Як буде вирішуватися доля безпритульних собак у Славуті?

Останнім часом у місті спостерігається значне збільшення безпритульних собак, які бігають зграями, створюючи реальну загрозу для славутчан. Ситуація вимагає термінового втручання відповідних міських служб. У в’язку з цим, минулого тижня заступником міського голови з питань ЖКГ Василем Остапчуком було зібрано оперативну нараду за участі представників управління ветеринарної медицини Славутського району та КП «Славутське ЖКО».
В першу чергу, для загального розуміння варто окреслити саме поняття безпритульної тварини, яке визначене законодавством. Це домашні тварини, що залишилися без догляду людини або утворили напіввільні угрупування, здатні розмножуватися поза контролем людини (ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження»).
За офіційними даними КП «Славутське ЖКО» протягом 2013 року бригадою структурного підрозділу ККП відловлено та розміщено в притулок – 108 безпритульних тварин із них:
– стерилізовано – 60 тварин;
– передано громадянам для подальшого утримання – 20 тварин;
– випущено в місто -48 тварин ;
– перебуває в притулку станом на 01.10.2013 року – 30 тварин.
Станом на 01.10.2013 року витрати на утримання безпритульних тварин становлять – 48478,07 грн., в тому числі по статтям:
1. заробітна плата -19521,10 грн.
2. відрахування на соціальні заходи – 7234,20 грн.
3. матеріали (корм, інвентар) – 12208,06 грн.
4. паливно-мастильні матеріали – 4236,02 грн.
5. податки – 1,28 грн.
6. амортизація – 602,19 грн.
7. вода – 55,61 грн.
8. електроенергія – 157,79 грн.
9. ветеринарні послуги та медикаменти – 4461,83 грн.
Крім того, виконано поточний ремонт приміщення та вольєрів, облаштовано місце для приготування їжі.
Як відомо, міський притулок для безпритульних тварин може вміщувати максимум 30-35 собак. А що ж робити з іншими чотирилапими? – Першочергово, на зібранні було обговорено досвід інших міст, зокрема, Олександрії, Вінниці, Луцька та Харкова. Як розповів заступник міського голови Василь Остапчук, влада вказаних міст вирішує ситуацію наступним чином – відловлена безпритульна собака поміщається в притулок на місяць, якщо впродовж цього часу їй не знаходиться власник, то спеціалізовані ветфахівці проводять процедуру евтаназії – гуманний методи умертвіння тварин, що виключає їх передсмертні страждання. Така процедура дозволена чинним законодавством нашої держави і зокрема регламентується Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження», Порядком проведення заходів, необхідних для скорочення чисельності тварин, які становлять небезпеку, затвердженого Наказом Мінохорони навколишнього природного середовища України, іншими нормативними актами.
Також було зауважено, що такий метод визнано та рекомендовано Міжнародною Коаліцією з регулювання чисельності тварин-компаньйонів (ICAM), до складу якої входять 7 провідних міжнародних зоозахисних організацій. Цим методом користуються такі розвинені країни як Велика Британія, Франція, Австрія, Німеччина, Нідерланди, Данія, Польща, Угорщина, Швейцарія, Швеція, Фінляндія, Норвегія, Латвія, Литва, Естонія, Австралія, США та Канада.
Начальник управління ветеринарної медицини Славутського району Любов Колесник зауважила, що в Україні етаназія тварин проводиться відповідно до «Методичних рекомендацій щодо проведення евтаназії тварин», затверджених наказом Державного Комітету ветеринарної медицини України від 07.09.2010 р. № 365.
Питання щодо чисельності безпритульних тварин буде винесено на розгляд надзвичайної протиепізоотичної комісії, яка діє при Славутській міській раді. При прийнятті рішення про проведення евтаназії міський Комбінат комунальних послуг буде замовляти цю послугу в управління ветеринарної медицини Славутського району згідно укладеної угоди.
Управління ЖКГ, енергозбереження та благоустрою

Розміщенно в Без категорії