День українського козацтва в НВО

Православний календар дивовижно поєднав у жовтні два важливі для українців величні свята: Покрову Пресвятої Богородиці і в цей же день, згадуючи героїчне минуле нашого народу, вшановують українське козацтво.
Напередодні свята, у НВО «Дошкільний заклад – початкова школа І ст.» уже традиційно зібралися у світлій залі молодші школярики, вчителі, батьки, щоб віддати належне пам'яті легендарних предків, більше дізнатися про Славутську паланку українських козаків, повеселитися козацькими розвагами.
Справжнім дитячим святом стали для дітей козацькі забави. Усім присутнім козачата довели, що вміють зібрати у дорогу козацький провіант, розкласти козацьке багаття, спритно і весело управлятися на конях, продемонстрували козацьку силу і звитягу, при цьому ще й весело жартували. Така колективна діяльність об’єднує дітей, зміцнює їх шкільну дружбу, викликає емоційні хвилювання за спільний результат.
Під бадьору музику козацького маршу урочисто зайшли козацькі рої ім. Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Сірка. Вони вітали один одного і запрошеного на зустріч військового старшину – суддю Славутської паланки українських козаків Романа Володимировича Бачинського, який схвилював і вразив дітей справжньою амуніцією українського козака. Роман Володимирович розповів, що колись Січ мала традицію здійснювати не лише військові походи, а й походи святими місцями задля їх пізнання та возвеличення. Такими місцями були скити, собори, монастирі. Славутська паланка українських козаків здійснила уже двадцять шість таких походів.
На дитяче запитання, який епізод із численних походів залишився найяскравішим у пам’яті, Роман Володимирович розповів, що в одному із сіл Західної України всі жителі від наймолодшого до найстаршого вийшли назустріч козакам із хлібом – сіллю у вишитому одязі. Отже, молоде покоління українців має усвідомити, що не все у цьому світі вимірюється грошима і посадами, що головні людські, національні цінності вартують набагато більше.
По закінченні свята у хлопчаків запитали, чи важко бути козаком. Вони відповіли, що ні. Головне, треба мати в душі іскорку Божу, свято шанувати національні традиції і мати велике бажання служити людям.
Алла Лук’янчук, соціальний педагог закладу

Розміщено:
Редакція «Вісті громади».
+380384272241 visti_sl@ukr.net

Розміщенно в Без категорії