ЛИШЕ СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ

Звернення міського голови Славути

На даний час ми, як орган місцевого самоврядування, зобов’язані працювати в максимально відповідальному режимі над запобіганням виникненню і поширенню коронавірусу COVID-19, дотримуючись вимог законів України «Про захист населення від інфекційних хвороб» № 1645-III від 6.04.2000, «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» №4004-XII від 24.02.1994, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 530-IX від 17.03.2020, «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 533-IX від 17.03.2020, Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» (зі змінами), Протоколу № 5  Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Хмельницької обласної державної адміністрації від 19 березня 2020 року  та ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Попри все, наш обов’язок – забезпечити стабільну життєдіяльність громади, підтримувати роботу тих підприємств, які повинні працювати за будь-яких обставин (таких, як ПрАТ «Славутський хлібзавод»), служб, без яких наші здоров’я, комфорт, безпека є неможливими.

У першу чергу, це нормальні умови праці та захисту медичних працівників, які найбільше піддаються ризику. Радий, що спільними зусиллями членів громад Славутського району, сьогодні наші медичні заклади фінансово підтримуються. Переконаний, що завдяки зібраним благодійним коштам медики будуть забезпечені усім найнеобхіднішим.

Цілодобово працюють комунальні підприємства, аби забезпечувати славутчан життєво необхідними послугами. КП «Славутське УВКГ» – це стабільне водопостачання та водовідведення в наших оселях; КП «Славутське ЖКО» надає житлово-експлуатаційні послуги; КП «Славута-Сервіс» – забезпечує благоустрій міста (освітлення вулиць, ремонт доріг, вивіз сміття).

З іншої сторони – маємо сьогодні ще один серйозний виклик, коли через податкові зміни бюджет міста втрачає щомісяця біля 50% доходів та 13% річних, а видатки, навпаки, зростають. Адже й надалі маємо виділяти гроші з власного бюджету на засоби боротьби з пандемією, оплачувати заробітну плату працівникам бюджетної сфери (вчителям, соціальним працівникам, вихователям, комунальникам).

Щоденно, незважаючи ні на що, працюють колективи Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області, Славутського РС ГУ ДСНС в Хмельницькій області, Славутського РЕМ ПАТ «Хмельницькобленерго», Славутської філіі ПАТ «Хмельницькгаз», підприємств міста, продовольчих магазинів, аптечних мереж та ін.

Разом з тим, для усіх керівників установ, організацій, підприємств та підприємців, які сьогодні працюють, найголовнішим має бути дотримання санітарно-епідеміологічних норм, забезпечення працівників засобами захисту та щоденним скринінгом.

Особлива вимога до тих громадян, які повертаються з країн, де були зафіксовані випадки COVID-19. Після повернення в Україну суворо дотримуйтеся вимог норм чинного законодавства, зокрема щодо режиму самоізоляції щонайменше 14 діб.

Наша спільна мета – не допустити  захворювання коронавірусу COVID-19 серед людей. Тому закликаю кожного члена нашої громади разом з нами неухильно слідувати законам України, постановам Кабінету Міністрів України, Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Хмельницької обласної державної адміністрації, рішенням виконавчого комітету Славутської міської ради, адже лише тоді нам вдасться подолати усі негаразди.

Поважайте один одного і будете здорові!

Ваш і з вами міський голова – Василь Сидор