Ваш депутат

Шановні читачі! Ми продовжуємо рубрику, в якій ви маєте змогу щотижня ознайомлюватися із роботою депутатів Славутської міської ради. Цього тижня ми спілкувалися із депутатом міськради Василем Івановичем Недашківським (обраний за пропорційною виборчою системою через політичну силу «Партія регіонів»).
– Василю Івановичу, у 2010 році Ви вперше були обрані до міської ради. Що Вас спонукало стати депутатом?
– Я розумів, що ставши депутатом міської ради, матиму більше повноважень та можливостей впливати на прийняття важливих рішень в інтересах мешканців нашого міста. Рішення стати депутатом стало логічним продовженням моїх задумів, переконань, можливостей. Депутатство дає можливість заявити про гострі потреби громади міста і домогтися їх задоволення. А ще, що не менш важливо, — ініціювати їх вирішення депутатами через звернення до державних органів та установ відповідно до їх компетенції. Проте не завжди вдається вирішити усі проблеми.
– Василю Івановичу, що для Вас бути обранцем громади – покликання, хобі чи робота?
–То не є робота, бо на сьогоднішній день вона не оплачується, і не хобі. На мою думку, депутатство – це виконання на громадських засадах узятих на себе повноважень, можливість допомагати мешканцям міста: чи просто порадити, проконсультувати, чи підказати, яким чином вирішити питання. Від цього отримуєш і моральне задоволення. Можливо, трохи пафосно звучить, але справді так є. Обов’язок депутата не робити щось власноруч, а піднімати проблеми через запити, листи, звернення у різні інстанції, до міського голови, наголошувати, настоювати, що треба зробити. Навіть просто брати активну участь у роботі комісії, сесії, висловлювати свою позицію, бачення проблеми, може, часом воно не правильне або не збігається з думкою більшості, але це вже певна робота.
– Ви є членом постійної депутатської комісії з питань регулювання земельних відносин, екології, благоустрою, та адміністративно – територіального устрою. Якого плану рішення опрацьовуються саме вашою комісією?
– Характер питань, які ми вивчаємо, слідує вже із самої назви нашої комісії. Це вирішення різного роду земельних питань, планування робіт із покращення благоустрою міста. Та цими питаннями не обмежується робота нашої комісії, адже усе, що стосується розвитку нашої територіальної громади, покращення життя її членів, є невід’ємною частиною функціонування міської ради.
– Чи брали участь у роботі окремих робочих груп з розгляду актуальних для громади міста питань?
– Я є членом координаційної ради та комісії з виділення субсидій малозабезпеченим. Постійно беру участь в обговоренні рішень, які стосуються розвитку підприємництва в місті. На моє переконання ці сфери вимагають особливої уваги. Щодо підприємництва, то воно сьогодні поставлено державою в дуже складні умови. А тому ми на місцях повинні допомагати підприємцям розвивати свою справу. Навіть допомога у вирішення земельного питання, зіграла б для них вагому роль.
– Чи зверталися до Вас славутчани з тих чи інших проблемних питань?
– Спектр звернень досить широкий. Проблеми, які доволі часто доносять до мене виборці, стосуються насамперед житлово-комунального комплексу: облаштування вулиць, освітлення. Людей давно хвилює питання облаштування дороги на вул. Сокола біля старого РМЗ. Там болото у дощовий період і пил від машин в сухий період погоди. Цю вулицю, як можу вимощую сам. В свій час я вивіз туди 15 камазів щебеню.
– Які на Вашу думку найбільші досягнення нинішнього складу міської ради та на що ще необхідно звернути увагу?
– Вирішуються одні проблемні питання, виникають інші. Тому про досягнення не можу говорити, адже поруч із зробленим, ще багато чого необхідно виконати. Місто – це живий організм, який потребує постійної турботи. Хотілося б викоренити в місті злочинність, проте, розумію, що це вкрай складно. Та першим кроком у цьому має стати продовження практики встановлення відеонагляду за вулицями міста. Таким чином, зловмисники постійно будуть, так би мовити, під прицілом правоохоронців.
– Чи доводилося Вам надавати благодійну допомогу людям?
– Це в обов’язковому порядку. Я завжди відповідаю на звернення виборців, і ні за яких обставин не залишаю їх поза увагою. Докладаю максимум зусиль для того, щоб допомогти громадянам. Багато разів доводилося надавати благодійну допомогу і поки матиму змогу буду надалі робити це.
– Що найбільше хвилює Вас як депутата міської ради?
– Тупцювання держави на місці. В розвинутих європейських країнах місцевому самоврядування приділяється особлива увага і воно вже давно знаходиться на вищій сходинці в системі державного управління. В нас же все навпаки – ми прагнемо до європейських стандартів, а про розвиток своїх же міст та сіл не дбаємо. Фінансово залежні, вони сковані по рукам і ногам. Проте я сподіваюся, що труднощі минуться. Я оптиміст, і віри, впевненості бажаю іншим.
– Якими є Вашi найближчi плани у депутатськiй роботi?
Чесно кажучи, напрями, над якими треба працювати, весь час підказує життя i їх чимало.
– Дякуємо Вам за розмову і бажаємо успіхів на нелегкій громадській ниві.

Прес-служба Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії