Ваш депутат

– Борисе Миколайовичу, знаємо, що Ви в міській раді старожил…?
– Можна і так сказати. Чотири скликання обирався депутатом, а це в сумі 15 років роботи в інтересах територіальної громади міста Славути.

– Чому Ви вирішили стати народним обранцем?
– Скільки себе пам’ятаю, я завжди був в колі подій міста. Раніше я працював директором школи, де, вважаю, прояв активної громадської позиції є обов’язковим. А коли мені було запропоновано балотуватись у депутати, одразу погодився, адже мені цікаво брати участь у вирішенні актуальних для громадськості питань, особливо соціального спрямування.

– Що собою передбачає депутатська діяльність?
– Взагалі це дуже цікава робота, адже належний соціально-економічний розвиток міста, ефективна життєдіяльність усіх його галузей передбачає щомісяця розгляд цілої низки важливих питань, які потребують детального вивчення. Звісно, будучи депутатом міської ради, хочеться зробити якомога більше добрих справ. На жаль, депутатські можливості не безмежні, тож не завжди вдається вирішити всі існуючі проблеми та втілити усі задуми в життя. Та попри будь-які труднощі, я і в майбутньому буду намагатися наполегливо працювати над вирішенням важливих питань славутчан.

– Чим живе Ваш округ? Які проблеми вже вирішувалися, а на що ще необхідно звернути увагу?
– Я вже давно проживаю у цьому мікрорайоні, а тому добре знаю плин його життя. Варто відмітити, що межі шостого округу цього скликання дещо змінилися – відійшла вулиця Острозька та натомість з’явилася частина вулиці Волинська. За п’ятнадцять років своєї депутатської роботи я неодноразово ініціював та брав безпосередню участь у вирішенні багатьох питань жителів цього району.
● Особливо запам’яталося мені проведення газифікації нашого мікрорайону «Мокроволя». Тоді ще головою газового господарства був нинішній міський голова Василь Сидор. Спільними зусиллями нам вдалося провести значний обсяг робіт, які першочергово полягали в налагодженні діалогу з громадськістю. Створювалися громадські об’єднання, вирішувалася ціла низка питань і як результат – даний район було газифіковано.
● Впродовж останніх двох скликань міської ради було стовідсотково відновлено вуличне освітлення «Мокроволі». На сьогодні лише час від часу доводиться співпрацювати із Комбінатом комунальних послуг щодо заміни ламп та то вже дрібниці.
● Вулиця Острозька, хоча зараз і не входить до мого округу, проте залишається мені близькою. Ще минулого скликання ради, за розуміння міського голови В. Сидора, депутатів-колег, була виготовлена проектно-кошторисна документація на реконструкцію цієї вулиці. Тут планувалося продовження тротуару та будівництво велосипедної доріжки за рахунок коштів, які виділятимуться на розвиток 30-км зони, але зараз на вищих щаблях влади ці кошти загальмували. Та будемо сподіватися, що задумане все-таки втілиться у життя.
● Наш мікрорайон, як і будь-який інший, звісно має свої проблемні питання, які необхідно вирішувати. Проте на стовідсоткове їх вирішення необхідні величезні суми коштів, які бюджет міста просто не потягне, а тому доводиться долати труднощі поступово, крок за кроком. Забудова цього району проводилося на болотистій місцевості, тут були колись плавуни, тому зараз часто трапляється просідання ґрунту. Цьому доволі важко протистояти, а особливо при облаштуванні доріг. Адже в тих місцях, де сильно просідають ґрунти, під час дощів утворюються ями. Тим не менше по цьому району продовжується планування робіт із поетапного облаштування доріг. Уже розроблений проміжний варіант вулиць Кобзарської, Набережної, Тараса Шевченка та Невського, де робили тимчасове покриття з гранітного відсіву. Відновлено дорожнє покриття на значній частині вулиці Волинська.
● Зверталися до мене громадяни і з питань регулювання дорожнього руху. Досить небезпечним є відрізок шляху від бувшої суконної фабрики до перехрестя вул. Церковної. Я направляв депутатське звернення по якому виконавчий комітет прийняв рішення обладнати пішохідний перехід (перед мостом біля суконної фабрики) та зробити регульованим перехрестя біля пивзаводу та ресторану «Україна». Це заплановано зробити восени.
Направляв і звернення по облаштуванню тротуарної доріжки на ділянці від ЗОШ №6 до Костелу. Пропозиції були прийняті, доріжку зроблено.
● Маємо в мікрорайоні проблему застарілих водогонів, які були прокладені десь шістдесят років назад. Ці труби часто прориває і це додає значних труднощів як для мешканців будинків, так і самого водоканалу. Більше того, така ж ситуація характерна для всього міста. У 2014 році планується замінити труби по вул. Котляревського.
● Зараз комунальні служби міста працюють над відновленням колишньої дренажної системи, передбаченої для відведення дощових та стічних вод. Із-за новобудов району деякі ливневі канали були втрачені, що ускладнює виконання робіт. Уже зібрано певні матеріали по самовільному захвату земельних ділянок, де знаходилася дренажна канава, та направлено звернення на відповідні служби для реагування.
● При прокладанні газопроводів у 2004 році було порушено дорожнє покриття по проїзду за ЗОШ №6. Для відновлення цієї ділянки дороги рішенням міської ради проїзду було присвоєну назву Набережний, в 2013 році виготовлено проектно-кошторисну документацію і заплановано необхідні кошти. Якщо не буде затримки з фінансуванням, восени буде відновлено асфальтове покриття.
● Завдяки тісній співпраці міського голови, міської ради з Славутським РЕМ на окрузі в останні роки вдалося значно поліпшити постачання електроенергії. Було побудовано нові лінії електропередач, розвантажувальну трансформаторну підстанцію, яка стабілізує перепади електроенергії, а також усім власникам будинків замінено старі лічильники на нові.
● Раніше були перебої із вивозом сміття. Щороку в кінці вул. Набережна утворюється стихійне звалище (люди вивозять будівельні відходи та інше сміття). На даний час проблема ліквідована. Але, на жаль, кожного року, на вулиці утворюються нові стихійні звалища, ліквідація яких потребує значних коштів.
● Декілька років назад під час виборів стояло питання про відкриття аптечного пункту, так як довгий час даний мікрорайон залишався без аптеки. Шукали різні варіанти, запрошували суб’єктів господарювання. За підтримки Недашківського Василя Івановича, який погодився виділити приміщення «Яника», відкрили аптечний пункт, люди задоволені. Пункт працює безперебійно.
● В моєму окрузі знаходиться ЗОШ №6. Завдячуючи міському голові, директору школи Людмилі Миколаївні – творчому працівнику, педагогічному колективу і батьківській громадськості – в школі відбулися позитивні зміни. За кошти виділені з міського бюджету заклад вдалося зробити сучасним, теплим, благоустроєним з внутрішніми туалетами, з усім що необхідно. Як наслідок – школа розвивається, має перспективи на майбутнє.
Довідково

