Славута в Угоді мерів

Нещодавно міський голова Василь Сидор взяв участь у нараді-семінарі «Міжнародна ініціатива Угода мерів як інструмент скорочення споживання викопного палива (зокрема, природного газу)і запобігання росту неплатежів населення та бюджету за спожиті енергоресурси: досвід міст та регіонів України», яка відбувалася у приміщенні Міністерства регіонального розвитку. Угода мерів – провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Слідуючи цим зобов’язанням підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя. Місто Славута є одним із підпис антів Угоди мерів.
Організатором представницької зустрічі, у якій взяли участь керівництво областей та міст України, представники Делегації ЄС та міжнародних фінансових інституцій, стало Міністерство у тісній співпраці з офісом проекту «Угода мерів-Схід» та Асоціацією «Енергоефективні міста України». В ході зустрічі учасники обговорили стан реалізації ініціативи «Угода мерів» в Україні, ефективність наявних структур інституційної підтримки, а також можливі джерела фінансування заходів з енергозбереження, які необхідно здійснювати містами-підписантами Угоди в рамках впровадження розроблених ними Планів дій для сталого енергетичного розвитку (SEAP). Найдосвідченіші міста Асоціації «Енергоефективні міста України» розповіли про свої досягнення у царині сталого енергетичного розвитку та практичний досвід участі в ініціативі Угода мерів, а також висловили побажання щодо нагальних потреб у дієвій підтримці їхніх планів з боку вищих органів державної влади, зокрема – Мінрегіонбуду, як потенційного Національного координатора Угоди в Україні.
Наприкінці наради т.в.о. Міністра Григорій Семчук зазначив, що «Угода мерів» є життєво важливою для України ініціативою та висловив пропозицію щодо участі у ній всіх без винятку міст країни. Він запевнив, що, як майбутній Національний Координатор, Мінрегіонбуд готовий надавати максимальну підтримку містам, що підписали Угоду, дослухатися до їхніх побажань та пропозицій і вносити відповідні ініціативи на розгляд до Верховної ради та Кабінету Міністрів.

Розміщенно в Без категорії