У древньому місті княгині Ольги славутчани стали справжньою перлиною фестивалю

Уже не вперше дитячий зразковий фольклорний колектив «Перлинка» (керівник Майя Сайпель) бере участь в різноманітних конкурсах, фестивалях, оглядах народної творчості не лише на теренах України, а й за кордоном. За 16 років існування, колектив отримав безліч нагород, неодноразово повертався додому з перемогою. Ось і цього разу, співоча перлина нашого міста, повернулася зі заслуженим першим місцем з міста Вишгород, де у Соборі Вишгородської Богородиці відбувся V Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Вишгородська Покрова»
Участь у конкурсі взяло близько 20 колективів з різних куточків України: Київської, Харківської, Львівської,Чернігівської, Івано-Франківської областей, ну і звичайно представники Хмельницької області – дитячий зразковий фольклорно-етнографічний гурту «Перлинка». За словами керівника колективу, Майї Сайпель, подібний фестиваль-конкурс вони відвідали вперше, оскільки тут їм довелося виконувати нову для їхнього народного стилю – духовну пісню. Та не зважаючи на це, колектив гідно виступив та отримав перше місце в номінації «Народний спів».
Фестиваль тривав два дні: перший – конкурсний день, другий – соціальний. Учасникам необхідно було представити 4 пісні: козацьку, обжинкову або весільну, пісню з місцевості, яку вони репрезентують та духовну.
«Після відкриття конкурсу розпочались виступи хорових колективів в номінації «Академічний спів». Далі виступали колективи нашої номінації – «Народний спів». На конкурс приїхало всього три дитячі колективи, з яких наш – наймолодший. Конкурс тривав цілий день, – розповідає Майя Сайпель, – У перерві між виступами учасників двох номінацій, конкурсантів та глядачів пригощали козацьким кулішем та ухою, було представлено виставку-продаж робіт місцевих майстринь-рукодільниць та проведено благодійну кондитерську акцію «Солоденьке для маленьких». Звичайно, фестиваль був організований на найвищому рівні. Про це свідчили й тепле ставлення до учасників, доброзичлива атмосфера й різноманітна програма фестивалю. Складалось таке враження, що це не конкурс, було повністю відсутнє відчуття конкуренції. Оскільки абсолютно ніхто не був ображений на оцінки журі, усі мали гарний настрій та ділились своєю творчістю. Ми отримали колосальне позитивне задоволення від участі у фестивалі. Було дуже приємно чути високі оцінки поважного журі. Безперечно, набутий, новий для нас, досвід, додасть ще більше впевненості та сил колективу «Перлинка».
До складу компетентного журі входили: голова журі – Софія Майданська, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки письменників України; Ольга Поріцька, член Всеукраїнської музичної спілки; Ганна Гаврилець, заслужений діяч мистецтв України, доцент Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського; о. Петро Жук, ректор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ; Катерина Божко, заслужений діяч мистецтв України; Віктор Степурко, заслужений діяч мистецтв України, доцент Національної академії керівних кадрів культури та мистецтв; Ніна Степанишин, художній керівник Київського обласного центру народної творчості.
Переможців фестивалю-конкурсу нагороджували дипломами та пам’ятними сувенірами.
У найближчому майбутньому колектив планує взяти участь в обласному заключному огляд-конкурсі народних звичаїв та обрядів «Стелися барвінку», де змагатимуться 18 кращих колективів області. Тож побажаймо нашим перлинкам успіху та перемоги.
В. Чернега,
фото з архіву
дитячого зразкового
фольклорно-етнографічного гурту «Перлинка»

Розміщено:
Редакція «Вісті громади».
+380384272241 visti_sl@ukr.net

Розміщенно в Без категорії