До відома

Минулого тижня в приміщенні сесійної зали Будинку рад відбулися громадські слухання по обговоренню проектів регуляторних актів «Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування у звичайному режимі руху по м. Славута». Участь в обговоренні взяли представники міської влади, перевізники міста та громадськість Славути.
Першою із даного питання виступила Галина Дмитрівна Дарчик, начальник управління економічного розвитку виконавчого комітету:
– На сьогодні у нашому місті тариф на перевезення у нашому місті – 1,5 грн. напевно, чи не найменший у порівнянні з іншими населеними пунктами. Згідно з вибіркою по тарифах, найменший становить 1,75 грн., а тарифу в розмірі 1,5 грн. немає ніде. До виконавчого комітету надійшли звернення суб’єктів господарської діяльності, які здійснюють перевезення пасажирів автомобільним транспортом у м. Славута щодо підняття тарифу на перевезення. Розглянувши дане питання та зробивши відповідні підрахунки, вони були направлені на перевірку до Міністерства економіки України, яке надало своє погодження. Адже, дійсно, на сьогодні є необхідність для приватних перевізників підняти тариф до 1,75 грн., при чому навіть цей тариф є збитковим і не покриває витрат, які на сьогодні несуть перевізники.
Інформацію про діяльність пов’язану із перевезеннями надав присутнім перевізник Віктор Климович Ковальчук, який зазначив, що останнє підвищення тарифів на перевезення було у липні 2011 року. На той час вартість пального становила 4,75 грн. – це газ-метан, на якому працюють всі автобуси, які займаються перевезенням пасажирів по місту. Сьогодні ця ціна дорівнює 6,52 грн. Таким чином, ціна зросла на 40%, і на жаль, ріст цін на пальне продовжується, тож найближчим часом вона знову підніматиметься. Збільшення ціни відбулося не лише на пальне, а й на автозапчастини, паливно-мастильні матеріали, зросла мінімальна заробітна плата, а також всі збори і податки. Тариф піднімається всього на всього на 16%, тому ми вважаємо, що таке підняття не суттєве, тому не так сильно відобразиться на витратах пасажирів. Підвищення тарифу на перевезення, як запевнив Віктор Климович, необхідне для того, щоб хоч якось розвивати цю галузь, а саме: закупити новий транспорт та забезпечити пасажирів більш якісним перевезенням. При цьому, підвищення не впливатиме на пільгову категорію населення, адже такі жителі нашого міста й надалі будуть користуються правом на безкоштовний проїзд.
Серед присутніх представників громадськості зауважень щодо підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті по місту не прозвучало. Інше питання хвилювало славутчан, насамперед пільговиків, зокрема те, що варто переглянути та удосконалити перевезення пільгової категорії населення міста Славути, зокрема, одна з пропозицій стосувалася введення державою адресної допомоги на перевезення.

Розміщенно в Без категорії