ПІДТРИМАТИ ПІДПРИЄМЦІВ

04 лютого у залі засідань Будинку рад відбулося розширене засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва під головуванням міського очільника Василя Сидора, за участю секретаря міської ради Світлани Медведєвої, першого заступника міського голови Сергія Микульського, начальника Славутського управління ГУ ДПС у Хмельницькій області Володимира Яремчука, працівників управління економічного розвитку виконавчого комітету Славутської міської ради, депутатів Славутської міськради, юристів та підприємців Славутської ОТГ.

Головним приводом для зустрічі стало обговорення прийнятих 20 вересня 2019 року Верховною Радою Законів України № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг», які викликали широкий резонанс у підприємницькому середовищі нашого міста.

Розпочався захід ознайомленням із зверненням, що надійшло від «Товариства підприємців «Край»». Підприємці звернулися із проханням прийняти Славутською міською радою звернення до Верховної Ради України з вимогою відмінити Закони № 128-ІХ та 129-ІХ про РРО (реєстратор розрахункових операцій). Що ж викликає найбільше обурення серед підприємців?

1.Касові апарати доведеться купувати усім підприємцям ІІ, ІІІ, ІV груп.

2. За обслуговування доведеться платити регулярно.

3. Кожного дня має роздруковуватися, а потім зберігатися z – звіт РРО.

4. Щоб стимулювати споживачів отримувати чеки, з 1 жовтня 2020 року запроваджується так званий кешбек. Це можливість виплати покупцеві компенсації 100% вартості придбаних товарів (робіт, послуг) у разі порушення продавцем законодавства по РРО.

За кожне невиконане зобов’язання накладатиметься штраф.

Поінформував присутніх начальник Славутського управління ГУ ДПС у Хмельницькій області Володимир Яремчук:

  • Для кожного з нас дуже важливо відчувати себе захищеним у власній державі, яка зобов’язана гарантувати своїм громадянам цю безпеку. Це нормальні речі. Простий приклад: купуючи той чи інший товар, ми маємо бути впевнені, що він є цілком безпечний.

Закони відкривають можливість використовувати програмні РРО замість традиційних. Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон.

З приводу використання касових апаратів. У нас є фахівець до якого завжди можна звернутися за консультацією. Податкова не залишить підприємців сам на сам із їх проблемами. Ми готові організувати роз’яснювальну роботу та відповісти на всі запитання.

Так, дійсно, сьогодні існує проблема в технічному обслуговуванні та через швидкість інтернету. Ось тут має бути альтернатива.

Щодо наповнення місцевого бюджету. У Славуті на сьогодні зареєстровано 1209 платників єдиного податку. Всього на 1209 чоловік найманих працівників – 388. По місту середня заробітна плата в грудні становить – 4375 грн (підприємець), 10377 грн (юридична особа). Ми розуміємо, що якщо юридична особа платить 10377, то підприємець платить менше.

«Сплата податків – це не лише джерело бюджетних надходжень та економічний інструмент, без якого неможливе функціонування громади, а й складова соціальної відповідальності бізнесу перед громадою. Наші діти ходять в школи, кожен славутчанин використовує інфраструктуру міста. Тому висновки робіть самі», – зауважив Володимир Яремчук.

Начальник Славутського районного управління Головного управління держпродспоживслужби в Хмельницькій області  Любов Колесник доповіла про складну ситуацію щодо захисту прав споживачів та про зафіксовані випадки виготовлення неякісної продукції, наголосивши на тому, що видача чеків – це культура взаємовідносин між покупцем та продавцем.

Міський голова Василь Сидор:

  • Я підтримую і розділяю стурбованість, яку сьогодні озвучують підприємці в питаннях витрат за програмне обслуговування, організації роботи і ризиків, які тягнуть за собою накладання штрафів не з вини суб’єкта підприємницької діяльності. Тому пропоную підприємцям разом із працівниками юридичного відділу та управління економічного розвитку виконавчого комітету Славутської міської ради доопрацювати та направити конкретні зауваження і пропозиції до чинного закону  у формі звернення до народних депутатів України, Кабінету Міністрів та інших інституцій. Скасовувати Закони України – це не компетенція міськради».

На завершення начальник управління економічного розвитку Галина Дарчик розповіла учасникам заходу про механізм, за яким підприємці отримуватимуть державну підтримку в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%», яка реалізується Фондом підтримки підприємництва при Міністерстві фінансів України.

P.S. 20.12.2019 року зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відміни норм, які передбачають посилення фіскального тиску шляхом розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій № 2645 та проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про застосування реєстраторів розрахункових операцій № 2645-1.

У проєкті № 2645 зазначається, що реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої – четвертої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 000 000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій або програмного реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Пресслужба Славутського МВК