Перемога, як стимул до нових пошуків

Україна, це не лише держава мегаполісів, як говорять – центрів наукового і культурного життя, але й малих міст і містечок, сіл та селищ. Саме в них, основа стабільності майбутнього, адже звідси формується український генотип.
Одне з таких – Славута. Знана в нашій державі та далеко за її межами не лише продуктами та товарами місцевих підприємств, але й своїми історичним постатями, науковцями, освітянськими та культурними діячами.
У нашому місті є люди, без яких неможливо уявити навчально-виховний процес освітніх закладів. Серед них – Валентина Олексіївна Бурак, методист з дошкільної освіти інформаційно-методичного центру управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради.
Сьогодні Валентина Олексіївна поділиться з нами враженнями від участі в очному турі Другого Всеукраїнського методичного турніру «Моє покликання – методист», що відбувався у місті Кременчук, Полтавської області.
Валентино Олексіївно, розкажіть, будь ласка, про конкурс у якому Ви прийняли участь?
Заочний тур відбувався з травня по серпень 2013 року. До участі у конкурсі із 70 робіт було
допущено 52 конкурсні роботи переможців обласних рівнів.
Із 52 робіт на очний тур було допущено 9. Серед яких 3 – в номінації «Дошкільні навчальні заклади», 3 – «загальноосвітні заклади», 3 – «позашкільні заклади».
11 жовтня в приміщенні педагогічного училища м. Кременчука, Полтавської області, було проведено змагання методичного турніру.
Конкурс складався з презентації та 6 етапів, кожен з яких відразу ж оцінювався. Конкурсні завдання кожен із учасників діставав із конвертів.
Після завершення усіх етапів конкурсу я перемогла у заключному турі очного Другого Всеукраїнського методичного турніру «Моє покликання – методист» серед методистів дошкільних закладів України.
Чи важко було працювати над конкурсним завданням? Про що був Ваш методичний доробок?
Моя робота – «Управлінський аспект методичної роботи в дошкільному навчальному закладі», згідно з умовами конкурсу, мала формат есе, що передбачало мої роздуми та додатки практичного спрямування. Чи було важко? Знаєте, за 11 років, що я працюю методистом управління освіти, я працювала 8 років вихователем, 8 років методистом дитячого садочка, 11 років завідуючою дошкільного закладу. Тому мої практичні додатки розроблені не під даний конкурс, а розроблялися поступово починаючи десь від 2003 року.
Ваша робота є управлінським доробком чи має практичне спрямування?
Вона має практичне спрямування, адже висвітлює методичну роботу дошкільного закладу з точки зору управління, що беззаперечно стане путівником керівнику дошкільного закладу.
З ким Вам довелося змагатися на конкурсі?
У конкурсі, в основному, прийняли участь викладачі вищих навчальних закладів, а методистів міського рівня, лише 9 чоловік.
Чи задоволені Ви участю в конкурсі?
Так. Приємно було приймати участь та виконувати ті завдання, які пропонувалися організаторами. Приємно, що оцінено не лише написану роботу, а оцінено мою працю, якій я віддала левову частину свого життя. А ще… Я також була удостоєна призу «Глядацьких симпатій».
Дякую Вам за розмову. Бажаю Вам творчих пошуків та злетів.

І. Яніцький

Розміщено:
Редакція «Вісті громади».
+380384272241 visti_sl@ukr.net

Розміщенно в Без категорії