Благословенна та держава, що має відданих синів

14 жовтня християни урочисто відзначили світле та радісне свято Покрови Пресвятої Богородиці. Від часів Хрещення Київської Русі і до наших днів це свято духовно об’єднувало наш народ, живило його вірою у повсякчасне заступництво Божої Матері за людській рід, за мир і добро на нашій землі.
Історія зберігає багато свідчень того, як вищою волею Пресвята Богородиця боронила наш народ, наше козацьке військо, надавала воїнам сил у боротьбі з ворогом. Саме тому в Україні свято отримало другу назву – Козацька Покрова і відзначається ще й як День Українського козацтва. Про історію та велич славних козаків багато говорити не треба, адже сама Україна, її земля, полита козацькою кров’ю, насипані високі козацькі могили, зведені козаками церкви, можуть набагато більше розказати про козацький героїзм, незламність їхнього духу, патріотизм та глибоку віру наших славних пращурів у Господа. Це свято, яке не тільки символізує дух українського народу, а й привертає увагу молоді до українських традицій, спонукає до їх вивчення та наслідування.
Минулого тижня у нашому місті були проведені заходи з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва. Саме у цей день, День Козацької Покрови, проходила важлива для юних славутчан подія.
За давніми традиціями на міській площі було обрано козацьку старшину Славутського козацького куреня «Подих волі». Голосували джури і козаки словами «згода» та підкидаючи головні убори. Як результат, отаманом був обраний Микола Пузир (НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія», вчитель предмету «Захист Вітчизни»), суддею – Віктор Калюжнюк (НВК «СШ І-ІІІ ст., ліцей «Успіх», вчитель фізичної культури та предмету «Захист Вітчизни» ), писарем – Олександр Степанюк (ЗОШ І-ІІІ ст. №3, вчитель предмету «Захист Вітчизни»), бунчужним – Андрій Сукач (ЗОШ І-ІІІ ст. №3, директор), обозним – Сергій Шаповал (ЗОШ І-ІІІ ст. №1, вчитель предмету «Захист Вітчизни»). Отаман Хмельницького округу Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», міський голова Василь Сидор вручив отаману куреня булаву – козацький клейнод.
Шкільні курені колоною пройшли до міського Палацу культури, де і відбулася посвята в джури учнів загальноосвітніх шкіл. Цього року у ряди славного козацтва було прийнято 92 школярі.
Після доповіді про готовність до присяги в джури наказному отаману Хмельницького округу Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», командор-адміралу Василю Сидору, відбулася урочиста посвята. Майбутні козаки – представники козацьких куренів – давали клятву готувати себе розумово, фізично і морально, чесно і віддано служити українському народові, козацтву в ім’я становлення незалежності і розвитку України.
Василь Богданович, вручивши відповідні посвідчення, звернувся до молодих козаків:
– Хочу усіх привітати зі святами, які ми сьогодні відзначаємо, це – Покрови Пресвятої Богородиці, День створення УПА та День Українського козацтва. Так склалося у нас в Україні, що козацтво у свій час було державним устроєм. Козаки сформували таку систему, яка дала можливість багатьом людям зрозуміти хто вони є. Одне із головних призначень чоловіка – бути захисником, гідним і вірним своїм традиція і своєму народу. Ми усі повинні гордитися тим, що ми українці і живемо на цій землі. На превеликий жаль, коли ми ходили до школи, цього не мали, нас виховували на псевдогероях, не пускали в церкву, нам забороняли молитися Богу. Нині ми з вами маємо нагоду розбудовувати свою, уже незалежну державу. Усім зичу добра, та висловлюю слова вдячності та поваги. Слава козацтву! Слава Україні! Слава Богу!
Згідно рішення Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» Василь Богданович вручив срібні хрести за вклад у відродження козацтва джурам: Антону Остапчуку, Олександру Сидору та Богдану Шмату.
З вітальною промовою виступив отаман Славутського куреня, козацький полковник Василь Остапчук:
– Шановні присутні! Сьогодні три свята, які ми відзначаємо, об’єднались, щоб ще раз нагадати, що таке Україна, хто такі патріоти і козаки. В цей день наші юні козаки зробили перший рішучий крок у житті. Хочеться побажати щоб дух, який у них є сьогодні був присутній завжди. Сьогодні ми маємо жовто-блакитний прапор, герб та тризуб, дякуючи яскравим постатям, які стояли на створенні козацтва та дійсно були патріотами України – це Байда Вишневецький, Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Симон Петлюра, Степан Бандера і Роман Шухевич. Бажаю усім міцного козацького здоров’я, незламної волі до перемоги та патріотичного духу, який допоможе долати будь-які перешкоди.
До присутніх звернувся й отець Василь та побажав, щоб Божа Матір взяла усіх під свій чесний омофор, а Бог дарував нам здоров’я і благополуччя на многії і благії літа.
Із посвятою у джури учнів шкіл, а також усіх присутніх на заході вітали талановиті представники Будинку дитячої творчості, які підготували чудовий концерт та подарували усім гарний настрій.
По завершенню заходу усіх бажаючих славутчан частували козацьким кулішем.
Власкор

Розміщенно в Без категорії