Економія енергоносіїв для освітніх закладів має стати першочерговим завданням

Розпочалася нарада з того, що міський голова поінформував присутніх про проведений пооб’єктний аналіз споживання енергоносіїв в опалювальний сезон 2012-2013 року в розрізі, відповідно до площі, 1 м2, загальної вартості та кількості дітей. Такий аналіз став можливим завдяки програмі щоденного моніторингу «Енергобаланс», яка була розроблена власними силами працівників міськвиконкому(детальніше можна ознайомитися на офіційному веб-сайті міста– www. slavuta-mvk).
– Вже не один рік ми маємо можливість проводити щоденний моніторинг споживання електроенергії, води, природного газу та теплової енергії. Все це робиться для того, щоб виявити місця, на яких варто провести коригувальні дії в плані енергозбереження. В 2012 році ми використали 5 млн. 300 тис. грн. на енергозбереження (це питання тепла, води, водовідведення, газ, електроенергія). В цьому році ми заклали 5 млн. 890 тис. грн. Питання економії енергоносіїв – це, в першу чергу, питання культури людей. По показникам у різних закладах є велика різниця, і це залежить від багатьох чинників, – резюмував Василь Сидор.
Голова доручив освітнім закладам надалі щоденно проводити аналіз використання енергоносіїв. Стрімке збільшення їх споживання може свідчити про несправності в мережах, які потрібно негайно усунути.
Василь Богданович підняв питання щодо заміни звичайних вікон на металопластикові:
– В цьому плані важливо врахувати наступні вагомі чинники, зокрема, при заміні вікон обов’язково передбачити систему вентиляції, кватирка повинна бути розміщена так, щоб не було прямого протягу на дітей; встановлювати потрібно, як мінімум двокамерні склопакети.
Також було зазначено, якщо закладами проводитимется утеплення стін, потрібно використовувати не менше, як 25-30 см утеплювача.
Щодо перспектив і можливостей в плані енергозбереження виступив енергоменеджер міськвиконкому Дмитро Сакалюк, який провів презентацію альтернативних систем опалення та зупинився на основних технологіях енергозбереження, які існують у нас в країні.
Прикладом використання альтернативних джерел опалення у місті може слугувати ЗОШ №1, де застосовано вид опалення на деревних відходах (дереві). Твердопаливні котли опалення мають три величезних переваги: доступність, невисока вартість палива та автономність.
Під час наради було наголошено на необхідності формування освітніми закладами планів з впровадження енергозберігаючих заходів. Для цього вони мають отримати повну технічну характеристику закладу шляхом проведення аудиту.
Тут важливо розуміти, що енергоефективність будинку включає комплексну характеристику кожного його елементу – стін, підвалу, кровлі, вікон. Якщо хоча б одного фактору не врахувати – якісних результатів можна не отримати. А тому так важливо кожному керівникові знати проблематику свого освітнього закладу. Є сьогодні організації, які готові безкоштовно провести аудит, тут необхідно шукати можливі шляхи. Спеціалісти міськвиконкому теж готові допомагати освітянам у цій справі.
Якщо заклади матимуть реальні пропозиції в плані енергозбереження, лише тоді буде розглядатися можливість фінансування таких заходів – інформував Василь Сидор.
Наталія Пшетоцька – начальник управління освіти висловила сподівання, що в цьому році зменшиться розбіжність по використанню електроенергії і тепла по закладах.
На завершення наради до присутніх було доведено результати аналізу кожного закладу за індексом енергоефективності по Датській схемі класифікації, яка використовується у Європі. Було визначено освітні заклади, які найраціональніше використовують енергоносії: ДНЗ №4,7; НВО №2; ЗОШ №7,9, Екоцентр, БДТ, СЮТ.

Прес-служба
Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії