Вирішували важливі питання міста

Минулого тижня засідання виконавчого комітету міськради пройшло особливо насичено, адже необхідно було розглянути та вирішити багато важливих питань місцевого значення.
Особливу увагу було приділено необхідності належного утримання люків у місті. З цього приводу доповіли керівники житлово-комунальних підприємств та установ міста.
Начальник КП «Славутське УВКГ» Леонід Степанюк:
– На балансі нашого підприємства знаходиться 4,5 тис. люків: 2550 – на водопровідних мережах та 1950 – на каналізаційних. На сьогоднішній день не вистачає 538 каналізаційних люків та 510 водопровідних. Така ситуація пояснюється постійними крадіжками люків зловмисниками. Зі свого боку ми як можемо намагаємося вирішувати дану проблему – закриваємо колодязі, де вкрадено кришку, залізобетонними та дерев’яними щитами. Найбільш гостро стоїть питання нестачі люків біля багатоповерхових будинків у кількості 128 шт., які на разі накриті нестандартними кришками – залізобетонними. Тому, в першу чергу, ставимо перед собою завдання щодо встановлення належних люків саме на прибудинкових територіях. В цьому випадку будемо практикувати закупівлю люків з альтернативних матеріалів – композитної суміші, гуми, полімер піщаної суміші тощо. Звісно ціна таких люків значно вища звичайних, проте позитив в тому, що вони менше ставатимуть ціллю викрадачів, адже на металолом речі з таких матеріалів не приймають. Хоча скажу, що вже є випадки крадіжки і гумових люків, ось тільки не зрозуміло на які цілі.
Начальник Центру телекомунікаційних послуг №12 Сергій Погуляєв:
– На балансі маємо 508 колодязів кабельної каналізації. Конструктив люків у нас дещо відрізняється від міськводоканалу – вони складаються із двох частин (верхньої та нижньої кришки). Якщо верхню кришку і можуть вкрасти, то на нижній встановлений замок, що унеможливлює крадіжку. Зараз в нас залишилися відкритими лише чотири колодязі, які закритті тимчасовими кришками. До кінця місяця ми їх закриємо. 12 люків залишаються без верхніх кришок, які також плануємо замовити та встановити.
Начальник КП «Славутське ЖКО» Василь Яцюк:
– На сьогоднішній день на підприємстві рахується 105 люків ливневої каналізації та 170 – це теплові камери теплотраси міста. Крадіжки люків, як і у інших балансоутримувачів, є звичним явищем. На сьогоднішній день відкрито дев’ять люків ливневої каналізації, де здійснювалася прочистка колодязів і вже закуплено нові кришки. Що стосується тепломережі, то теплокамерні люки практично всі закриті.
Заступник начальника 18 ДПРЧ ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області Сергій Ковальчук:
– У вересні-жовтні ми здійснювали планову перевірку пожежних гідрантів, яких по місту рахується 84. Було виявлено, що на 25 з них відсутні люки, деякі просто закриті дошками, бетонними матеріалами. Відсутність люків у зимовий час спричинює замерзання пожежних гідрантів, що прямо впливає на протипожежну безпеку міста.
Враховуючи надану інформацію, виконавчим комітетом було доручено:
1. Управлінню житлово-комунального господарства, енергозбереження та благоустрою:
– провести інвентаризацію усіх каналізаційних колодязів у м. Славута та скласти зведений реєстр до 30.11.2013 р.;
– до 30.10.2013р. провести робочу нараду з баласоутримувачами, міліцією і підприємствами які здійснюють операції з металобрухтом щодо налагодження взаємодії по попередженню і розшуку викрадених люків;
– в установленому законодавством порядку, підготувати та надати на розгляд Славутської міської ради проект рішення про внесення змін та доповнень до Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти й порядку в м.Славута, затверджених рішенням Славутської міської ради №4-18/2008 від 25.04.2008 р. в частині застосування заходів адміністративної відповідальності за неналежне утримання каналізаційних колодязів.
2. Балансоутримувачам: КП «Славутське ЖКО», Славутське УВКГ, ЦТП №12, та іншим власникам:
– привести технічний стан каналізаційних колодязів у відповідність до вимог нормативно-правових актів, та забезпечити їх належне утримання і збереження, додатково влаштувати кріплення що виключають вільне відкриття і крадіжку люків;
– у випадках крадіжок елементів з каналізаційних колодязів негайно по телефону і письмово повідомляти міліцію щодо проведення розшуку викрадених люків.
