Репетиції життєвих перемог

Борис Миколайович Пантелеймонов, керівник гуртка «Автомоделювання» Славутської міської станції юних техніків, займається майструванням моделей автомобілів. — « Хочу сказати, що самі моделі поділяються на класи, а модулювання має декілька напрямків. Відповідно є моделі які запускаються на вулиці, радіокеровані моделі, та моделі, що запускаються у приміщенні, стендові моделі. На жаль, через брак коштів, поки не маємо можливості виготовляти великі кордові моделі. Але з часом, думаю, все буде відновлюватися. А зараз ми займаємося виготовленням кордових моделей у приміщенні. Маємо спеціально виготовлену трасу для запуску моделей, увесь хід змагань автоматизований».
Борис Миколайович щиро та завзято розповідає про усі моделі автомобілів, що виготовлено руками гуртківців. Адже кожна модель у його руках – це витвір рук молодих та талановитих майстрів, тих, хто вже сьогодні не просто знається на техніці. Тих, хто у найближчому майбутньому стане конструктором власних, українських автомобілів. Тих, хто здатен підняти український автопром. Саме ці моделі принесли перемоги своїм авторам та розробникам.
«Ось погляньте, – каже Борис Миколайович, і показує на шафу, – це все – нагороди наших гуртківців. Це їх кубки за перемоги на багатьох змаганнях. Усі перемоги важливі у житті дітей, але отримані нагороди за власні вироби – це не лише нагороди, це визнання їх активної творчості, їх умінь та використаних знань, їх волі та витривалості.
Наголошу, що наші вихованці не вперше стають призерами та переможцями обласних та Всеукраїнських змагань».
На початку листопада 2013 року славутські гуртківці прийняли участь у Відкритих змаганнях на Кубок України з автомодельного спорту (кордові моделі в приміщеннях), які були організовані та проведені Українським державним центром позашкільної освіти за безпосередньої підтримки Львівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та Стрийської міської станції юних техніків.
У місті Стрий 42 учасники з 10 команд представили різні куточки України, а самі змагання проводились в 4 класах моделей (ЕЛ-О, ЕЛ-Аеро, ЕЛ-К, ЕЛ-іграшка).
Суддями оцінювалось все – і охайність та точність виконання моделей з об’ємним кузовом і контурних моделей, і найважливіше, що захоплює всіх юних моделістів – швидкість.
Безпосередньо перед змаганнями, моделі проходять технічний огляд, під час якого судді оглядають та оцінюють моделі учасників за правилами змагань.
Усі моделі учасників рухаються по колу діаметром 5,3 метра. На дистанції 100 метрів (6 кіл) модель повинна розвинути найбільшу швидкість – 65-68 км/год.
До розмови залучились гуртківці Бориса Миколайовича.
Денис Синицький, чемпіон України з автомоделювання 2012 та 2013 рр.: «Вперше прийшов на гурток «Автомоделювання» станції юних техніків не сам, мене привела мама. Від самого початку мені дуже було цікаво. Приймав участь в обласних та республіканських змаганнях. Подобається те, що я навчився виготовляти моделі автомобілів. Приймаючи участь у змаганнях знайомлюся із новими друзями, які також захоплені автомоделізмом».
Данило Сірук, чемпіон України з автомоделювання 2013 рр.: «Я навчаюся в 4 класі, а на гурток прийшов із старшим братом, ще з часу перебування у садочку. Мені дуже подобається ходити на цей гурток, адже я навчився випилювати лобзиком, працювати на свердлильному станку. Потоваришував із старшими гуртківцями. Хоча я й найменший на гуртку, але можу також похвалитися своїми перемогами».
Андрій Гедзюк, чемпіон України з автомоделювання 2013 рр.: «Я займаюся в цьому гуртку перший рік. Зараз виготовляю контурну модель з резиновим двигуном. Також я навчився працювати із лобзиком та свердлильним станком, які надають можливість виготовити автомоделі. Мені дуже цікаво тут займатися».
Євген Пантелеймонов, чемпіон України з автомоделювання 2012 та 2013 рр.: « На гурток прийшов з 3 класу. Мені тут дуже цікаво, адже я навчився виготовляти автомоделі. Модель, що перемогла на змаганнях, досягла швидкості 68 км/год та встановила новий рекорд України. На заняттях я навчився креслити та виготовляти макети автомобілів. Іноді доводиться бути наставником для молодших учасників гуртка. У майбутньому, сподіваюсь, отримані на заняттях знання я зможу використовувати у житті».
Віталій Пантелеймонов, чемпіон України з автомоделювання 2013 рр.: «На гурток «Автомоделювання» до Славутської міської станції юних техніків я прийшов ще у першому класі за порадою свого старшого брата Євгена. А сьогодні я виготовляю модель із паперу. Завжди допомагаю тим, хто робить лиш перші кроки в автомоделюванні. У майбутньому хочу навчитися виготовляти моделі з дерева, пінопласту та інших матеріалів. Моя модель у місті Стрий досягла швидкості 62 км/год».
«Переповісти про емоції учасників під час змагань практично неможливо, – каже Борис Миколайович, – це і радість, і сльози, переживання за виступ товаришів і участь своїх моделей. Усі мої вихованці стали переможцями у різних класах моделей та заслужено отримали відповідні відзнаки Українського державного центру позашкільної освіти.
Окрім того, важливим моментом у результативності наших занять на гуртку, є отримані путівки на літній відпочинок у найкращі дитячі оздоровчі табори, а саме – «Атрек» та «Молода гвардія». Цінність таких перемог подвійна – це радість за досягнення та усвідомлення того, що знання та вкладена праця у виготовлення моделей оцінюються достойно».
Чим більше таких гуртків, тим більше якісних авто буде вироблятись в Україні.
Спілкувався Ігор Яніцький

Розміщено:
Редакція «Вісті громади».
+380384272241 visti_sl@ukr.net

Розміщенно в Без категорії