Славутчани знову найкращі!

24 жовтня в Хмельницькій обласній філармонії відбувся ІІІ заключний тур обласного огляду-конкурсу народних звичаїв та обрядів «Стелися, барвінку!», в якому взяли участь 16 кращих творчих колективів Хмельниччини. Йому передували 9 зональних турів, в яких унікальні старовинні обряди презентували глядачу 43 аматорських колективи області.
Метою проведення даного заходу стало відродження, відтворення і популяризація самобутнього місцевого автентичного фольклору – звичаїв, традицій, обрядів, усно-пісенної творчості, танцювально-музичних перлин, що здавна побутували і побутують на Поділлі, а водночас надання методичної та практичної допомоги самодіяльним творчим колективам у збереженні і примноженні неоціненних надбань українського народу.
Цікаві програми «Весняні ігри та забави», «Колодка» «Зібгання короваю», «Випікання короваю», «Весілля», «Перепій», «Хрестини», «Обжинки» представили на суд компетентного журі та глядачів зразкові дитячі фольклорно-етнографічні гурти «Щедрик» та «Перлинка» з міста Славути, «Родовід» з містечка Антоніни Красилівського району, а також аматори Віньковецького, Волочиського, Летичівського, Дунаєвецького, Новоушицького, Чемеровецького та Шепетівського районів, міста Кам’янець-Подільського. Всі презентовані обряди були насичені місцевим матеріалом.
Приємно, що наш зразковий фольклорний гурт «Щедрик» Славутської ДШМ виборов перемогу і отримав диплом лауреата І премії конкурсу, а також цінні подарунки!
Вихованці гурту «Щедрик» висловлюють подяку директору Дитячої школи мистецтв Л.В. Скрипнюк та усім батькам за фінансову та моральну підтримку!
Тетяна Маліновська, керівник гурту «Щедрик» ДШМ, Управління культури Славутського МВК

Радо повідомляємо, що серед переможців обласного огляду-конкурсу «Стелися, барвінку!» також був високо оцінений Славутський зразковий фольклорно-етнографічний гурт «Перлинка» (І місце), який вразив гостей свята своєю колоритністю та майстерністю виконання.
Приємно, що щоразу із конкурсів різного рівня славутчани повертаються з новими перемогами.
Від імені міського голови Василя Сидора вітаємо переможців – гурти «Щедрик» та «Перлинка» – з черговою високою перемогою! Подальших успіхів вам на творчій ниві! І знайте, що ви є гордістю Славути.

Розміщенно в Без категорії