Опалення без лімітів

Питання дійсно є вкрай актуальним, адже практично усі теплові підприємства області на разі не мають належної кількості лімітів газу для стабільного теплопостачання населення. У першій декаді листопада Хмельниччина отримала ліміти природного газу, що задовольняють лише 55% від потреби.
На сьогодні опалення у Славуті включено всім, однак питання лімітів для комунального підприємства «Славутське житлово-комунальне об’єднання» досі не вирішене. На наше звернення більш детальну інформацію з цього приводу нам надав начальник цього підприємства Василь Яцюк:
– Новому опалювальному сезону передувала копітка підготовка за посиленої уваги міської влади та усіх структурних підрозділів нашого підприємства. Варто зазначити, що загалом за п’ять останніх років нами було багато виконано робіт в плані покращення роботи міських котелень та економії енергоносіїв – електроенергії, води та газу. Ми завжди докладали чимало зусиль, щоб опалювальний сезон починався вчасно, однак цьогоріч ситуація дещо змінилася. Це тому, що попередні роки з цього питання ми працювали із виробничим об’єднанням «Хмельницькі теплові мережі», з управлінням Хмельницькгаз та з першого серпня цього року постановою Кабміну було визначено, що новий опалювальний сезон ми будемо працювати напряму з Національною акціонерною компанією «Нафтогаз». Це призвело до виникнення проблемного питання із виділенням лімітів на газ.
Минулого року газ для населення ми купляли за 1309 грн. 20 коп. за тисячу кубів, для бюджетних установ та інших юридичних осіб – за 3900 грн. В цьому році ціна на газ для населення залишилася без змін, а для бюджетних та інших установ зросла до 4 671 грн. 74 коп. Враховуючи такі розцінки нами був заключний договір на постачання газу з Нафтогазом. Однак, невдовзі ми отримали від Нафтогазу додаткові угоди, в яких ліміти на газ для населення були зменшенні на 50%, а 50% натомість додано для бюджетних та інших установ. Арифметика проста – віддали перевагу дорожчому.
На сьогодні питання виділення достатнього ліміту на газ для населення залишається відкритим не лише у нас, а й по всій Україні. Так, нещодавно з приводу даного питання представники восьми областей їздили на зустріч із керівництвом Нафтогазу. Стало відомо – газова компанія вимагає, щоб не менше 30% газу для населення оплачувалося по ціні встановленій для бюджетних та інших установ. Зважаючи на цей прикрий факт та на загальний обсяг газу, який місто споживає протягом опалювального сезону, ми б мали збільшити ціну втричі для шістнадцяти відсотків із загального обсягу газу для населення.
Якщо ситуація не зміниться то попередньо виділених лімітів вистачить, щоб забезпечити опаленням населення лише на січень. Сподіваємося на отримання відшкодування за різницю в тарифах за теплову енергію, що значно покращило б нашу ситуацію. На сьогодні знаємо – на Хмельницьку область на відшкодування різниці в тарифах поступило 187 млн. грн. Отож висловлюємо сподівання, що і по Славуті різниця в тарифах, а це близько 10 млн. гривень, буде закрита.
Окрім того, ми маємо біля 3 млн. грн. боргу за тепло, який накопичувався роками. Населення загалом справно сплачує за тепло, але є і злісні неплатники. Саме до цієї категорії маю звернення: терміново розрахуйтеся за тепло, щоб не допустити відключення міста від тепла.
Щодо збільшення лімітів газу для населення, то будемо сподіватися, що невдовзі ситуація покращиться.

Розміщенно в Без категорії