Громадські організації міста зустрілися за круглим столом

Минулого тижня на запрошення міського голови Василя Сидора громадські організації зустрілися за круглим столом, щоб обговорити ряд актуальних для життєдіяльності міста питань. Нагадаємо, що такі зустрічі організовуються не вперше, щоразу підтверджуючи важливість такого діалогу між владою та громадою.
У роботі круглого столу окрім представників громадських організацій міста взяли участь представники комунальних служб міста, Славутської ЦРЛ, правоохоронних органів, виконавчих органів міськради.
Модератор заходу, заступник міського голови Галина Фурманчук ознайомила присутніх із порядком денним, який передбачав обговорення ряд різнопланових питань.
Соціальний захист славутчан – справа спільна
Як завжди темі соціального захисту населення була приділена особлива увага. Хоча у даному напрямку в місті вже налагоджена тісна співпраця між міськими службами та громадськими організаціями, проте на сьогодні є певні питання, які потребують посиленої уваги. Зокрема, у своєму виступі начальник управління праці та соціального захисту населення Петро Козелець наголосив, що управлінням розпочато кампанію, спрямовану на надання громадянам максимальної допомоги в оформленні житлової субсидії. Спеціалістами надаються консультації та здійснюється попередній запис на прийом за телефоном 7-02-50. Можливий навіть виїзд до тих громадян, які не мають змогу підійти в управління.
Представник Комунальної установи «Славутський територіальний центр соціального обслуговування» Олена Власюк звернулася з прохання до усіх присутніх – якщо по сусідству з кимось проживає людина похилого віку, пенсіонер, інвалід, людина з обмеженими фізичними можливостями, які потребують соціального обслуговування та з тих чи інших причин не можуть чи не знають як звернутися до Терцентру соцобслуговування, то телефонуйте за тел. 7-33-06, 7-23-75, 7-17-06. Діяльність КУ «Славутський ТЦСО» спрямована на надання соціальних послуг таким членам громади, які потребують стороннього догляду і отримання соціальних послуг. 1648 славутчан вже знаходяться на обслуговуванні центру, яким надається понад двадцять соціальних послуг різного характеру.
Директор Центру соціальних служби для сім’ї, дітей та молоді Олексій Заєць розповів, що робота Центру, головним чином побудована на співпраці з ГО як місцевого, так і всеукраїнського значення. Багато членів місцевих громадських організації є волонтерами ЦСССДМ, зокрема, найбільш активними з них є Олександр Козлік (благодійний фонд «Краще життя»), Алла Русакова (БФ «Любов»), Артем Ільїн (ГО «Територія життя»). Організовано співпрацю із міськрайонною організацією Товариством Червоного Хреста, Спілкою Чорнобильців. Центр СССДМ запрошує до співпраці кожного громадянина, небайдужого до долі сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Ви можете надати гуманітарну допомогу таким сім’ям одягом чи продуктами харчування, або ж стати волонтером Центру і допомагати людям своїми добрими вчинками чи просто словом.
Приємно, що активно дбають про соціальний захист населення і міські громадські організації, які цього дня розповіли про свою щоденну копітку роботу у цьому напрямку.
Голова міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста Катерина Дерев’янко розповіла, що впродовж 2013 року члени товариства, а це всього п’ять медичних сестер, надали допомогу близько дев’ятистам жителям міста та Славутського району. Як правило, це люди, які хворіють, є одинокими, інвалідами. Здійснюється допомога у виконанні лікарських призначень таким людям. Для Товариства було виділено приміщення поруч із Славутським ТЦСО, що значно полегшило роботу, в тому числі, і співпрацю із міськими службами.
Голова Славутської міської організації Всеукраїнської ГО «Захист дітей війни» Валентина Ковальчук відмітила ефективну співпрацю із міськими соціальними службами, завдяки чому вдалося допомогти багатьом людям похилого віку. Також Валентина Адольфівна висловила побажання, щоб у місцевих ЗМІ було впроваджено вітання з ювілеєм активних представників інститутів громадянського суспільства міста, які на безкоштовній основі роблять багато добрих справ для міста. Така ідея була підтримана міським головою та присутніми засобами масової інформації.
Віктор Калашніков, голова Спілки Чорнобиль, розповів про широку благодійницьку роботу, яку веде спілка. На сьогодні їм вдалося налагодити стосунки із всеукраїнськими ГО, які готові надавати гуманітарну допомогу людям, які проживають у складних життєвих обставинах.
Більшість присутніх представників ГО висловили занепокоєння тим, що не матимуть фінансової змоги заплатити цього опалювального сезону за надане теплопостачання, а дехто має реальні проблеми із приміщенням для роботи організації. На що міський голова Василь Сидор відповів, що тим ГО, які знаходяться в приміщенням комунальної власності, орендну плату зменшено до символічної однієї гривні, а на наступному сесійному засіданні буде розглядатися питання щодо звільнення їх від сплати за тепло. Забезпечити усі громадські організації приміщенням практично неможливо, адже просто немає стільки будівель комунальної власності. Однак це питання не знімається з розгляду і будуть вивчатися можливі шляхи його рішення для тих ГО, які є найбільш активними у місті.
