До опалювального сезону-2013 готові!

27 вересня міським головою Василем Сидором, начальником КП «Славутське ЖКО» Василем Яцюком та керівниками структурних підрозділів даного підприємства був проведений аналіз підготовки міських котелень до початку опалювального сезону зимового періоду 2013-2014 р.р. Згідно інформації, яка прозвучала на зібранні, усі чотирнадцять котелень міста готові надавати тепло славутчанам: Здоров’я, 17, Кн. Сангушків, Козацька, 136а, Козацька,41, Козацька,86а, Лікарня, Острозька,2а, Папірника,16, Перемоги,25, Садова,4, Сонячна, Чкалова,22в, Я. Мудрого,32 та Я. Мудрого,49.
– Нами практично повністю виконано роботи, які планувалися на поточний рік для того, щоб належно почати опалювальний сезон, – доповів начальник КП «Славутське ЖКО» Василь Яцюк. – Залишилося лише одне питання, яке ми маємо вирішити найближчим часом. Це заміна насосного парку у котельні на вул. Козацька,41. Проте, це аж ніяк не стане на заваді при початку подачі тепла. Котельня розпочне роботу із відремонтованим старим обладнанням, а невдовзі його замінять на нове таким чином, щоб не припиняти процес опалення.
З 1 жовтня згідно рішення виконавчого комітету Славутської міської ради від 30.09.2013р. №325 уже розпочато опалювальний період для абонентів, які використовують природний газ для індивідуального опалення житла. Це стосується і соціальних закладів, які мають модульні котельні. Нагадуємо також, що офіційно початок опалювального періоду припадає як і зазвичай на 15 жовтня. Проте, якщо температура зовнішнього повітря впродовж трьох діб становитиме +8◦С, то в такому випадку негайно розпочнеться опалення житлових будинків, шкіл, дитячих та інших закладів побутового і соціального призначення.
Як зауважили на нараді керівники ЖЕК-ів, скарги на недостатній температурний режим, що надходили від громадян у попередньому сезоні, були детально проаналізовані. Вжито відповідних заходів по усуненню несправностей. Міським головою Василем Сидором було акцентовано увагу присутніх на тому, що усі звернення громадян щодо незадовільного надання послуги з централізованого опалення мають розглядатися комунальними службами в оперативному порядку.
Вкотре свою ефективність показала система щоденного електронного обліку витрат енергоносіїв, котра вже декілька років діє у Славуті. Отриманий аналіз дозволяє якнайкраще проаналізувати стан роботи котелень, звернути увагу на проблемні аспекти.
Згідно проведеного аналізу найнадійнішою було названо котельню «Сонячна», а найменш затратною – котельню Я. Мудрого, 49. І це не дивно, адже у свій час тут проведено великий обсяг робіт із заміни обладнання на нове енергозберігаюче. Разом з тим, при аналізі використання енергоносіїв на 1 кв. м. опалювальної площі за минулий опалювальний період було визначено котельні, на яких витрати значно є більшими, ніж на інших об’єктах. Скажімо витрати електроенергії на 1 кв. м. опалювальної площі є найбільшими на котельнях вул. Козацька, 86а (13,74 кВт/1 кв.м.), Перемоги, 25 (13,94 кВт/1кв.м.), витрати газу на котельнях вул. Козацька, 86а (50,37 куб.м./кв. м), Паперника, 16 (38,16 куб. м./кв.м.), Перемоги, 25 (34,36 куб. м./кв.м.). Найбільші витрати води становили на котельнях вул. Козацька, 136,а (21,7л/кв.м), Козацька, 86а (20,3 л/кв.м.) та Перемоги,25 (18,8 л/кв.м.).
