Самочинне будівництво: не ускладнюйте проблему

Досить часто виникає ситуація, коли громадяни без відповідної проектно-дозвільної документації здійснюють незаконне будівництво або реконструкцію будинків. І по закінченню робіт виникає необхідність оформити документацію для реєстрації права власності. Так як така нерухомість є незаконно побудованою, Ви її не зможете продати, подарувати, заповісти у спадок або закласти в забезпеченні кредиту, та й господарем Ви теж не є. По-різному складаються обставини. І тоді проблеми стануть ще складнішими. Дуже часто звертаються спадкоємці, які не можуть узаконити самочинне будівництво. Особливо, якщо відсутній документ на земельну ділянку, то навіть в судовому порядку складно вирішити питання права власності на самочинно збудовані будівлі.
Згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 19.03.2013 № 95 «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення І та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт до 12.03.2011р., і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж», всі зазначені будівлі та споруди даної категорії Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області буде приймати в експлуатацію до 31 грудня 2013 року безоплатно протягом 10 робочих днів з дати подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок за результатами технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж. Таким чином, Ви можете в спрощеному порядку ввести в експлуатацію вищевказані будівлі та споруди до кінця 2013 року.
Якщо Ви хочете розпочати будівництво на власній земельній ділянці, спочатку треба отримати будівельний паспорт в уповноваженому органі містобудування та архітектури Славутського району та міста, потім направити повідомлення про початок виконання будівельних робіт в Інспекцію ДАБК у Хмельницькій області і лише після його реєстрації можна розпочинати будівництво. Ці документи видаються безкоштовно, і сама процедура досить проста при умові, якщо у вас є документ на право власності чи користування земельною ділянкою. Якщо Ви розпочали будівництво без дозвільних документів, Вам загрожує штраф від 4 тис. 250 грн. до 5 тис. 950 грн відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Краще все робити у відповідності до законодавства, і тоді ніякі проблеми Вам не загрожуватимуть.

Головний державний інспектор Інспекції ДАБК у Хмельницькій області Канюк М.С.

Розміщено:
Редакція «Вісті громади».
+380384272241 visti_sl@ukr.net

Розміщенно в Без категорії