Загальноміські заходи відзначаймо усією громадою
Міським головою було наголошено на важливості співпраці у даному питанні, адже багато міських заходів залишається поза увагою громадських організації. А тому важливо, щоб ГО завчасно надавали до організаційного комітету свої пропозиції до проведення загальноміських заходів з нагоди пам’ятних дат. Окрім того, уже формується план заходів на наступний 2014 рік, а тому якщо у ГО є пропозиції щодо проведення окремих заходів – круглих столів, семінарів тощо, то просимо надавати свої пропозиції за тел. 2-35-92, 2-11-67 або на онлайн форумі офіційного веб-сайту міста.
З цього приводу також виступив голова ГО Товариство підприємців «Край» Анатолій Казіміров, який запропонував проводити міські заходи у неробочий час, щоб більше славутчан могли взяти участь у них.
Участь у грантових програмах – додаткові фінанси для ГО
Начальник відділу підтримки муніципальних ініціатив, інвестицій та міжнародних зв’язків Олена Бондар проінформувала присутніх, що даний відділ готовий допомогти ГО у підготовці грантових проектів, які дозволили б залучити кошти на реалізацію багатьох корисних міських проектів. Отож, щодо участі у грантових програмах телефонуйте за тел.: 2-13-59, 067-26-55-705.
А як щодо братів наших менших?
Питання безпритульних тварин знову на слуху у громадськості міста, адже, як завжди на осінь кількість бродячих собак збільшується. Це так звані мігранти з наближених до міста сіл. Як зауважив представник Славутського РВ УМВС Олександр Паламарчук, щомісяця до райвідділу міліції надходять скарги від громадян щодо нападу собак. В сукупності офіційно зараєстрвоаних таких звернень у 2013 році вже сімнадцять. Також наголосив на серйозності даного питання завідуючий поліклінічним відділенням Славутської ЦРЛ Ярослав Пузич, який розповів, що в лікарні також зросла кількість звернень громадян, на яких напала собака.
Про те, чи допоможе вирішити цю проблему міський притулок для безпритульних тварин, доповів начальник Комбінату комунальних послуг Сергій Смернін. Виявляється протягом поточного року бригадою ККП було відловлено 108 безпритульних собак. Двадцять собак передано бажаючим громадянам для подальшого утримання. Наразі у притулку перебуває 30 собак. Справа в тому, що притулок розрахований на утримання 30, максимум 35 собак, а тому сьогодні помісти туди всіх безпритульних собак практично неможливо. Поки що вирішується це питання шляхом стерилізації собак, яких потім відпускають назад у місто (таких у цьому році було 60 собак).
Виступив з даного питання заступник міського голови з питань ЖКГ Василь Остапчук, який розповів про досвід вирішення цього питання в інших містах. Як стало відомо, в багатьох містах практикується застосування до безпритульних тварин евтаназії, яка дозволяється нормами чинного законодавства. Спочатку собаку поміщають до притулку і якщо впродовж місяця їй не знайдеться власник, то тодіпроводять гуманну процедуру евтаназції – безболісно позбавляють життя.
Усі присутні погодилися, що дане питання необхідно винести на окреме обговорення громадськості, депутатського корпусу, широко інформувати про нього через місцеві ЗМІ.
В здоровому тілі – здоровий дух
Насамкінець за круглим столом обговорили важливість фізичного виховання населення та пропаганди здорового способу життя. Приємно, що у нашому місті є ГО, яким є чим гордитися в цьому плані. Своїми здобутками поділилися цього дня члени громадських організацій «Кіокушинкай-карате» Сергій Колесник, «Дитячий спортивно-танцювальний клуб «Шейк» Наталія Музиченко, «Твереза Славутчина» Анатолій Почекета та «Територія життя» Артем Ільїн. Міський голова Василь Сидор підтримав роботу ГО в цьому плані та наголосив на тому, що ми маємо докласти усіх зусиль, щоб більше залучати громадськість до спорту та більше розповідати про шкідливість паління та алкоголю. Планується і надалі проводити у місті різного роду заходи, забезпечити виготовлення тематичних соціальних біг-бордів.
Від присутніх громадських організацій поступило багато інших пропозицій, які, без сумніву, не залишаться поза увагою. За підсумками круглого столу міським головою надано відповідні доручення виконавчим органам міської ради, про хід виконання яких ми будемо повідомляти громадські організації міста.
Шановні представники інститутів грмадянського суспільства міста! Ми запрошуємо вас до постійного діалогу на онлайн форумі офіційного веб-сайту міста – www. slavuta-mvk.gov.ua. Ваші пропозиції, є неоціненноими для міста, тому щиро будемо раді почути вас на нашому форумі.

Прес-служба
Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії