«Козацькому роду нема переводу»

Минулого тижня у нашому місті були проведені різноманітні заходи з нагоди світлого свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва. З давніх-давен цей день вважався особливим, адже це свято духовно об’єднувало наш народ, живило його вірою у повсякчасне заступництво Божої Матері за людській рід, за мир і добро на нашій землі, яка боронила наш народ, допомагала козацькому війську у боротьбі з ворогом. Саме у цей день, День Козацької Покрови, проходила ця важлива для юних славутчан подія.
14 жовтня у холі міського Палацу культури відбулася посвята в джури учнів загальноосвітніх шкіл. «Козаччина – найлегендарніше минуле нашого українського минулого, його свобода, людська гідність, талановитість… » – такими словами розпочали свято Українського козацтва талановиті представники Будинку дитячої творчості, підготувавши творчу сценку про звитяжних козаків та славнозвісну Запорозьку Січ – колиску історії нашого народу.
Проводити посвяту у джури учнів загальноосвітніх шкіл уже стало традицією у нашому місті. Цього року у ряди славного козацтва було прийнято 87 школярів.
Церемонія посвяти, як і сам захід, були організовані таким чином, щоб найточніше відобразити традиції минулого наших мужніх воїнів, зрозуміти велику звитягу наших прадідів, заглибитися у часи лицарства та безмежної любові до рідного Батьківщини, а головне – прищепити усі ці цінності прийдешньому поколінню.
Після доповіді про готовність до присяги в джури отаману Хмельницького округу, адміралу Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» Василю Сидору, відбулася урочиста посвята. Майбутні козаки – представників козацьких куренів – давали обіцянки поважати історичне минуле свого народу, цінувати його традиції та звичаї, оберігати єдність козацтва, сповідувати найвищі моральні цінності, навчатися та стати справжніми козаками.
Міський голова Василь Сидор, вручивши відповідні посвідчення, звернувся до молодих козаків:
– У цей день ви повинні зрозуміти, що від сьогодні ви стали більш відповідальними, адже на справжнього козака покладені важливі завдання, серед яких захищати слабших, допомагати та поважати старших, бути опорою для батьків, цінувати історію свого народу, навчатися хорошому та давати належний приклад іншим.
Також приєднався до вітальної промови духівник Славутського козацтва отець Богдан.
Із посвятою у джури учнів шкіл, а також усіх присутніх на заході вітали талановиті представники Будинку дитячої творчості: Оксана Турчак, Микола Левін, зразковий театр естрадної пісні «Водограй», хореографічний гурток «Дивосвіт».
Козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії, на славних прикладах якої виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців. Козацтво – звитяжна історія і велика гордість нашого народу, душа України, її надія і оберіг. Зберегти дух козацької доби, прищепити його молоді – важлива умова національно-культурного відродження та утвердження національної свідомості.

Розміщенно в Без категорії