За кошти бюджету міста протягом 2010-2012 р. виконано:
• Поточний ремонт провулку між вулицями Острозька та Набережна – 20,529 тис.грн.;
• Поточний ремонт вул. Шевченка – 39,908 тис.грн.;
• Поточний ремонт провулку Шевченка – 63,182 тис.грн.;
• Поточний ремонт вуличного освітлення по провулку Шевченка – 9,687 тис.грн;
• Капітальний ремонт вул. Волинської – 274,366 тис.грн.
А також впродовж 2010-2013 р.:
• Здійснювалося грейдерування вулиць на суму 18 тис. грн;
• Замінено лампи вуличного освітлення на загальну суму 8тис 250 грн.
• Проводилось зрізання аварійних дерев на суму 4600 грн.

Думка людей
Владислав Крутий, житель вул. Невського:
– На мою думку, Борис Миколайович глибоко переймається нашими проблемами, питаннями — і на рівні своїх можливостей їх вирішує. Ми разом пройшли багато, створили громадське об’єднання, тісно співпрацювали. Я знаю як він налаштований на роботу, вникає у всі подробиці.
Олена Савчук, жителька вул. Кобзарська:
– Приємно відчувати, що нас не залишають на самоті зі своїми проблемами. Борис Миколайович піклується про жителів нашого мікрорайону. Допомагає він у вирішенні питань із якими важко впоратися самотужки. Якщо якесь питання неможливо вирішити швидко з певних причин — говорить, так як є, багато не обіцяє, а те що обіцяє – робить.

-Які Ваші плани на майбутнє , як депутата?
– В майбутньому планується зробити якісні дороги і розглянути проект по будівництву каналізацій на окремих вулицях в мікрорайоні «Мокроволя».

– Що ж, спасибі за розмову й успіхів вам!

Прес-служба Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії