ФОТОЗВИНУВАЧЕННЯ!

Яка б не була влада, скільки грошей з бюджету на прибирання сміття не викладали б, бажаного результату не буде, доки люди не перестануть смітити. Завалені сміттям узбіччя доріг, купи сміття в лісах, поблизу водойм, біля самих же будинків – це робота людей, які свідомо засмічують свій же дім – рідне місто.
Як відомо, у доброї господині помешкання завжди перебуває в ідеальній чистоті. Наша Славута – це теж своєрідний дім для всіх її жителів. І ми маємо дбати про те, щоб у нас було затишно й чисто.
Мабуть нереально знайти того, хто б не захоплювався красою нашої природи, адже нам, славутчанам, в цьому плані дуже пощастило. Але ж скільки є таких, хто залишає після себе гори сміття. Варто лише зупинитися на будь-якій дорозі і зробити крок узбіччям, а тим більше придорожньою лісосмугою – земля спотворена купами пластика всіх видів, скла, бляшанок, автомобільних шин, будівельного сміття, розтрощених холодильників і телевізорів, старих меблів. Найближчі до житлових масивів гектари лісу – місця масових пікніків, буквально всипані сміттям. Але й заглибившись в ліс на кілька кілометрів важко знайти незасмічене місце. Навіть на такій відстані від доріг знаходяться гори побутового та будівельного сміття, доставлені сюди автотранспортом. Чому люди вважають, що після них мають прибирати? Невже так важко забрати сміття з собою у пакет і викинути вдома? Ось таких питань дуже багато, а відповіді немає, бо ті, хто смітить не лише на узбіччі, а й на природі, робить це так, щоб ніхто не бачив. А результат їхньої «праці» – стихійні сміттєзвалища. Саме такі купи сміття, які ви бачите на знімку, ми побачили в мікрорайоні «Військове містечко» (фото 1,2), відійшовши недалеко від житлового масиву, та на вул. Привокзальна (фото 3). Як не гірко це усвідомлювати, але такі сміттєзвалища стали нормою.
Згадаємо одну народну мудрість: «Земля багата – народ багатий». Разом ми можемо багато чого зробити і почати треба хоча б iз захисту дерева бiля рiдного будинку, птахiв у скрутний для них час. Здавалося б, це зовсiм просто: не забруднювати озера, річки, не засмiчувати землю, по якій ходиш. Але це «просто», є своєрiдним тестом на людянiсть.

Прес-служба
Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії