ОБГОВОРИЛИ АКТУАЛЬНІ ДЛЯ ГРОМАД ПРОБЛЕМИ

Голова Хмельницького регіонального відділення АМУ, міський голова Славути Василь Сидор провів Skype-нараду із міськими головами та керівниками ОТГ Хмельницької області, під час якої обговорили проблеми, які на сьогодні притаманні усім без виключення громадам.

Перше проблемне питання стосувалося роботи комунальних підприємств. У звʼязку із введенням карантину існують певні поступки для споживачів комунальних послуг, зокрема, щодо скасування на 2 місяці нарахувань штрафів і пені на новоутворену та вже існуючу заборгованість. Однак ніхто не відтерміновує для комунальних підприємств оплату за енергоносії, яка займає левову частку в тарифі водопостачання, водовідведення та теплопостачання.

Не скасовуються і штрафи за несвоєчасну виплату заробітної плати і т.д. Тобто, якщо підприємства вчасно не розрахуються за спожиті енергоносії, їх подачу просто припинять. А за таких умов, в яких вони опинились, вони не матимуть достатніх ресурсів, щоб надалі якісно і вчасно надавати ці послуги.

Інше болюче питання – підписаний від 17.03.2020 Закон №533-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Відповідно до цього документу від місцевих податків звільняється і надприбутковий бізнес, і підприємства, що продовжують працювати в повному обсязі.

Як зазначили колеги, введення в дію цього закону призведе до колапсу всієї країни через вилучення з бюджетів територіальних громад 13% їх загальних доходів.

Для кожної з громад такі збитки можуть сягнути лише за місяць десятки млн. грн. А скільки триватиме карантин – не відомо.

Попри це, місцеві громади й надалі мають виділяти гроші з власного бюджету на засоби боротьби з пандемією, оплачувати заробітну плату працівникам бюджетної сфери (вчителям, соціальним працівникам, вихователям, комунальникам). Через прийнятий закон вони не матимуть ресурсів на це.

Обговорили співрозмовники і інші питання – довіз працівників, роботу магазинів, ринків, виділення коштів на засоби боротьби з пандемією тощо.

Варто відзначити, що між містами є порозуміння, усі міські голови і керівники ОТГ працюють на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), керуючись законами України, постановами Кабінету Міністрів України, відповідними рішеннями.

Учасники наради домовилися підготувати спільні звернення до уряду та Асоціації міст України і в разі необхідності максимально оперативно допомагати всіма можливими засобами та методами один одному.

Пресслужба Славутського МВК