На засіданні було розглянуто ще одне не менш важливе питання щодо стану розрахунків споживачами за спожиті комунальні послуги (квартплата, опалення, вивезення побутових відходів, водопостачання та водовідведення), сплати податків та зборів, виплати заробітної плати, а також розрахунків за спожиті енергоносії (природний газ та електроенергію) комунальними підприємствами та про проведену претензійно-позовну роботу. З цього приводу доповіли начальники комунальних підприємств «Славутське ЖКО» В. Яцюк та Славутського управлінння водопровідно-каналізаційного господарства Л.Степанюк.
Начальник КП «Славутське ЖКО» В. Яцюк:
– Станом на 01.10.2013р. заборгованість за показником «Квартплата» складає 1024358,36грн.; за опалення: населення – 1630476,15грн., інші споживачі (в т.ч. бюджетні установи та підприємства) – 863406,45грн.; за вивіз сміття – 23465,34грн. Впродовж 2013 року підприємством подано до суду 222 заяви на затятих боржників по теплопостачанню та квартплаті. За період з 1 січня по 1 жовтня цього року до відділу Державної виконавчої служби (ДВС) надійшло 132 судових накази про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги з населення на суму 283415,35грн. Стягнуто через ДВС у 2013р. – 91652,32грн. Станом на 01.10.2013р. у провадженні ДВС знаходиться на виконанні виконавчих документів про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги з населення на суму 226446,34грн.
Також в провадженні ДВС на 01.10.2013р. знаходиться 9 наказів про стягнення заборгованості за теплопостачання з юридичних осіб на суму 226446,34грн. Лише по ДО Комбінат «Естафета» на виконанні Славутського УДКСУ Хмельницької області перебуває судовий наказ про стягнення заборгованості за теплопостачання на загальну суму 116462,97грн.
Начальник КП «Славутське УВКГ» Леонід Степанюк:
– На сьогоднішній день заборгованість складає 1 млн. 370 тис. грн. Головні боржники – це населення, яке заборгувало 937 тис. грн. Ведеться претензійна робота з боржниками і вже за останні два місяці оплата за отримані послуги з водопостачання та водовідведення значно збільшилась. По юридичним особам практично у нас проблем немає. Якщо і є заборгованість, то впродовж місяця юридичні особи її гасять.
За результатами розгляду було вирішено доручити керівникам КП «Славутське ЖКО» та Славутське УВКГ забезпечити:
– У разі наявності заборгованості понад три місяці за спожиті комунальні послуги – невідкладно подавати відповідні позовні вимоги до суду.
– Особистий контроль за проведенням претензійно-позовної роботи із боржниками, а також за виконанням рішень судів в частині забезпечення їх примусового виконання.
– Щомісячно до 5 числа надавати інформацію про дебіторську та кредиторську заборгованість та вжиті заходи щодо її зменшення.
– Управлінню житлово-комунального господарства, енергозбереження та благоустрою забезпечити проведення щомісячного моніторингу стану розрахунків та претензійно-позовної роботи, за результатами – готувати пропозиції міському голові щодо притягнення до відповідальності осіб, винних у невиконанні пункту 2 цього рішення.
Начальник міського фінансового управління міста Юлія Долішна проінформувала про виконання бюджету міста за 9 місяців 2013 року. Було приємно почути, що Славута займає друге місце в області з виконання місцевого бюджету. Разом з тим, існує й багато проблемних питань, які і були озвучені виступаючою. Було вирішено доведений звіт надати на розгляд міській раді, яка засідатиме 25 жовтня.
Прийнято рішення про встановлення дорожнього знаку 2.1 «Дати дорогу» на вул. Козацькій та 2.3 «Головна дорога» на пл. Шевченка, дорожній знак 5.41 «Місце для зупинки автобуса» на вул. Б. Хмельницького.
З іншими рішеннями виконавчого комітету Славутської міської ради ви можете ознайомитися на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua.
На фото: На вулиці Лісна та Сокола минулого тижня працівниками КП «Славутське ЖКО» було закрито люки бетонними кришками.

Прес-служба Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії