Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять

Ви хочете ходити чистими вулицями нашої Славути? А пройтися чистою лісовою стежиною до джерельця? Чи просто відпочити на природі з дітьми без сміття поруч? – Переконаний, Ваші відповіді, читачу, будуть стверджувальними. Та скажіть, що особисто Ви готові для цього зробити?
За те, щоб у місті було завжди затишно, чисто, своєчасно прибиралося та щоденно вивозилося сміття, мають відповідати не лише місцева влада та комунальні служби, а й усі жителі міста. Конституція України (ст.13) визначає: „Власність не повинна використовуватися на шкоду людині та суспільству”, що означає: кожен мешканець, який, для прикладу, купив їжу в упаковці чи воду в ПЕТ-пляшці, стає власником тари та харчових відходів і, відповідно, має турбуватися про те, щоб відходи його життєдіяльності не завдавали шкоди навколишньому середовищу та об’єктам благоустрою міста.
Усі ми полюбляємо насолоджуватися природною красою нашої Славути – виходити на прогулянку до лісових смуг, річок у пошуках ковтка свіжого повітря. І тут перед нами постає мальовнича картина – купи сміття, величезна кількість пляшок, різні покинуті речі чоловічого та жіночого гардеробу тощо. Знайома картина? І таке відбувається з року в рік.
Тут варто нагадати, що відповідно до ст. 152 КУпАП порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 гривень) та на посадових осіб, громадян – суб'єктів підприємницької діяльності – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 гривень). Пам’ятайте! У статті 68 Конституції України зазначено: «Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності».
А ось, що з цього приводу думають громадяни, яких ми зустріли у лісовому масиві мікрорайону «Сонячний».
Мазурак Богдана, жителька м-ну «Сонячний»:
– Прикро проходити рідним лісовим масивом і бачити його засміченим. І хоча часом тут прибирають учні чи комунальні служби міста, скажу так: прибирай-не-прибирай, а всеодно несвідомі громадяни знову накидають сміття. Звісно, ідеальний вихід з цієї ситуації – це змусити прибирати за собою тих, хто смітить. Можливо таким чином їхня свідомість переміниться в кращу сторону. Однак, в такому випадку відповідним службам прийдеться мало не цілодобово чатувати лісовий масив. Хіба, що відеокамери встановити! Думаю, що трохи поліпшило б ситуацію встановлення контейнерів на мікрорайоні та забезпечення своєчасного вивезення сміття з них. А чи ефективною буде така практика залежить вже від самих громадян, адже недарма говорять: «чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять».

Петро Степанюк, житель м-ну «Військове містечко»:
– Біля мого будинку на вулиці Ізяславська, 13 встановили контейнери для роздільного збору сміття. На мою думку така практика є досить позитивною, адже сміття на вулицях стало значно менше. Радив би і на мікрорайоні «Сонячний» встановити такі контейнери. Можливо тоді в прилеглому до «Сонячного» лісовому масиві сміття стало б менше. Насправді коріння цієї проблеми – в свідомості байдужих людей, які засмічують наше довкілля. Чи зміниться свідомість пересічних мешканців міста і чи перестануть вони залишати після себе справжні гори відходів – покаже час.
Молода сім’я Гуцуляк, жителі вулиці Богдана Хмельницького:
– Ми любимо з нашими дітьми відпочивати на природі та прикро бачити наш ліс засміченим. Зробиш часом зауваження особі, яка полишила після себе купу сміття, то такого наслухаєшся! Як з цим боротися? – Більше контейнерів для сміття та посилення системи відповідальності людей, які забруднюють навколишнє середовище.
Зі слів начальника управління житлово-комунального господарства міста Юрія Дербугова нам стало відомо, що протягом цього року виконавчим комітетом міськради та комунальними службами міста було складено понад півсотні протоколів про порушення правил благоустрою міста. Поруч з тим ліквідовано 15 стихійних сміттєзвалищ.
– У питанні наведення чистоти в місті хотілося б заручитися підтримкою громадськості, – говорить Юрій Павлович. – Для прикладу, якщо громадянин запримітив будь-де в місті купу сміття, то були б вдячні, якби він одразу повідомив нашу службу. Окрім того, уже кілька років на офіційному он-лайн форумі міського сайту діє рубрика «Наше місто повинне бути чистим!», де кожен славутчанин може цілодобово направляти свої зауваження та пропозиції стосовної даної теми.
Отож, лише спільними зусиллями ми можемо зробити наше місто чистим! Тому просимо громадян проявити активність та при виявленні місць порушення благоустрою міста телефонувати за номером: 2-35-02 або писати повідомлення на онлайн форумі офіційного веб-сайту міста – www.slavuta-mvk.gov.ua

Розміщенно в Без категорії