ВЧУСЯ ЖИТИ В КОЛЕКТИВІ

Дошкільний вік – період коли в дитини формується уявлення про навколишній світ, явища суспільного життя, взаємини між людьми, закладаються основи моральності.
У дитячому садочку дошкільнята мають можливість орієнтуватися один на одного, знаходити умови для колективного ділового спілкування. Під впливом колективу дитина починає розуміти, що тут цінують доброту, скромність, правдивість, щедрість
Вихователі ДНЗ № 7 «Дюймовочка» приділяють велику увагу соціально-моральному розвитку дітей. Засобами гри, казки, народної творчості, завдяки позитивному емоційному переживанню, педагоги формують у дітей вміння діяти згідно з моральними нормами поведінки, вчать жити у злагоді із самим собою і однолітками, спонукають відкрито й щиро виражати свої почуття, дарувати добро іншим людям, наповнюють серце дітей любов’ю і радістю.
«Вчуся жити в колективі» – так називалось відкрите заняття С.І.Матвєєвої в рамках методичного об’єднання вихователів дошкільних навчальних закладів. Мета такого заходу – поділитися досвідом з колегами про те, як засвоїти з дітьми норми та правила культурної поведінки, виховати позитивне ставлення до однолітків.
В ігровій формі діти показали свої знання і вміння, які використовують в різних життєвих ситуаціях.
Для підняття настрою дітей Світлана Ігорівна використала психогімнастичний етюд, коли діти разом створювали «посмішку» із вати і назвали її «Посміхайчик- Кучерявчик”.
Діти переглянули уривок із казки про Вовчика, який не вмів себе поводити і подарували йому клубочок «чарівних слів» на згадку, який зробили самі, навчили Вовчика миритися, називати близьких лагідними іменами, робити приємний масаж. Навіть «сумне серце» розквітло від добрих справ, про які розповідали діти, прикрашаючи його.
Результат роботи вихователя присутні побачили у дружніх взаєминах між дітьми, коли вони відчувають себе однією сім’єю, радіють успіхам товаришів, підтримують один одного.
Віримо, що добро, посіяне у дитячі душі, проросте чудовими сходами Добра і Любові.

Т.Новіцька, вихователь-методист ДНЗ №7 «Дюймовочка»

Розміщенно в Без категорії