Благоустрій – справа серйозна

Благоустрій – це візитна картка кожного населеного пункту. За те, щоб у Славуті було завжди затишно, комфортно, своєчасно прибиралося та щоденно вивозилося сміття, мають відповідати не лише комунальні служби, а й усі жителі міста. Конституція України (ст.13) визначає: «Власність не повинна використовуватися на шкоду людині та суспільству», що означає: кожен мешканець, який, для прикладу, купив їжу в упаковці чи воду в ПЕТ-пляшці, стає власником тари та харчових відходів і, відповідно, має турбуватися про те, щоб відходи його життєдіяльності не завдавали шкоди навколишньому середовищу та об’єктам благоустрою міста.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить затвердження правил благоустрою територій населених пунктів.
На виконання цієї вимоги закону рішенням Славутської міської ради № 4-18/2008 від «25» квітня 2008 р. було затверджено Правила благоустрою, санітарного утримання території, забезпечення чистоти і порядку в місті Славута, які мають на меті розроблення та здійснення ефективних і комплексних заходів з утримання території міста у належному стані.
На звернення громадян надаємо до ознайомлення витяг з міських правил благоустрою, санітарного утримання території, забезпечення чистоти і порядку в місті (з повним варіантом даних правил можна ознайомитися на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua – у рубриці «ЖКГ»):
8.2. Права та обов’язки власників приватних будинків:
1. Власники приватних будинків у сфері благоустрою м.Славута на території приватної забудови зобов’язані:
1.1. постійно утримувати в належному санітарному стані територію перед будинком разом із зеленими насадженнями до проїжджої частини;
1.2. укласти договори на вивіз ТПВ зі КП «Славутське ЖКО»;
1.3. утримувати у справному стані огорожі;
1.4. систематично викошувати на прилеглій до будинку території бур’яни;
1.5. на фасаді свого будинку в обов’язковому порядку встановити аншлаги з найменуванням вулиці, номеру будинка. Зовнішній вигляд напису (шрифт, розмір букв і цифр, відстань між буквами, колір) погоджувати з відділом архітектури і містобудування виконкому Славутської міської ради.
2. Власники приватних будинків у сфері благоустрою м.Славута на території мікрорайону приватної забудови мають право:
2.1. висаджувати на прилеглій до будинку території зелені насадження, в тому числі плодові та декоративні дерева;
2.2. утримувати свійську худобу на своєму подвір’ї, але не більше однієї тварини або, за погодженням із сусідами, дві та більше тварин;
2.3. утримувати собак в огороджених подвір’ях із попереджуючим написом при вході про наявність собаки. Утримувати собак без прив’язі можна лише у вольєрах.
8.3. Обмеження щодо використання території приватної забудови
1. На території приватної забудови забороняється:
1.1. складування гною, піску, глини та інше; побутових відходів та інше на прилеглій до будинку території та на території району приватної забудови в цілому;
1.2. постійне або тимчасове зберігання на прилеглій території будинку автотранспорту, причепів, інших пристроїв і механізмів. Допускається зберігання машин і механізмів на території подвір’я чи на спеціально відведених майданчиках.
На жаль, чимало справ, які розглядаються на засіданнях адміністративних комісіїй виконавчого комітету, стосуються саме порушень правил благоустрою. Так, станом на 24 липня поточного року фахівцями управління ЖКГ, енергозбереження та благоустрою Славутського МВК під час запланованих перевірок по дотриманню «Правил благоустрою, санітарного утримання території, забезпечення чистоти і порядку в місті Славута» було виявлено ряд недоліків, у результаті яких порушникам було надано 351 попередження та складений 31 протокол. Серед найбільш поширених порушень – паркування автомобілів на газонах, засмічення території, відсутність аншлагів на будинках приватного сектору, складування будівельних матеріалів на прилеглій території, вулицях, провулках та інше.
Разом з тим доводимо до вашої уваги! Згідно з статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн. до 1360 грн. і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 грн. до 1700 грн.
Пам’ятайте! У статті 68 Конституції України зазначено: «Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності».
Тож звертаємося до громадян, керівників підприємств, установ та організацій нашого міста по новому поглянути на питання благоустрою тих територій, за які ви несете відповідальність. Бережіть рідне місто та дбайте про нього, адже благополуччя Славути залежить від кожного з нас особисто!

Ольга Лиса,прес-секретар
Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії