На сесійному засіданні

У Славуті практика проведення щомісяця робочих засідань постійних депутатських комісій та сесій стала вже традиційною. Адже актуальні для громади питання не можуть чекати довго, а деякі з них потребують нагального вирішення. Тому депутатам не до літніх канікул, адже потрібно скорегувати бюджет міста, внести необхідні зміни до міських програм, розглянути ряд земельних питань та, окрім всього іншого, спланувати роботу на друге півріччя. Отож порядок денний 20-ї сесії міськради був досить насиченим.
Про результати виборів депутата Славутської міської ради по мажоритарному виборчому округу №5 доповіла голова Славутської міської виборчої комісії Алла Ілик. Отож, за результати проведення виборів постановою МВК було зареєстровано депутатом Славутської міської ради по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №5 Миколу Петровича Козела, який одержав більшість голосів виборців. Депутати одноголосно проголосували за набуття повноважень новообраного депутата з 26 червня ц.р. Міський голова Василь Сидор вручив депутату посвідчення встановленого зразка та побажав Миколі Петровичу своєю подальшою роботою виправдати очікування громадян, які його обрали.
Згідно внесених на сесії змін до бюджету міста на 2012 рік вільні залишки коштів спеціального фонду були направлені на фінансування поточного ремонту мереж вуличного освітлення по вул. О. Кошового та капітального ремонту мереж вуличного освітлення по вул. В. Стуса. По цьому та ряду інших бюджетних питань доповів перший заступник міського голови Сергій Микульський.
Депутатами цього дня затверджено ряд важливих для громади угод. Це угоди від 15 червня 2012 року між Славутською міською радою в особі міського голови В. Б. Сидора та Славутською районною радою в особі голови районної ради Л. А. Радзивілюка про спільне утримання Славутського районного трудового архіву, КУ „Славутська міська рятувально-водолазна служба” протягом 2013 бюджетного року, а також про передачу 100 відсотків обсягу видатків, обрахованого за фінансовими нормативами бюджетної забезпеченності на 2013 рік по фінансуванню медичних послуг для населення, з бюджету міста Славути до Славутського районного бюджету.
У зв'язку з переходом на європейську Класифікацію видів економічної діяльності та відповідно до затвердженого Держспоживстандартом наказу змінено класифікацію видів економічної діяльності за затвердженими ставками єдиного податку. Також внесено зміни до переліку житлово-комунальних послуг у житловому фонді м. Славута, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах (дані рішення публікуємо у цьому номері газети).
З метою інформування громадян міста та з метою проведення просвітницької роботи серед жителів міста, заслухавши пропозиції постійних комісій міської рад, доручено виконавчому комітету Славутської міської ради, комунальній установі «Славутська міська рятувально-водолазна служба» посилити контроль за реалізацією права громадян на вільний доступ до водних об'єктів та лісових масивів в межах міста, в тому числі вільний, безкоштовний доступ для купання, любительського та спортивного лову риби, вільного відвідування лісу, збирання ягід, грибів.
Розглянувши подання голови Славутського міськрайонного суду від 13.06.2012 року № 5639 Мацюка Ю.І. затверджено список народних засідателів Славутського міськрайонного суду строком на чотири роки, який публікуємо у цьому випуску газети.
Розглянувши пропозиції громадських організацій міста Славути, депутатами було прийнято рішення про нагородження відзнакою Славутської міської ради «За заслуги перед славутчанами» поета, прозаїка, громадського діяча Валерія Магафуровича Басирова.
Про внесення змін до Програми розвитку житлово-комунального господарства міста Славути на період 2010-2012 років доповів заступник міського голови Василь Остапчук, який зауважив, що запропонованому проекту рішення передувало ґрунтовне вивчення проблемних питань, що виникають стосовно індивідуального опалення. Такий аналіз поєднував як розгляд звернень громадян, так і перегляд роботи підприємств житлово-комунального господарства Славути. Отож, з метою оптимізації роботи теплових мереж та котелень міста було запропоновано доповнити вище загадану Програму пунктом, яким передбачено кошти у сумі 70 тис. грн. на виконання робіт із облаштування індивідуального опалення у квартирах будинків, що заплановано відключити від міської мережі централізованого опалення. Окрім того, зважаючи на актуальність піднятого питання та активного його обговорення на сесійному засіданні, міським головою Василем Сидором було доручено з цього приводу провести у найближчий час спільне розширене зібрання за участі депутатів, фахівців та громадськості.
Окрім розгляду блоку земельних питань також на пленарному засіданні сесії були прийняті і ряд інших важливих для громади міста рішень, з якими ви можете ознайомитися на офіційному веб-сайті міста. Зокрема, це рішення про розроблення плану зонування території міста Славути; надання дозволу на експлуатацію об’єкта поводження з небезпечними відходами на 2013 рік; надання дозволу комунальному підприємству «Славутське ЖКО» на демонтаж димової труби котельні по вул. Я. Мудрого,49 та будівлі контрольно пропускного пункту по вул. Я. Мудрого; затвердження Акта обстеження об’єкту нерухомого майна, що знаходиться по вул.. Здоров’я, 3А в місті Славута; затвердження Типового договору оренди комунального майна міста Славути; надання в безоплатне строкове користування нежитлових приміщень, які перебувають у комунальній власності, громадським організаціям. Також створено постійні комісії з проведення роботи по інвентаризації гуртожитків в м. Славута та із забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків в м. Славута.
Секретарем ради Борисом Семенюком були представлені організаційні питання щодо затвердження зразків бланків Славутської міської ради та плану роботи ради на ІІ півріччя 2012 року.
Особлива увага цього дня була приділена розгляду питання «Про звернення Славутської міської ради з приводу розгляду Верховною Радою України законопроекту «Про засади державної мовної політики». Передувало цьому активне обговорення даного проблемного питання на круглому столі за участі громадськості міста, а також на он-лайн форумі офіційного веб-сайту міста. Голова фракції ВО «Батьківщина» Тамара Іванюк у своєму виступі перед депутатами міськради описала усю серйозність ситуації, до якої може призвести прийняття законопроекту Ківалова-Колесніченка «Про засади державної мовної політики». Міським головою Василем Сидором було на додачу зауважено, що українці-сучасники несуть цілковиту відповідальність перед майбутніми поколіннями за захист одного із найважливіших гарантів нашої незалежної держави – рідної української мови. По даному питанню депутатами було прийнято рішення проголосувати поіменно. Друкуємо до уваги громадян текст звернення та інформацію про голосування депутатами.
Прес-служба Славутського МВК

Звернення Славутської міської ради з приводу розгляду Верховною Радою України законопроекту «Про засади державної мовної політики»

Затверджено рішенням Славутської міської ради
від 26.06.2012 року №24-20/2012

Ми, депутати Славутської міської ради, висловлюємо глибоке занепокоєння та цілковиту незгоду з позицією тих народних депутатів, які в будь-який спосіб прагнуть ухвалити мовний законопроект, який, на переконання прогресивних громадсько-політичних діячів, вітчизняних та міжнародних експертів, є антиконституційним. Намагання окремих політиків експлуатувати питання, яке шкодить єдності українського народу та вносить розкол і замішання в суспільстві, ми розцінюємо як небезпечну політичну маніпуляцію і провокацію, що недопустимо в правовій демократичній державі.
В той час як нехтуються повсякденні права української мови, гарантовані найголовнішим законом – Конституцією України, законотворці пропонують надати російській мові статусу офіційної. При цьому вони свідомо маніпулюють думкою суспільства та прикриваються Європейською хартією регіональних мов, яку трактують згідно власних політичних уподобань.
Запропонований законопроект шкодить нормальному конституційному функціонуванню української мови. Цей документ є однозначно дискримінаційним щодо державної мови. Жодних вимог, зобов’язань чи правових механізмів стосовно того, як держава дбатиме про збереження, розвиток чи захист української мови в ньому непередбачено. Натомість регіональну мову пропонують використовувати не поряд із державною, а замість державної.
У жодному разі не применшуючи необхідності задоволення мовних потреб національних меншин України, ми виступаємо проти підриву статусу української мови як державної та витіснення її з ужитку в усіх сферах публічного життя у більшості областей України. Ми за те, аби кожна мова мала право на своє існування, але не за рахунок української мови.
Вважаємо, що питання двомовності в Україні є надуманим, штучним і політично вмотивованим, покликаним відвернути увагу людей від нагальних суспільних проблем та допомогти окремим політичним силам зберегти прихильність електорату. Навіть якщо задля цього доведеться пожертвувати суспільною злагодою і навіть самим існуванням української держави.
У час, коли предметом політичних маніпуляцій стає таке святе для державної самобутності і стабільності поняття як мова, ми закликаємо усіх згуртуватись та відстояти свою національну гідність і громадянські права.
Ми закликаємо усіх державних, політичних та громадських діячів усіх рівнів дотримуватися Конституції України і не перетворювати мовне питання на предмет протистояння. Бо покликання мови єднати, а не розділяти людей, допомагати взаємному порозумінню, а не сіяти ворожнечу.

_______________________

Інформація про поіменне голосування депутатами Славутської міської ради за проект рішення «Про звернення Славутської міської ради з приводу розгляду Веховною Радою України законопроекту «Про засади державної мовної політики» 26.06.2012р.:

Міський голова – Сидор В. Б. – за.
46 депутатів міської ради, з них проголосували «за» – 31, утрималися – 4,
відсутні – 11,
Депутатська фракція ВО«Батьківщина»
Іванюк Т. С. – за; Бачинський Р. В. – за; Бобер О. С. – за; Бочкай М. В. – за;Галій Ю. П. – за; Грабарчук А. В. – за; Дзюнь П. А. – за; Душкевич П. А. – за; Зайонц І. М. – відсутня; Іващук Н. С. – відсутня; Ігнатішин А. Я. – за; Кішан Н. Я. – за; Климковецький М. О. – за; Кушніров В.М. – за; Левчук Я. В. – відсутній; Лівчук В. Я. – за; Малахова Л. Л. – за; Медведєва С. В. – за; Недашківський В. В. – за; Пшетоцька Н. А. – за; Рабцун В. М. – відсутній; Сакалюк С. П. – за; Саприкіна О. Я. – за; Семенюк Б. М. – за; Скомаровський В. В. – за; Скред Т. І. – за; Смернін С. П. – відсутній; Смолійчук А. Д. – відсутній; Соколов Г. Е. – відсутній; Степанюк Л. А. – за; Федотова І. С. – за; Юр’єв С. П. – за.

Депутатська фракція «Партія регіонів»
Говорков Г. С. – відсутній; Матвійчук М. В. – утримався; Недашківський В. І. – за; Максимчук П. П. – за; Панчук І. Д. – утримався.

Депутатська група «Народна Партія»
Грубой Л. Д. – відсутній; Веремій О. В. – за; Колбасов В. М. – відсутній.

Позафракційні
Максимчук А. В. – утримався; Нестерчук С. Г. – утрималася; Дубіна
Т. С. – за; Костирко О. В. – за; Стінський П. А. – відсутній; Козел М. П. – за.

Розміщенно в Без категорії