В більшості випадків надмірна енерговитратність котелень пов’язана із загальновідомим фактом – перехід в свій час поокремих будинків квартир на індивідуальне опалення. На даний час таке відключення від централізованого теплопостачання заборонено чинним законодавством. Проте, попередніх відключень більш чим достатньо, щоб призвести до розбалансування системи теплопостачання в будинках та суттєво збільшити затратність котелень. Є навіть такі будинки як скажімо Кузовкова, 15, де з 12 лише одна квартира залишилася на централізованому опаленні. Оскільки мешканці цієї квартири відносяться до пільгової категорії громадян, то їм пропонувалася допомога у встановленні індивідуального опалення. Проте, мешканці квартири категорично відмовляються відключатися від централізованого опалення. Можна навести і інші приклади: Ізяславська,10, де з 32 квартир лише 5 залишилося на централізованому опаленні, буд. Ізяславська, 11 – з 32 квартир – 8, вул. Соборності, 33 – 3 12 квартир лише 2 на централізованому опаленні. Цей перелік не є вичерпним. З мешканцями таких будинків відпрацьовувалася можливість їх повного переходу на індивідуальне опалення та, на превеликий жаль, в більшості випадків люди відмовляються відключитися від централізованого опалення. Енерговитратність деяких котелень пояснюється значною розгалуженістю мереж теплопостачання, проте, на цей фактор вплинути практично неможливо.
Значна увага комунальниками спрямовується на ремонт, утеплення теплових мереж міста. Як відзначив начальник структурного підрозділу тепломережі міста Сергій Струков, до опалювального сезону мережі загалом готові. Проте, є і певні перешкоди при виконанні робіт з ремонт мереж. Для прикладу, на вулиці Ізяславській багато мереж проходять під місцями, де люди збудували вже гаражі та сараї, а це практично унеможливлює доступ до труб теплопостачання. В районі ЗБВ є мережі, які взагалі проходять під багатоповерхівками.
Залишається також ряд, які планують при можливості вирішувати у наступні роки. Це заміна насосного парку на котельні вул. Садова,4; встановлення більш потужних циркуляційних насосів на котельні Чкалова,22; закупівля когенеративної установки на котельню «Сонячна», що дозволить виробляти електроенергію та тепло для власних потреб.
Як було зауважено міським головою, на даний час виникає нагальна потреба у вивченні можливостей впровадження альтернативних методів опалення. І певні зрушення в цьому плані вже є, зокрема, такий метод було застосовано на котельні ЗОШ№1, де були проблеми із опаленням. Котельня відтепер працюватиме на твердому паливі. Йде пошук інвесторів на впровадження нових технологій на котельні Славутської ЦРЛ. На превеликий жаль, інвестори хочуть працювати там, де йдуть державні кошти, тому і не виявляють бажання вкладати кошти у переобладнання на альтернативне теплопостачання ті котельні, які обслуговують в тому числі і населення. Пояснюють, що їм це не вигідно. Проте, даний напрямок є доволі перспективним.
Одним із перших питань, яке стоятиме перед КП «Славутське ЖКО» у новому опалювальному сезоні – це продовжувати та вдосконалювати аналіз роботи котелень міста із можливим залученням аудиторських служб. Підприємство також було зобов’язано шукати шляхи залучення додаткових коштів в теплову галузь міста, шляхом підготовки грантових проектів.
І надалі на постійному контролі житлово-комунального об’єднання перебуватиме стан розрахунку споживачами за отриману послугу теплопостачання. Станом на 01.09.2013р. заборгованість населення за тепло перед ЖКО становить 1 млн. 392 тис. 415 грн., бюджетних організацій, підприємств, інших споживачів – 941 тис. 214 грн. Подача тепла має здійснюватися лише тим суб’єктам, які не мають заборгованості. А тому судово-претензійна робота по відношенню до затятих боржників буде продовжена. У свою чергу, начальник КП «Славутське ЖКО» Василь Яцюк вкотре звертається до споживачів-боржників з проханням виконати свої зобов’язання перед підприємством – погасити наявну заборгованість за спожите тепло. В іншому випадку така ситуація може мати негативні наслідки як для тих споживачів, які своєчасно платять за отриману послугу, так і загалом для всього міста.
Прес-служба Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії