Ваш депутат

Депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов’язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини – виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування (стаття 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

Шановні читачі! Ми продовжуємо рубрику, в якій ви щотижня зможете ознайомлюватися із роботою депутатів Славутської міської ради.
Цього тижня ми спілкувалися із головою постійної депутатської комісії з питань промисловості, торгівлі, транспорту, зв’язку, розвитку підприємництва та інвестицій Іваном Дмитровичем Панчуком (обраний за пропорційною виборчою системою через політичну силу «Партія регіонів»).

– Іване Дмитровичу, у 2010 році Ви вперше були обрані депутатом міської ради? Що Вас спонукало стати народним обранцем?
– Мною керувало прагнення бути активним, а не пасивним членом громади свого міста. Я спостерігав, що проблеми сьогодення, які виникають на локальному рівні, потребують активного втручання заради нашого з вами кращого майбутнього. Зокрема, мене, як керівника підприємства, зачіпає тема економічного становища суб’єктів підприємницької діяльності, їх потенціальний розвиток. Я вирішив долучитися до вирішення тих питань, які стосуються мене як жителя міста та небайдужих до цього людей. Я вірю, що будь-яку проблемну ситуацію можна вирішити лише об’єднаними зусиллями славутчан.

– Вашими словами: які функції депутата міськради?
– На мою думку, однією з найголовніших функцій депутата міської ради є представницька. Адже депутат, в першу чергу, виступає представником членів територіальної громади, він представляє та захищає інтереси виборців, виконує їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом. Бере активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.
Депутатська діяльність нерозривно пов’язана з такими термінами як «політика» та «влада», «місцева влада». Варто відмітити, що у нашому місті ці поняття не лише злиті воєдино, а й приносять продуктивні результати. Адже, незважаючи на те, яку політичну силу представляє той чи інший депутат, усі рішення нами приймаються злагоджено та конструктивно.

– Ви є головою постійної депутатської комісії з питань промисловості, торгівлі, транспорту, зв’язку, розвитку підприємництва та інвестицій? Зважаючи на це, якого плану рішення опрацьовуються саме Вашою комісією?
– Наша комісія попередньо розглядає та надає висновки і рекомендації міській раді щодо розвитку названих Вами галузей. Встановлення розміру відповідних місцевих податків і зборів та надання пільг, плати за торгові патенти; встановлення правил торгівлі на ринках та додержання тиші у громадських місцях; питання функціонування комунальних підприємств міста. – Ці та багато інших рішень детально вивчає та розглядає наша комісія.

– Зважаючи на те, що у складі ради Ви відаєте питаннями підприємництва та до того ж є керівником підприємства, скажіть, будь ласка, як підприємцям та підприємствам працюється в сучасних ринкових умовах? Чи сприяє держава розвитку підприємництва в Україні?
– На сучасному етапі проблема розвитку та регулювання підприємницької діяльності в економіці України належить до категорії особливо актуальних. Поки що, на жаль, статистичні дані говорять про нерівномірний розвиток суб’єктів підприємництва.
В Україні підприємництво розвивається в умовах ненасиченого ринку послуг, недосконалого законодавства з питань власності, захисту прав споживачів та підприємців, тощо. В нашій державі дійсно є нагальна необхідність у проведенні ряду заходів, які б сприяли розвитку підприємництва.

– На Вашу думку, Славута інвестиційно-привабливе місто? Як залучити додаткові інвестиції?
– Якщо ми пригадаємо історію Славути, то стає очевидним, що наше місто мало і нині має дуже багато галузей для інвестиційних вкладень. Проте в основному це проекти, які є довготерміновими, тобто окупність капіталовкладень становитиме від 10 до 20 років. Це багато, адже нині в економіку вкладаються інвестиції, які дуже швидко окуповуються. Таке можливо лише у великих промислових чи курортних центрах. Тому зараз, незважаючи на інвестиційну привабливість Славути, великі інвестиційні вкладення є малоймовірними. Проте, міська рада працює у цьому напрямку і будемо сподіватись на позитивний результат.

– Як сьогодні живеться підприємствам хлібної галузі? Як регулюється ціна на хліб?
– Підприємствам хлібної галузі живеться за сучасних умов вкрай складно. Ціни зростають на всі енергоносії, заробітну плату працівникам необхідно підвищувати згідно до чинного законодавства, сплачувати податки і водночас пам’ятати, що хліб в багатьох сім’ях є продуктом харчування першої необхідності. Питання ціноутворення регулюється чинним законодавством, яке встановлює рівень рентабельності виробництва.

– Висока якість славутського хлібу говорить сама за себе. Як вдалося досягти такого рівня?
– Звісно, забезпечення високо рівня якості нашої продукції є головним завдання у роботі нашого підприємства. Ми намагаємося максимально дотримуватися всіх норм, стандартів, ГОСТів та технічних умов. На підприємстві є тестована лабораторія, яка оснащена всіма необхідними приладами для контролю за якістю сировини та готової продукції. Випускаємо продукцію без додавання штучних поліпшувачів та консервантів. Та головне, я переконаний, що хліб без душі має інший смак, а тому в його випікання кожна людина має вкладати часточку своєї душі. За таким принципом працюють працівники нашого підприємства.

– Чи зверталися до Вас славутчани з тих чи інших проблемних питань? Можливо надавали певні пропозиції по розвитку міста?
– Так, неодноразово славутчан зверталися з різних питань. Були звернення із міста Нетішина щодо міжміських пільгових пасажирських перевезень. На жаль, пропозиції по розвитку міста не надходили від громадян. Головним чином, кожен хто звертається намагається знайти вирішення лише своєї проблеми, а я, як депутат, залучаючись підтримкою міської ради, намагаюся знайти правильне рішення з різних питань загальноміського значення.

– Чи доводилось Вам надавати громадянам благодійну допомогу?
Сьогодні в нашому місті є певна категорія людей, яка потребує допомоги з боку громадськості. Наше підприємство не може залишитись осторонь цих проблем та надає фінансову і матеріальну допомогу тим особам, які цього потребують.

– Які на Вашу думку найбільші досягнення нинішнього складу міської ради та на що ще необхідно звернути увагу у перспективі?
– Найбільші досягнення нинішнього складу міської ради ми можемо спостерігати в сфері освіти, культури, спорту, у підтримці молоді нашого міста та відродженні українських традицій.
Не можна не згадати про підписання вдалого союзу з нашими закордонними сусідами, під час якого обговорювали можливість подальшого співробітництва, зокрема, в галузі освіти.
Перспектива нашого міста у відновленні зруйнованих підприємств та фабрик, які надали б змогу забезпечити людей новими робочими місцями. Це поповнило б бюджет нашого міста та сприяло б покращенняю матеріального становища жителів нашого міста.

– Чули, що Ви також вирішили приєднатися до міської акції «Громадо, єднайся!» – розпис найдовшої лавки України.
– Так. Адже такі акції стають гідним дописом до історії нашого славного міста. Мені приємно, що наше підприємство приєдналося до цього дійства.

Дякуємо Вам, Іване Дмитровичу, за змістовну розмову.

Прес-служба
Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії