно в Без категорії