Шановні споживачі!

У зв’язку із введенням в дію Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 № 2189-VIII та набуттям чинності Постанови Кабінету Міністрів України від 05 липня 2019 року №690 «Про затвердження правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення» передбачається, що споживач може обирати з п’яти варіантів договорів, чотири з них стосуються мешканців багатоквартирних будинків.

У законі сказано, що до 1 травня 2020 року споживачі мають право визначитися з тим, який варіант договору їм підходить. Для цього потрібно буде скликати загальні збори, прийняти відповідне рішення.

На сьогоднішній день у споживачів  укладені індивідуальні договори, тому можна припустити, що більшість захоче продовжити саме таку форму договору. Якщо укласти індивідуальний договір, то водоканал забезпечує постачання води, абонентське обслуговування, видачу всіх довідок, інформування управлінь соціального забезпечення щодо пільг і так далі, а також та адміністрування платежів, друк та доставку квитанцій на оплату водопостачання та водовідведення.

Індивідуальний договір та вищезазначені Правила на вимогу Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачають, що послуги, включені до такого договору, – платні.  І цією платою для водоканалів України визначили плату за абонентське обслуговування.

Якщо споживачі заключають колективний договір, то за всі вищеперераховані послуги бере відповідальність уповноважена мешканцями багатоквартирного будинку особа. Вона після отримання води на врізі в будинок самостійно займатиметься її розподілом, збором оплати, інформуванням соцзабезів щодо пільговиків, контролем за наявністю пломб і повіркою лічильників тощо.

Індивідуальний договір без утримання внутрішньобудинкових мереж є договором за замовчуванням. У разі, якщо споживач не визначиться до 1 травня 2020 року самостійно, то такий вид договору буде вважатися укладеним автоматично.

Детальніше див. у Додатку.

КП «Славутське УВКГ»