«Скільки нас скалічила війна ?…»

Афганська війна вже відійшла в історію, але подвиг воїнів-афганців ще довго пам’ятатимуть. Адже вони поклали на жорна війни неоціненний дар – життя.
Більше 300 славутчан з честю і доблестю виконали свій інтернаціональний обов’язок. 16 жовтня 2013 року виповнився 20-й ювілейний рік часу встановлення у нашому місті пам’ятника загиблим на афганській землі славутчанам.
Воєнні події стали історією, а ті, хто там був – ветеранами, учасниками бойових дій.
Славутський край дорого сплатив у цій війні, адже 10 молодих юнаків не повернулося у свої домівки, 63 – померли від ран.
У 1993 році Славутська організація ветеранів Афганістану під головуванням Володимира Балюка прийняла рішення увіковічнити пам’ять про загиблих земляків установленням пам’ятника.
Серед ініціаторів встановлення пам’ятника у нашому місті був Анатолій Сорока, гвардії-майор у відставці, який зокрема сказав: «Згадуючи минуле, наголошу, що двадцять років тому був сонячний день. А навколо пам’ятника були присутні рідні та близькі – батьки, матері, сестри, брати, ті, хто не зумів дочекатися найрідніших людей. Час невпинно йде вперед, але збудований пам’ятник два десятиліття назад, є свідченням шани та поваги до тих, хто не зумів повернутися з тієї війни».
Пам’ятник загиблим на афганській війні славутчанам на теренах Хмельниччини було збудовано одним із перших. Адже пам’ять про тих, хто не повернувся, це не лише свідчення минулого, це й голос в майбутнє. До тих, хто ніколи не побачить війну, тих, хто повинен зберегти мир та спокій у наших домівках.
Серед виступаючих слово було надано Миколі Приступі, голові Хмельницької обласної організації ветеранів Афганістану, який сказав: «Хочеться подякувати славутчанам за те, що вони пам’ятають про загиблих афганців, адже на Хмельниччині пам’ятники афганцям встановлювалися одними із перших в Україні та побажати живим ветеранам сил та наснаги у сьогоденні».
Територія навколо пам’ятника загиблим на афганській землі славутчанам поступово облагороджується. Висаджуються дерева, квіти. Біля пам’ятника збудовано каплицю.
До слова запрошено Василя Сидора, міського голову Славути, який наголосив: «Пам’ятники будуються не для того, щоб побудувати, а для того, щоб увіковічнити пам’ять. Усі, хто приймав участь у цих бойових діях та загинув, є героями, адже жоден з них – не відмовився від виконання обов’язку перед Батьківщиною. Тому завдання міської влади допомагати тим, хто живим повернувся із військового лихоліття та шанувати і дбати про пам’ять тих, хто загинув».
Під час ювілейного зібрання звучала музика у виконанні групи «Ташакор».
Після закінчення зібрання в каплиці було проведена панахида.

Ігор Яніцький
Розміщено:
Редакція «Вісті громади».
+380384272241 visti_sl@ukr.net

Розміщенно в Без категорії