ЯК КП «СЛАВУТА – СЕРВІС» БОРЕТЬСЯ З ОЖЕЛЕДИЦЕЮ

КП «Славута-Сервіс» оперативно реагує на ситуацію в місті, вчасно розчищаючи дороги та тротуари від снігу, посипаючи їх піском.

 Готуючись до зимового періоду, комунальним підприємством було придбано піскорозкидач, який відповідає сучасним потребам.

Щоразу, окрім піскорозкидача задіюється і інша техніка – трактори, грейдер, вантажівки.

Як показує досвід минулих років та запевняють комунальники – наразі альтернативи піску немає.

Є окремі пропозиції громадян відмовитися від використання піску на користь реагентів під час прибирання вулиць у зимовий період, які аргументують це тим, що забруднюється взуття та розноситься бруд.

Втім, у Славуті немає практичної змоги застосовувати рідкі реагенти, оскільки вони дороговартісні, потрібують відповідного обладнання, спецтранспорту, налагодження постачання. До того ж від них іржавіють автомобілі, псується взуття, болять лапи у домашніх вихованців. Ними забивається ливневки, від них згорають зелені насадження. Говорячи про шкоду реагентів, мова йде в першу чергу про екологію, а також зайву агресивність хімічних компонентів. Концентруючись на певній ділянці, реагент здатний проникати в ґрунт, і навіть ґрунтові води, значно погіршуючи їх стан.

Засолювання ґрунтів несе велику екологічну загрозу, що може привести до пригнічення і навіть загибелі рослин. Слід пам’ятати, що реагенти потрапляють зі снігом який тане у водойми міста, отруюючи їх все більше. У реагентах містяться і гормонне руйнуючі речовини, які можуть призводити до онкозахворювань, безпліддя, алергії, діабету, порушень імунітету – зараз це спостерігається досить широко в нашому суспільстві, а також приріст захворювань, пов’язаних з ендокринною системою, підтверджує вже і МОЗ. Екологи відзначають, що реагенти дуже небезпечні для фауни.

Тож, можливо реагенти і є ефективнішими, але вибір стоїть вибір між екологією, безпекою, здоров’ям, а інколи і життям.

При потребі розчистки доріг та вулиць звертатися за тел. 068-069-88-82.

Пресслужба Славутського МВК