Славута: проведено спільні тактичні навчання органів управління і спеціалізованих служб цивільного захисту міста з питань організації управління при ліквідації надзвичайних ситуацій

Кожен має право на захист свого життя і здоров’я від наслідків аварій, катастроф, пожеж, стихійного лиха. Держава як гарант цього права створює систему цивільного захисту, мета якого – захист населення від небезпечних наслідків аварій і катастроф техногенного, екологічного, природного та воєнного характеру.
Тому кожна людина у випадках аварій, катастроф і стихійного лиха повинна вміти захистити себе, свою сім’ю і надати допомогу потерпілим. Сьогодні цього вимагає саме життя, наша дійсність.
24 жовтня в нашому місті проводились спільні тактичні навчання органів управління і спеціалізованих служб цивільного захисту Славути з питань організації управління при ліквідації надзвичайних ситуацій.
В спільних тактичних навчаннях приймали участь Дмитро Бондар, начальник Управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області, підполковник служби цивільного захисту; Сергій Ковальчук, заступник начальника 18 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області капітан служби цивільного захисту; Василь Сидор, міський голова; Василь Остапчук, заступник міського голови; Василь Яцюк, керівник КП «Славутське ЖКО»; Леонід Степанюк, керівник Славутського УВКГ.
У ході навчань були задіяні Славутський РЕМ, відділення швидкої допомоги Славутської ЦРЛ, служба охорони громадського порядку і забезпечення безпеки дорожнього руху, інженерно-комунально-технічна служба.
Метою проведення навчання було:
1. Перевірка оперативного реагування 18 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, оперативних служб м. Славута щодо ліквідації надзвичайних ситуацій.
2. Відпрацювання взаємодії оперативних служб м. Славута та 18 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області щодо ліквідації надзвичайних ситуацій.
3. Відпрацювання дій особового складу 18 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області по ліквідації надзвичайних ситуацій при гасінні пожеж в будинках з масовим перебуванням людей.
Згідно тактичного задуму внаслідок вибуху газу в квартирі на четвертому поверсі чотириповерхового житлового будинку № 97, що по вул. Миру, зруйновано горищне перекриття, зовнішню стіну, яка виходить у двір будинку, а також пошкоджено стіни та перегородки у двох квартирах на четвертому поверсі. На горищі виникла пожежа площею 30 м.кв. та у зруйнованій житловій квартирі на четвертому поверсі площею 25 м.кв.
На момент прибуття 18 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області загальна площа пожежі складала 55 м.кв.
Василь Остапчук, заступник міського голови: «Відповідно до графіку проводяться тактико-спеціальні навчання, дії управління силами, засобами у разі настання надзвичайної ситуації. Згідно з метою та тактичним задумом в будинку № 97, що по вулиці Миру нами відпрацьовується готовність сил та засобів, перевіряється порядок взаємодії, вивчаються проблемні питання щодо взаємодії сил реагування на надзвичайні ситуації з метою попередження та недопущення негативних наслідків».
Віталій Урбанович, головний інженер, керівник аварійно-газової служби: «Під час проведених навчань ми отримали повідомлення про вибух газу на 4 поверсі в будинку № 97 по вулиці Миру. У результаті було проведено відключення газопостачання будинку, обстежено газопровід на предмет пориву. Усі недоліки було усунуто швидко та якісно».
Сергій Ковальчук, заступник начальника 18 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, капітан служби цивільного захисту: «О 10 год. на пульт ДПРЧ 18 було отримано повідомлення про виникнення надзвичайної ситуації – вибух газу на вулиці Миру в будинку № 97. На місце події було направлено два відділення на основних автомобілях в складі чергового караулу. На місці встановлено: вибухом газу зруйновано частину будинку, перекриття з послідуючим горінням даху будинку. Черговий караул організував евакуацію жителів даного будинку. На місце пригоди було направлено черговим диспетчером служби взаємодії міста – працівників ЖКО, Водоканалу, ЦРЛ, РЕМ, міліції, газконтори. У даній ситуації служби взаємодії та підрозділ ДПРЧ 18 успішно впорались із ліквідацією наслідків вибуху газу та послідуючими наслідками надзвичайної ситуації».
Василь Яцюк, начальник комунально-технічної служби міста: «Близько 10 год поступило повідомлення про вибух побутового газу в будинку № 97 по вулиці Миру. Даний будинок знаходиться на балансі КП «Славутське ЖКО», тому нами відповідно було повідомлено служби взаємодії. При виїзді на місце події було виявлено пошкодження 3 квартир та перекриття будинку. За попередніми підрахунками збитки становлять близько 380 000 грн. Хочу наголосити на тому, що усі служби взаємодії вчасно з’явились на місце події та злагоджено ліквідували аварійну ситуацію».
Віталій Гуцалюк, завідувач навчально-консультативним пунктом: «Дане показове навчання проведено з метою недопущення та ліквідації надзвичайних ситуацій. Хочу наголосити, що навчання з питань підготовки цивільного захисту відповідних служб об’єктів господарської діяльності відбувається від січня до грудня поточного року. Завершальним етапом є проведення об’єктового навчання та показового заняття з метою відслідковування дій служб взаємодії міста. Наступне питання – це підготовка невоєнізованих формувань суб’єктів господарювання з метою взаємодії та злагоджених дій під час ліквідації надзвичайних ситуацій».
За наслідками проведених спільних тактичних навчань відбулося засідання міського оперативного штабу з ліквідації НС.
В ході обговорення дій органів управління і спеціалізованих служб цивільного захисту міста з питань організації управління при ліквідації надзвичайної ситуації Дмитро Бондар, начальник Управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області, підполковник служби цивільного захисту, зокрема, позитивно відмітив злагоджену взаємодію відповідних служб міста в ході ліквідації надзвичайної ситуації. Василь Сидор, міський голова, вказав на ті заходи та завдання, що потрібно ще вирішити місту на майбутнє, та окреслив дії міської влади з цих питань.
За ходом навчання слідкував
Ігор Яніцький

Розміщено:
Редакція «Вісті громади».
+380384272241 visti_sl@ukr.net

Розміщенно в Без категорії