Діти на відпочинку

З 23 липня по 2 серпня 13 дітей із славутських сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, за сприяння Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відпочивали в міжнародному оздоровчому таборі на «Голубих озерах». Як відзначає в.о. директора Центру Олена Максимчук, таке оздоровлення дітей практикується вже третій рік поспіль і радо сприймається як маленькими славутчанами, так і їх батьками.
– Приємно, що цього року сторона-організатор табору взяла до оздоровлення вдвічі більшу кількість дітей зі Славути, ніж минулі роки, – говорить Олена Зіновіївна. – Перевага нашому місту була віддана, тому, що в Славуті широко розвинутий волонтерський рух, який приносить реальні позитивні результати.
Супроводжував дітей з нашого міста волонтер Славутського ЦСССДМ Олександр Козлік. Отож цими днями 185 дітей з Ізраїлю, Росії та України та 75 дорослих поєднували корисне із приємним, насолоджувалися теплим сонячним повітрям навколишнього світу, оздоровлювалися і збагачувалися чудовими дарами лісу та озер.
Переважну більшість у таборі складають діти, які займаються в клубах «Слідопит» (віком від 10-15 років) та «Шукачі пригод» (віком від 6-10 років). Діти поділені на команди, які включають в себе від 6-10 чол. та одного наставника. У кожної команди є свій прапор із зображенням емблеми, виготовлений власноруч.
Цього року табір незвичайний, його можна назвати табором спеціалізацій. Тут діти не лише засвоюють певну інформацію, навчаються, здобувають відповідні навички, а й отримують різні спеціалізації: «Катамарани», «Скелелазіння», «Повітряні змії», «Футбол», «Стрільба з лука» і т.д. Після завершення відповідного курсу навчання слідопитам вручають як нагороду (значок) і шеврон пройденого ступеня. Взагалі слідопити здобувають тут вміння переправлятися через яр або річку по мотузці, робити перев’язки та штучне дихання, користуватись компасом і картою та обходитись без них, розрізняти рослини, сузір’я, звірів, комах, птахів. Перебування в такому таборі допомагає дітям знайти застосування, властиві їх віку. Ця ретельно підготовлена програма відкриває можливості для проведення заходів на свіжому повітрі, вивчення природи, набуття різноманітних навичок для улюблених занять, розвитку закладених у дітях нахилів.
Що ж до вражень дітей від відпочинку у волонтерському таборі, то їх безліч, і з ними залюбки діляться юні таборувальники та їх наставники.
Олена Міненко, директор табору (м.Вінниця):
– В Славуті ми уже третій рік. Зазвичай ми працюємо і в Житомирській, і у Вінницькій областях. У цих місцях важко знайти таке поєднання, де була б питна вода, місце для купання і хороша природа. А у вас це є. Тут і прекрасне озеро, і соснові ліси. В основному у нас відпочивають діти, які займаються в клубі «Слідопит» (це 60-70%), а останні – їх друзі. У нас програма побудована таким чином, щоб максимально пристосувати дітей до життя. Наші вихованці вміють практично все: прати, прасувати, шити, готувати їжу і вдома, і в лісі, знають природу, вміють виживати в екстремальних ситуаціях. Тут діти обирають роботу за інтересами: з деревом, металами, займаються картингом, водним туризмом і т.п.
Вадим Бородін (Ізраїль):
– Мені у таборі подобається все. А найбільше те, що тут більше ніж у нас спеціалізацій, багато дітей. Я дуже радий, що приїхав. Якщо і на наступний рік буде така можливість, знову приїду.
Тобаковський Тім (Ізраїль):
– В таборі дуже цікаво. Мені подобається стріляти з лука, виготовляти і запускати повітряних зміїв. Я маю тут багато нових друзів. Сподіваюся, що й надалі буду підтримувати з ними зв’язок.
Андрій Демидюк, (м.Славута):
– Найбільше в таборі мені подобаються активні ігри, ранкова зарядка, катання на катамаранах, гра в футбол. Я теж хочу вступити в клуб «Слідопит».
Поспілкувавшись і з організаторами, і з дітьми, ми можемо сказати однозначно – задоволені відпочинком абсолютно усі. Можна не сумніватися, що діти після перебування у цьому таборі отримають цінний досвід, який стане їм в майбутньому у нагоді, адже це для них не лише відпочинок і розваги, а й навчання і серйозна праця.

Вікторія Федорчук, прес-служба
Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії