Новини ЖКГ

***
Триває реконструкція вуличних мереж електропостачання на вул. Привокзальна та вул.Ганнопільське шосе. Багато років поспіль цей район потерпав через збої електропостачання і все через зношеність мереж та трансформаторних підстанцій, які до того ж знаходились на балансі збанкрутілого спиртзаводу та Укрзалізниці. І ось нарешті є надія, навіть переконання, що проблема буде вирішена завдяки коштам 30-кілометрової зони ХАЕС.
В минулому році тут були розпочаті роботи з монтажу лінії електропередач (будівництво 2-х кілометрів лінії електропередач). Наразі ведуться роботи із заміни електроопор, далі фахівці приступлять до монтажу трансформаторних підстанцій. Буде встановлено біля сто опор і 2 трансформаторні підстанції на 160 кіловат. Загалом роботи планують завершити вже до грудня. Це дасть можливість стабільно забезпечувати електропостачання, а також вуличне освітлення цього мікрорайону. Окрім того, далі мережі будуть передані на баланс ВАТ «Хмельницькобленерго», що дозволить громадянам платити за електроенергію за пільговим тарифом (75%), як населення зони спостереження АЕС.
Варто відмітити, що міська влада впродовж останніх років поступово і цілеспрямовано веде реконструкцію існуючих, а де потрібно будівництво нових електромереж. При цьому роблять ставку на впровадження енергозберігаючих технологій. І можна сказати, що роботи успішно досягли фінішної прямої. В цьому році закінчується будівництво вуличного освітлення на вулиці Ломоносова. Завершили вже роботи на вулиці Острозькій, в стадії завершення експертиза кошторисної документації по вул. Б. Хмельницького. Іде співпраця із ВАТ «Хмельницькобленерго» по вуличному освітленню вулиці Злагоди, де дане підприємство має замінити опори, після чого буде проведено заміну самих електромереж. Таким чином місто буде практично стовідсотково забезпечене вуличним освітленням. Залишається деякі невеличкі вулички міста, де роботи виконуватиме КП «Славутське ЖКО» в робочому порядку.
***
Якщо для вищеназваних вулиць проблемою номер один довгий час було електропостачання і вуличне освітлення, то для цілого ряду інших вулиць та навіть цілих мікрорайонів є підтоплення. Низинна місцевість, високий рівень ґрунтових вод і засміченість стічних каналів призводить до постійних підтоплень. Єдиний спосіб боротьби з цим є відведення води шляхом відновлення дренажної системи міста. Міська влада закликала всіх зацікавлених славутчан до спільної праці над подоланням проблеми, відгукнулись, нажаль, одиниці, тому по коліна у воді з лопатою в руках доводиться працювати самим комунальникам. Прокоментував дану ситуацію начальник КП «Славутське ЖКО» Василь Яцюк:
– Люди будуються на низинній місцевості, займаються господарством, не враховуючи усі майбутні наслідки. Більше того деякі недобросовісні громадяни вчиняють забудову на тих місцях, де безпосередньо за планом йде стічна канава. Це прямий захват землі, яка знаходиться у комунальній власності міста. Тут міськвиконкомом проводиться робота із відповідними контролюючими службами. Тим не менше, незважаючи на практично відсутню активність людей, працівники нашого підприємства продовжують проводити відповідні роботи з очистки стічних каналів за попередньо доведеним графіком. Загалом дана робота є дуже трудомісткою, адже не всюди може заїхати спеціалізована техніка, тому доводиться все робити людськими силами.
Все місто розбито на чотири дільниці і планується за жовтень ці роботи виконати. Розпочали роботи по розчистці стічних каналів вулиці і провулку Залізничному. Минулого тижня працювали на м-ні «Макроволя», далі на черзі вул. Кн. Сангушків і м-н «Південний».
Важливо, щоб вже розчищенні канали в майбутньому постійно підтримувалися у чистоті. В цьому плані серед мешканців прилеглих територій проводиться роз’яснювальна робота, а до найбільш несвідомих громадян – будуть застосуватись заходи адміністративного впливу. Є такі люди, які скаржаться на підтоплення і в той же час самі закидають стічні канави сміттям, зіллям з городу і т.п.
Звертаємося до славутчан з проханням долучатися до проведення робіт з очистки стічних каналів, зокрема: забезпечити доступ відповідних працівників та техніки до ливневих каналів, а також самим взяти активну участь у їх розчищенні.
Управління ЖКГ,
енергозбереження та благоустрою

Розміщенно в Без категорії