АТОМНА ЕНЕРГЕТИКА – ПІД ЗАГРОЗОЮ

Громада Славути стурбована ситуацією, яка склалася навколо стратегічної для  України ядерно-енергетичної галузі.

Зокрема, як стало відомо, міністр енергетики та захисту довкілля терміново ініціював відставку президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського – людини, яка незважаючи на ситуацію в країні, підтримувала працездатність атомної енергетики України та робила все можливе для розвитку цієї галузі, яка є оператором усіх українських атомних електростанцій та забезпечує 56% виробництва всієї електроенергії України.

За словами атомників, таке рішення є безпідставним та призведе до дестабілізації роботи галузі та соціальної напруги в містах-супутниках.

Наразі, щоб хоч якось вплинути на ситуацію, численна кількість громадський організацій, таких як Асоціація «Український ядерний форум» (а це 18 великих підприємств ядерно-промислового, енерго- та машинобудівного комплексів України), Українське ядерне товариство, колективів атомних станцій шляхом листів, петицій та попереджувальних акцій протесту вимагають у президента України та уряду негайно втрутитися у ситуацію та не допустити звільнення Юрія Недашковського з посади президента НАЕК «Енергоатом», а також припинити систематичне знущання над стратегічною для України ядерною галуззю.

«Нас дуже турбує ситуація, яка склалася навколо атомної енергетики. Тим більше, що ця стратегічно важлива галузь розбудовувалася всіма українцями – це величезні як трудові, так і фінансові вкладення. Тому такі рішення треба обовʼязково погоджувати з людьми, особливо з колективом, який відповідає за атомну енергетику, аби не створювати таких не передбачуваних ситуацій. Юрій Недашковський – досвідчений керівник, ефективний менеджер, дякуючи якому атомна енергетика стабільно розвивалася. Не менш важливе значення мають його напрацювання щодо продовження терміну експлуатації старих та будівництва нових блоків та багато іншого», – наголошує міський голова Василь Сидор.

Прес-служба Славутського МВК