І знову найкращі!

Цього разу в ньому взяли участь рекордні 900 артистів з усієї України – переможці відбіркових конкурсів, що пройшли по всій країні. Протягом чотирьох днів на території комплексу «Експоцентр України» проводилося 15 фестивальних заходів – фінальні конкурси та гала-концерти переможців фестивалю, народні танці, майстер-класи, виставка музичних інструментів.
Фестивальні конкурси пройшли у шести найбільш популярних музичних жанрах: поп-, рок-, сучасна танцювальна, акустична музика та інші напрямки. Найбільше учасників було заявлено в категорії український автентичний фольклор – більше 600 виконавців виступали сольно, в дуетах, тріо і групах, виконували на сцені обрядові пісні та інструментальну музику.
Імена багатьох популярних сьогодні українських артистів вперше прозвучали саме на цьому фестивалі, серед них: Олександр Пономарьов, Марія Бурмака, Наталя Могилевська, Ані Лорак, Андрій Кузьменко («Скрябін»), Віктор Павлік, гурти « ВВ», «ТНМК», «Тартак», «Крихітка Цахес», «Даха Браха», « Табула Раса», «Плач Єремії», «Піккардійська терція».
Серед виконавців з усієї України були визначені переможці «Червоної Рути – 2013». І знову талановиті виконавці нашого міста повернулися додому з нагородами. Колективи діляться своїми враженням від фестивалю:
19 юних талантів фольклорного гурту «Веретенце» ЗОШ №1 виступили в жанрі автентичного фольклору, який ділився за трьома напрямками: сольний спів, обрядові дійства та гуртовий спів. Солісти і гурти традиційного українського співу в цьому жанрі демонстрували вміння виконувати не тільки українські давні народні пісні, обрядові дійства, а також народну інструментальну музику на традиційних народних інструментах. До речі, давній автентичний фольклор викликає інтерес не лише в Україні, але й по всьому світу. Проте не багатьом народам так пощастило як нам. Така традиційна культура і унікальний багатоголосний спів, як в Україні, у світі фактично не зберігся і можна перерахувати на пальцях однієї руки ті країни, де ще повноцінно існує народний спів та обряди, серед них, зокрема, Болгарія, Румунія, Угорщина, Японія.
Ми брали участь в обрядових дійствах і посіли перше місце серед вісімнадцяти колективів. Мирослав Сайпель – соліст гурту «Перлинка» і «Веретенце», наймолодший учасник сольного виконавства, став дипломантом у жанрі автентичного фольклору за напрямом «Сольний спів». Це вже третя велика перемога «Веретенця» за рік. Взимку ми брали участь в Міжнародному фестивалі мистецтв «Різдвяні канікули» у Львові, а влітку у Всеукраїнському фестивалі дитячих народних пісень, ігор та розваг «Подоляночка» (заочний) в м.Київ, де також взяли перші місця.
Діти отримали масу задоволення і заряд позитивних емоцій від участі у фестивалі, відвідали «Український музичний ярмарок», побачили майстер-класи з українських ремесел та унікальну колекцію українських традиційних інструментів.
Висловлюємо подяку за сприяння в поїздці управлінню освіти виконавчого комітету Славутської міської ради, колективу школи та Олегу Заводяному.
Керівник гурту «Веретенце» Майя Сайпель

Передумовою участі у фінальному конкурсному турі стали 27 відбіркових турів, що проходили протягом 2012-2013 років. Тому з особливою приємністю, довелося змагатися з іншими фіналістами і зразковому гурту «Щедрик» Славутської ДШМ (кер. Тетяна Маліновська) та двом його солісткам – Олександрі Григорук та Дар`ї Форсюк.
Всі учасники конкурсу виконували 3 різнохарактерних твори а сареllа, обов`язково записаних у своїй місцевості. Окрім цього, члени журі без попередньої підготовки просили заспівати ще додатково обрядових, ліричних та жартівливих пісень. Тому важко передати стрес, в якому знаходилися конкурсанти «Червоної Рути». Екстриму конкурсним змаганням додавало ще й те, що вони відбувалися на вулиці, при низькій температурі повітря, холодному вітрі, під дощем. Надзвичайно важко було не лише співати, а й просто знаходитися надворі, одягнутими у сценічні костюми. Та наші діти витримали все!
28 вересня під час гала-концерту фестивалю «Червона Рута», відбулося нагородження переможців конкурсу. Дуже приємно, що журі відмітило високими оцінками наших учасників, тому дипломи лауреатів отримали всі – Дарія Форсюк та Олександра Григорук у номінації «сольний спів», а гурт «Щедрик» – у номінації «гуртовий спів».
На «Червоній Руті-2011» наш «Щедрик» вже був серед переможців у номінації «виконання обрядів», тому в гала-концерті ми були представлені, як лауреати минулого та цьогорічного фестивалю, і на головну сцену нас викликали двічі!
Окрім цього, «Щедрику» випала честь проводити майстер-клас із традиційних дитячих ігор та забав.
Всі учасники зразкового фольклорного гурту «Щедрик» висловлюють подяку за підготовку до участі у фестивалі керівнику гурту Тетяні Маліновській, а також начальнику управління культури Сергію Сакалюку, директору Дитячої школи мистецтв Людмилі Скрипнюк за організацію поїздки, та всім батькам за підтримку!
Колектив гурту «Щедрик» ДШМ

Розміщенно в Без категорії