АВАРІЙНІ ДЕРЕВА В СЛАВУТІ: ЯК ДІЯТИ, КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ ТА ХТО ВІДПОВІДАЛЬНИЙ

Невчасно зрізане аварійне дерево може призвести до серйозних наслідків. Згадаємо, як минулого року на вулиці Ізяславській вітер вирвав з корінням дерево, яке впало на автомобіль та проїжджу частину дороги.

ЗАЯВА

Якщо ви помітили аварійне дерево, то вам необхідно написати відповідну заяву у міському ЦНАПі (вул. Миру, 102). Так, за 2019 рік від фізичних та юридичних осіб надійшло 76 звернень з проханням видалити зелені насадження та провести обрізку крони дерев.

ПЕРЕВІРКА

Однак зрізання будь-якого дерева – це справа не одного дня. Адже перед тим їх обов’язково обстежує спеціальна комісія, створена виконкомом міськради, до якої входять спеціалісти житлово-комунального господарства, в тому числі інженер лісового господарства, представники Державної екологічної інспекції, ДП «Славутське лісове господарство» та інші люди, які можуть реально оцінити стан дерева.

Вони виїжджають на місце і визначають, яке дерево треба зрубати. До речі, часом на вигляд воно може бути цілком здоровим, а всередині — сама труха, що, звісно, становить загрозу для людей.

РІШЕННЯ

Лише після проведеного відповідного обстеження, виконавчим комітетом міськради приймається рішення про зрізання дерева.

Видалення та обрізку крон зелених насаджень на території м. Славута відповідно до рішення виконавчого комітету Славутської міської ради здійснюють КП «Славутське ЖКО» та КП «СЛАВУТА – СЕРВІС».

В ЯКИХ ВИПАДКАХ ДОЗВОЛЕНО ЗРІЗАТИ ДЕРЕВО?

Відповідно до п.2 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006р. №104, видалення зелених насаджень у місті здійснюється у разі:

–   знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів;

–   ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту;

–   відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;

–   виконання підготовчих і будівельних робіт на об’єктах відповідно до статей 35-37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;

–   проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;

 –  досягнення деревом вікової межі;

  -провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів;

  -ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.

ЗРІЗАВ-ПОСАДИ

У славутській громаді є добра традиція, запроваджена КП «СЛАВУТА-СЕРВІС» – це щорічне поновлення зелених насаджень у місті. Лише за останні два роки на території міста висаджено 1253 дерева та 650 декоративних кущів. Громадянам безкоштовно пропонують саджанці молодих дерев. Правда не всі долучаються до цієї справи, а дехто ще й зухвало нищить нові насадження.

Пресслужба Славутського МВК за інформацією управління ЖКГ, енергозбереження, благоустрою та громадського порядку