Рішення Славутської міської ради від 26.06.2012р. №8-20/2012 «Про забезпечення доступу громадян до відпочинку та риболовлі на водоймах, відпочинку в лісах міста Славути»

З метою інформування громадян міста та з метою проведення просвітницької роботи серед жителів міста, заслухавши пропозиції постійних комісій міської ради, враховуючи приписи Наказу Державного комітету рибного господарства України № 19 від 15.02.1999 року «Про затвердження Правил любительського і спортивного рибальства та Інструкції про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання водних живих ресурсів при здійсненні любительського і спортивного рибальства», Водного кодексу України, Лісового кодексу України, Земельного кодексу України, Конституції України, керуючись статтями 25, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Славутська міська рада ВИРІШИЛА:
1. Доручити виконавчому комітету Славутської міської ради, комунальній установі «Славутська міська рятувально-водолазна служба» посилити контроль за реалізацією права громадян на вільний доступ до водних об'єктів та лісових масивів в межах міста, в тому числі вільний, безкоштовний доступ для купання, любительського та спортивного лову риби, вільного відвідування лісу, збирання ягід, грибів.
2. Управлінню інформаційного забезпечення та внутрішньої політики (Чумак Л.А.) забезпечити систематичне опублікування в газеті «Вісті громади» інформації щодо загального водокористування та любительського і спортивного лову риби на водоймах загального користування, на вільний доступ до лісів державної та комунальної власності, недопущення обмеження прав громадян щодо відпочинку на водоймах, в лісах.
3. Контроль за виконанням цього рішення доручити постійній комісії з питань комунального господарства, управління комунальною власністю та будівництва, енергозбереження (Скомаровський В.В.) та постійній комісії з питань регулювання земельних відносин, екології, благоустрою, та адміністративно-територіального устрою (Кушніров В.М.), а організацію його виконання – заступнику міського голови Остапчуку В.В. та заступнику міського голови Фурманчук Г.Й.

Міський голова Сидор В.Б.
**
Природні ресурси, як особлива категорія, характеризуються окремим правовим режимом, закріпленим численними законодавчими документами. Для прикладу, ст. 13 Конституції Українигарантує, що «земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу. Кожний громадянин має право користуватися природними об’єктами права власності народу відповідно до закону…».
З цього приводу ми поцікавилися у славутчан, для яких природа – це стиль життя, щодо того, чи обмежуються їхні права під час використання природних скарбів нашого міста.
Рибалки зі стажем, славутчани Володимир Кучерук, Юрій Будник та Володимир Самчук підтримали таку думку:
– Займаємося риболовлею не один рік, тож деякі висновки зробити можемо. У Славуті ловити рибу можуть всі бажаючі, адже і водойм у нашому місті вдосталь, і можна займатися улюбленою справою без якось страху, що хтось тобі це заборонить, адже річки, озера – це спільне майно всіх людей, то ж користуватися ними можуть усі без виключення, звичайно ж, якщо це не приносить шкоди природі.
Галина Мальчук, славутчанка:
– Природа нашого краю – найкраща у світі. Глянути тільки б на наші ліси: не раз чула, що ті, хто приїжджає до нашого міста, дивуються їх красою. А ще у лісах росте стільки корисного для здоров’я людини – ягоди, гриби, лікарські рослини. Збирати такі дари природи це не лише задоволення, а й можливість запастися вітамінами на зиму. Для мене не чувано, щоб з тебе за це хтось вимагав гроші, по крайній мірі, у нашому місті немає жодних перешкод для відвідування лісу, збирання ягід, грибів, купання у річках тощо.
**
Обмеження прав громадян щодо вільного доступу до водних об’єктів та лісових масивів в межах міста, в тому числі вільний, безкоштовний доступ для купання, любительського та спортивного лову риби, вільного відвідування лісу, збирання ягід, грибів є грубим порушенням. При наявності таких випадків просимо повідомляти правоохоронні органи.

Розміщенно в Без категорії