На тенісних перехрестях

В м.Красилів відбувся відбірковий турнір для участі у чемпіонаті України серед юнаків та дівчат від 2000 р. та старше. Наші юні тенісисти, члени міського клубу «Золота ракетка», вихованці тренера Славутської ДЮСШ Сергія Капусти випробували свої сили у боротьбі з більш старшими суперниками. Вероніка Олійник та Дар’я Шабурова зуміли стати срібними призерами, а Олександр Лук’яненко ледь не дотягнув до бронзової нагороди. Наталія Капуста підтвердила свій високий клас, обігравши усіх своїх суперниць. З інших наших учасників усі спеціалісти одноголосно відзначили нашу висхідну «зірочку» Яну Олійник, якій нині не виповнилося й 8-ми років, але вона зуміла подолати своїх більш старших суперниць.
В цьому році у торговому комплексі «Європа», що знаходиться у м. Хмельницький, відкрився клуб настільного тенісу «TOP SPIN». Величезне приміщення клубу оснащене 16-ма професійними столами. Влітку наша делегація з успіхом брала участь у турнірі, присвяченому відкриттю клубу, завоювавши переважну кількість призових місць. І ось тепер клуб виступив з ініціативою у проведенні першого у нашій області турніру з настільного тенісу серед спортивних сімей «Тато, мама, я – спортивна сім’я». За умовами змагань у них брали участь діти у двох вікових категоріях – молодшій (до 2000 р.н.) та старшій (до 1996 р.н.), а також члени їх родини – батько, мама, дідусь та бабуся. У змаганнях взяло участь 15 команд. Наше місто представила сім’я Шабурових – чемпіонка області серед молодших дівчат Дар’я та її дідусь, директор Центру ФЗН «Спорт для всіх» Валерій Іванович. Змагання проходили у жорсткому режимі за круговою системою до 3-х перемог одного з учасників. У разі нічийного результату проводилася парна зустріч. Змагання продовжувалися більш, ніж 5 годин та вимагали від учасників великої витривалості. Сім’я Шабурових виступила гідно, вигравши майже усіх суперників з «сухим» рахунком та лише у боротьбі з сім’єю Макарових з м. Хмельницький знадобилася парна зустріч, яку наші земляки виграли з рахунком 3:1 та завоювали головні нагороди турніру.
А у цей час інша група наших спортсменів брала участь у великому турнірі у м. Теофіполь, присвяченому Дню працівників харчової промисловості та 10-річчю місцевого цукрового заводу. В турнірі взяли участь більш, ніж 10 команд міст та районів області. І тут наші тенісисти підтвердили свій високий клас. Вероніка Олійник та Олександр Лук’яненко стали чемпіонами турніру, а Олена Лавренюк, Яна Олійник та Владислав Кухарчук посіли місця недалекі від п’єдесталу пошани.
Учасники змагань, їх батьки висловлюють слова вдячності керівництву міста, а також КП «Славутське ЖКО» за надану можливість участі у змаганнях, моральну та матеріальну підтримку юних спортсменів.
Відзначаючи високі результати наших тенісистів, хочеться звернути увагу на той факт, що настільний теніс технічно складний вид спорту, який потребує особливу увагу до екіпіровки, інвентарю та обладнання, а також участі спортсмена у різноманітних змаганнях. Без цього неможливий прогрес та на одному ентузіазмі далеко не заїдеш. Так, наприклад, тенісисти з міст Красилова та Хмельницького після поразок від наших спортсменів у чемпіонаті області перейшли на дорогі шиповані накладки на ракетках та зуміли обіграти наших на чергових турнірах. Участь нашої ведучої тенісистки Наталії Капусти у чемпіонаті України у вищій лізі під питанням, за відсутністю коштів у команді Хмельницького університету, за команду якого вона виступає у якості капітану. Приміщення клубу «Золота ракетка» вже не відповідає технічним умовам підготовки висококласних спортсменів та не в змозі вмістити усіх бажаючих займатися настільним тенісом. Участь наших ведучих спортсменів у Всеукраїнських та міжнародних турнірах можлива лише за рахунок батьків юних спортсменів.
Не дивлячись на активну підтримку зі сторони керівництва міста, клубу, вкрай необхідна підтримка меценатів, любителів спорту. Тільки у цьому разі наші юні дарування зможуть вийти на дорогу професійного спорту та порадувати своїх земляків новими успіхами на спортивній арені. Ми чекаємо пропозицій та допомоги. Наш сайт http://tabletennis.org.ua
Центр ФЗН «Спорт для всіх»

Розміщенно в Без категорії