ОБЛАСНІ ДЕПУТАТИ НА ЗАХИСТІ СЛАВУТСЬКОЇ ГРОМАДИ

Міський голова Василь Сидор разом із депутатом Хмельницької обласної ради, головою постійної комісії обласної ради з питань бюджету та фінансів Іваном Гладуняком та депутатом Хмельницької обласної ради Сергієм Микульським провели спільну нараду: підвели підсумки роботи за минулий рік, а також обговорили плани на майбутнє.

Василь Сидор, міський голова:

– Наразі ми аналізуємо діяльність комунальних підприємств міста за 2019 рік, через кілька днів відбудеться звіт міського голови. Хочу особисто подякувати за Вашу позицію як депутата обласної ради і голови бюджетної комісії. Загалом завдяки депутатам облради ми отримали кошти, за які вдалося побудувати ділянку дороги до Індустріального парку, частково капітально відремонтувати дороги у місті та добудувати школу.

Це при тому, що ми мали великі проблеми з бюджетом розвитку – держава вилучила у нас 763 тис.грн на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку, а саме – реконструкцію об’єктів шляхом впровадження систем відеоспостереження та капітальний ремонт даху Інклюзивно-ресурсного центру.

Нам приємно, що є розуміння того, що необхідно розвивати промисловість і, сподіваюся, що в подальшому буде реальна підтримка у цьому напрямку. Адже у нас є прекрасний потенціал. При мінімальних вкладеннях ми можемо створити біля трьох тисяч робочих місць.

Ми маємо підписану угоду про співпрацю у сфері управління відходами. Працюємо над цим проєктом, щоб впровадити утилізацію та збір сміття на регіональному рівні.

Хочемо звернутися до вас з проханням підтримати нас по ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей».

Також ми плануємо створити регіональний заклад профільної освіти, який відповідав би європейським стандартам. Нам потрібна ваша підтримка в спільному вирішенні проблемних питань.

Іван Гладуняк, депутат Хмельницької обласної ради:

– Я хотів би більше зупинитися на проєктах, які планується втілити у 2020 році. Незабаром відбудеться ключова сесія, на якій розглядатиметься питання капітальних видатків, що стосуються обласних закладів та розподілу субвенції по територіям. Одним із головних моментів відносно Славути є коригування програми фінансування місцевих доріг. Ми разом із Сергієм Микульським, який є досить активним, виступаємо на засіданнях постійних комісій. Наразі вирішено прийняти загальну концепцію, а на цю сесію внести зміни та доповнення. Ще одне, безумовно дуже важливе питання – це професійно-технічна освіта. Так сталося, що багато років в державі нею ніхто серйозно не займався. У першу чергу потрібно сьогодні оновити матеріально-технічну базу, оскільки технології давно пішли вперед, а старе обладнання так і залишилося. Разом із керівником департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації Олегом Фасолею маємо попередні домовленості та програми, які допоможуть суттєво покращити матеріально-технічне забезпечення професійно-технічної освіти. У Славуті найкраща ситуація з усіх міст області – місто готове до цієї реформи. Вами проведена грунтовна робота із батьками, є чітке розуміння та вироблена концепція. Невдовзі розглядатимемо питання оновлення обладнання в харчоблоках шкіл, а також створення STEM-лабораторій. Кошти є, допоки немає лише принципу розподілу.

 Продовжимо співпрацю в напрямку виділення коштів на галузь охорони здоров’я, щоб закрити проблеми інфекційного відділення Славутської ЦРЛ. Розглянемо ці моменти і можливості бюджету, хоч бюджет дуже напружений, проблем є більше, ніж ресурсів, але я думаю спільними зусиллями ми зуміємо вирішити це питання. Моя позиція була і залишається незмінною – допомагати потрібно тим,  хто краще працює, знаходить ресурси, має ідеї. Приємно, що у Вас саме такий підхід.

2020 рік буде дуже складним, ще до кінця не розумію, але бачу, як відбуватиметься децентралізація. Поки незрозуміло, як функціонуватиме галузь освіти чи охорони здоров’я, які будуть скорочення, доходи, як заключатимуться договори з НСЗУ, які відділення залишаться, як взагалі пройде цей перехідний період. Все буде залежати від активності. Керівництво обласної ради і облдержадміністрації налаштоване на допомогу і відзначає Славутську міську раду як одну із краще підготовлених. На жаль, цього не скажеш про багато інших громад.

Разом із Сергієм Микульським неодноразово готували і знову будемо направляти до президента, прем’єр-міністра, голови Верховної Ради звернення з вимогою забезпечити виконання норм чинного законодавства, які гарантують отримання в повному обсязі соціально-економічної компенсації ризиків населення, що проживає в зоні спостереження. Із 2014 року з вини уряду територіальні громади, які розташовані в зоні спостереження АЕС, недоотримали близько 170 млн. грн. Ми хочемо, щоб держава виконувала свої зобовʼязання.

Василь Сидор, міський голова:

– Сьогодні маємо, на жаль, реалії такі, що громада вимушена виділяти власні кошти на закупівлю засобів радіаційного захисту, хоча це пряма функція держави. Так, до прикладу, у грудні за кошти бюджету міста Славути закуплено препарат калій йодид на суму 74 тис. 993 грн. І це вже не говорячи про інші зобов’язання, які держава плавно перекидає на наші плечі.

Іване Васильовичу, нам дуже приємно, що ми співпрацюємо з такими компетентними людьми, як Ви. Хочу також подякувати голові обласної ради Михайлу Загородному, ексголові обласної державної адміністрації Вадиму Лозовому, а особливо депутатам обласної ради, активним представникам від міста – Артуру Фрідману, Сергію Микульському. Сподіваюся на подальшу тісну співпрацю.

Пресслужба Славутського МВК