Ваш депутат

Шановні читачі! Ми продовжуємо рубрику, в якій ви маєте змогу щотижня ознайомлюватися із роботою депутатів Славутської міської ради. Цього тижня ми спілкувалися із депутатом міськради Тетяною Станіславівною Дубіною (обрана за пропорційною виборчою системою через політичну силу Християнсько-демократичний союз).
– Тетяно Станіславівно, що Вами керувало при прийнятті рішення стати депутатом?
– Бажання безпосередньо впливати на розвиток рідного міста. Хоча я скажу, що в більшості випадків не обов’язково буди народним обранцем, щоб служити й допомагати людям, адже людина – це найвища цінність в суспільстві і тільки взаємною допомогою і любов’ю до людей ми зможемо забезпечити як розвиток суспільства, так і найкраще майбутнє нашим дітям та нашій державі.
На вибори я йшла з девізом «Хочу, можу, буду». Цим же і керуюся у депутатській роботі. А ще розумію, щоб якісно виконувати покладені на мене зобов’язання важливо постійно розвиватися, переймати досвід у колег з інших міст.
– Вашими словами: «Які функції депутата міськради?»
– На превеликий жаль, багато загальнодержавних законодавчих актів так і не були практично втілені в життя, не приносять користь людям. Ми ж, депутати міської ради, маємо робити все можливе, щоб наші рішення на місцевому рівні дійсно приносили практичну користь територіальній громаді міста, сприяли її розвитку.
– Ви є членом постійної депутатської комісії з питань регулювання земельних відносин, екології, благоустрою та адміністративно-територіального устрою. Якого плану рішення опрацьовуються саме вашою комісією?
– Засідання саме нашої комісії проходять найчастіше, оскільки на нас припадає переважна більшість питань, що розглядаються міською радою. Я є секретарем цієї комісії, тому намагаюся бути на всіх її зібраннях. При вивченні різного роду питань стає мені в нагоді юридична освіта. Дуже часто на державному рівні вносяться поправки до земельного законодавства, тому мусимо постійно слідкувати за цими змінами. Кожний проект рішення детально вивчається нами, заслуховуємо думки громадян з того чи іншого питання.
Що стосується питань благоустрою, то тут варто лишень пройтись по вулицях міста, щоб побачити досягнення в цьому плані. Про чистоту та ошатність міста говорять не лише славутчани, а й гості міста, які щоразу відзначають позитивні зміни в Славуті. Велика заслуга у цьому наших комунальних служб, які працюють злагоджено та ефективно.
– Яким чином Ви, будучи освітянином, представляєте у раді інтереси освітньої галузі?
– Будь-яке питання, що стосується освітньої галузі ніколи не проходить повз мене, оскільки я працюю в цій сфері. Разом зі своїми колегами-освітянами, які також є депутатами, ми надаємо пропозиції щодо розвитку освітньої галузі міста, відпрацьовуємо шляхи їх практичного втілення в життя.

– Чи зверталися до Вас славутчан з тих чи інших проблемних питань? Знаємо, що неодноразово доводилось Вам надавати громадянам благодійну допомогу…
– Цей принцип ми сповідуємо всією сім’єю та регулярно обговорюємо проблеми як окремих людей, так і цілих організацій (навчальних, виховних закладів, дитячих садочків, лікарень, громадських організацій, об’єднань, благодійних фондів і навіть проблеми сільських, селищних і місцевих рад). Складаємо план дій щодо допомоги, яку наша сім’я може надати кожному суб’єкту чи людині, що її потребують.
Можу сказати, що в результаті такої діяльності лише у 2012 році допомогу отримали 10 шкіл міста та району, 3 дитячих садочки, 5 спортивних та виховально-туристичних закладів, 3 культурно-мистецьки заклади та колективи, 6 благодійних фондів, а також велика кількість творчих закладів, центрів, ветеранські організації та об’єднання воїнів інтернаціоналістів, люди-інваліди чи ті, хто потребують лікування, музеї, сільські ради, лікарні та їх відділення, товариства людей із обмеженими можливостями.
Окремий напрямок діяльності нашої сім’ї – це допомога, ремонт та навіть будівництво православних храмів Славутчини та пам’яток культури. Намагаємось впровадити, наскільки маємо можливість, аналогічну діяльність і в поточному, 2013 році. Як ви знаєте, на в’їзді в місто зі сторони склозаводу будується прекрасна каплиця Святителя Миколая, Чудотворця Мирлікійського. Сумісною діяльністю із монастирем Святої Праведної Анни, Благочинним о.Петром, за благословення Владики Діонісія, ми докладемо усіх зусиль, щоб цей храм став візитівкою Славути, а з часом і пам’яткою. Люди, що залишатимуть місто, будуть молитися, щоб Господь Бог та Святий Миколай допомогли їм в дорозі. Люди, що повертатимуться в місто – будуть молитися і дякувати за те, що Святі зберегли їх. Чи це не чудово?
Також вже в цьому році отримали допомогу 5 благодійних фондів, 3 православних храми, 7 шкіл та дитячих виховних закладів, а також ветеранські організації, лікарні, громадські об’єднання та товариства, дитячі спортивні заклади та ін.
Багато це чи мало? Це не нам судити, а людям і громадськості.
– Які на Вашу думку найбільші досягнення нинішнього складу міської ради та на що ще необхідно звернути увагу?
– Про досягнення міської ради мають говорити не депутати, а люди. Та яких успіхів ми не досягли б, скажу, що все це спільна заслуга влади та славутчан. Адже і зусилля, вкладені в ту чи іншу справу – спільні.
На превеликий жаль, на сьогодні наше місто, як і багато інших в Україні, обмежене у фінансових можливостях. Тому багато задуманого не вдається втілити та, сподіваємося, що ситуація в майбутньому зміниться.
– На Вашу думку, чи є перспектива розвитку місцевого самоврядування?
– Перспектива з точки зору сучасного законодавства є доволі песимістичною. Але хочеться вірити, що ситуація зміниться. Не з вищих щаблів влади, а саме з міст та сіл починається держава. Тому розвиток місцевого самоврядування має стати питанням номер один в Україні.
– І наостанок. Що б Ви хотіли побажати напередодні професійного свята працівників освіти Вашим колегам?
– Від щирого серця бажаю усім працівникам освіти відчуття повноти й неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя й людської шани. Нехай у всіх ваших починаннях буде супутником успіх!
Тетяно Станіславівно, Ви у нас – депутат-активіст, який практично завжди присутній на всіх депутатських комісіях та засіданнях сесій. Маєте власну думку з кожного питання життя міста та берете активну участь у їх вирішенні. Скажемо Вам: «Так тримати!». І щиро вдячні Вам за змістовну розмову.
Прес-служба
Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії