Інформація щодо організації транспортного обслуговування населення в м. Славута у 2011 році

Відповідно до результатів загальноміського соціологічного дослідження проведеного в період з 24.10.2011р. по 25.11.2011р., згідно розпорядження міського голови від 14.10.2011р. № 275-р «Про проведення загальноміського соціологічного дослідження», серед десяти запропонованих респондентам варіантів відповідей щодо позитивних тенденцій, які вбачають громадяни в розвитку міста, варіант «пасажирські перевезення» посів трете місце.
В місті діють 5 маршрутів автобусної мережі, на яких щоденно працює 13 автобусів. Маршрути обслуговують 6 приватних перевізників з якими укладені договори на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування терміном на п’ять років.
Окремим пунктом договорів визначено обов’язок кожного перевізника забезпечувати перевезення пільгових категорій громадян в режимі «пільгових рейсів», згідно тимчасового механізму, якій введено в дію в якості експерименту з 1 серпня 2009 року.
Даний механізм перевезення пільгових категорій громадян (діє станом на 01.01.2012р.) запроваджений з метою запобігання виникненню соціальної напруги, зокрема, страйків автоперевізників, пов’язаних з тим, що відшкодування втрат перевізників від перевезень пільгових категорій пасажирів здійснюється не в повному обсязі. Окрім цього, дія механізму дала змогу розвантажити пасажирський транспорт міста, який став працювати стабільно і злагоджено. Поряд із тим не обмежуються права осіб, які користуються пільгами, оскільки пільгові перевезення здійснюються регулярно, згідно графіка, що складений з урахуванням пропозицій пільгових категорій населення.
Для порівняння, кількість «пільгових місць» в одному автобусі в інших містах України складає: м. Київ – 0; м. Дніпропетровськ – до 2-х пільгових місць на один рейс в одному напрямку руху; м. Рівне – до 2-х пільгових місць на один рейс в одному напрямку руху; м. Хмельницький – до 2-х пільгових місць на один рейс в одному напрямку руху; м. Старокостянтинів – згідно механізму в режимі «пільгових рейсів»; м. Шепетівка – згідно механізму в режимі «пільгових рейсів». У Славутському районі безкоштовне перевезення пільгових категорій громадян здійснюється в межах до 50 кілометрів, з понеділка по п’ятницю, виключно в одному напрямку руху від станції Славута.
Станом на 2012 рік, вартість проїзду в автобусах по місту Славута складає 1 гр. 50 коп.
Для порівняння, станом на 2011 рік, вартість проїзду в автобусах інших міст України складала: м. Шепетівка – 1 гр. 75 коп.; м. Старокостянтинів – 2 гр.; м. Хмельницький – 2 гр; м. Рівне – 2 гр.; м. Львів – 2 гр.; м. Дніпропетровськ – 3 гр; м. Київ – 2 гр. 50 коп.
Згідно актів звірок за 2011 рік по місту Славута було перевезено 2 млн. 535 тис. 898 осіб. З них пільгових категорій населення – 828 тисяч 778 осіб.
У зв’язку із зверненням батьків учнів шкільних та позашкільних навчальних закладів міста щодо продовження часу дії пільгового тарифу на проїзд учнів загальноосвітніх шкіл та навчально-виховних об’єднань, час дії пільгового тарифу продовжено до 19-ї години.
У зв’язку із зверненням дирекції територіального Центру соціального обслуговування населення вирішено питання щодо безкоштовного проїзду 21-го соціального працівника під час виконання ними обов’язків по догляду за одинокими громадянами похилого віку та інвалідами.
У зв’язку із зверненням представництва «Червоного хреста» в місті Славута, вирішено питання щодо безкоштовного проїзду 4-х сестер милосердя під час виконання ними обов’язків по догляду за інвалідами.
Окрім функціонування міської автобусної мережі загального користування в місті діють чотири служби радіотаксі, а саме: "Автолюкс", "Горизонт", "Славута-Авто" та "Веста".
Станом на 1.01.2012 року, загальна кількість автомобілів таксі склала близько 150-ти одиниць.

Головний спеціаліст відділу споживчого ринку та сфери послуг
І.Д. Піголь

Розміщенно в Без категорії