Здоровому способу життя присвячується

1 грудня щорічно відзначають як Всесвітній день боротьби із ВІЛ/СНІДом та порозуміння з хворими цим недугом. Традиційно у рамках цього дня проходять різнопланові заходи, які також мали місце й у нашому місті. У переддень зими у міському Палаці культури зібралися ті, хто не знаходиться осторонь цієї непростої проблеми, стоїть чи готовий стати на шлях боротьби із нею. Організували такий захід служба соціально-профілактичної роботи при Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу у справах сім’ї та молоді, управління освіти, організація «Червоний хрест» та Славутська ЦРЛ. Приємно, що у таких заходах активну участь взяла молодь нашого міста, які підготували до цього дня свої виступи.
Зі своєю промовою звернулася до присутніх завідувач інформаційно-методичного центру міського управління освіти Тетяна Дубіна, яка відзначила роботу шкільної молоді Славути, а саме те, що вона підтримує акцію, яка проходить у місті, та закликала усіх підтримувати хворих на ВІЛ/СНІД, не залишати таких людей сам-на-сам зі своєю хворобою.
Інформативним був виступ лікаря-інфекціоніста Славутської ЦРЛ Олександра Мартюка, який розповів про ВІЛ–інфекцію та СНІД, ознайомив із шляхами уникнення захворюваності на цю хворобу. Така інформація була доцільною, адже у залі переважною більшістю серед присутніх була молодь. У цей день юні представники нашого міста – учні загальноосвітніх навчальних закладів – підготували свої творчі виступи, тема яких була присвячена боротьбі із ВІЛ/СНІДом. Агітаційні бригади ЗОШ № 3, № 4, № 6, № 7, обласного ліцею-інтерната та професійного ліцею активно виступали проти шкідливих звичок, розповідали про важливість та правила ведення здорового способу життя, закликали усіх бережливо та обачно ставитися до свого здоров’я. Заступивши на свій важливий пост, кожна із команд проявила себе неабияк оригінально та творчо: дарували присутнім пісні, вірші, музичні відео-ролики, сценки тощо. Численні вислови та креда «ми не в змозі змінити світ, ми в змозі змінити себе», «бути здоровим чи ні – твій вибір» та багато інших не залишилися поза увагою кожного із присутніх.
На завершення заходу усіх учасників поєднала стрічка «порозуміння» як знак підтримки людей, хворих на ВІЛ/СНІД.
Того ж дня на центральній площі міста проходила акція «Майбутнє буз СНІДу», організована службою соціально-профілактичної роботи при ЦССДСМ, міським відділом у справах сім’ї молоді та спорту за сприяння благодійного фонду «Любов». У заході брали участь волонтери Центру та учасники молодіжної організації «Темп», що при обласному ліцеї-інтернаті.
У рамках акції усі бажаючі славутчани мали можливість проглянути відео-ролики про небезпеку ВІЛ/СНІДу, отримати буклети та газети на дану тематику. Загалом інформаційного матеріалу було роздано близько 1000примірників. По закінченню акції для волонтерів (а їх було майже 25) був організований круглий стіл, за яким юні славутчани ділилися враженнями та думками про волонтерський рух у місті та подальшими планами. Винагородою за їх активну роботу були солодощі та подарунки, які надала благодійна організація «Червоний Хрест».
Подібні заходи потрібні у нашому місті, адже це дає можливість ще раз нагадати усім, а особливо молоді, що найбільшою цінністю є життя та здоров’я.

Розміщенно в Без категорії