ПОСВЯТА У ДЖУРИ – ТРАДИЦІЯ НАШОГО МІСТА

Сьогодні, 11 жовтня, з нагоди Дня захисника України, відбулася традиційна посвята учнів загальноосвітніх навчальних закладів нашої громади у джури. Цього року у холі Міського палацу культури зібралося 86 школярів, щоб поповнити ряди славного козацтва.

Невипадково саме 14 жовтня – День Покрови Божої Матері – для українських козаків був найбільш шанованим святом. У цей день у козаків відбувалися вибори нового отамана. Відзначались найкращі козаки. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю Заступницею і Покровительницею.

Після заклику осавула Романа Бачинського урочисто внести прапор, шкільні чоти та молоді козаки доповіли про готовність присягати в джури отаману Хмельницького округу Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» Василю Сидору. Юні козаки, провівши свої показові виступи, взяли участь в урочистій посвяті, під час якої давали обіцянки чесно і віддано служити українському народу, козацтву в ім’я становлення незалежності і розвитку України.

Міський голова Василь Сидор, вручивши відповідні посвідчення, звернувся до юних славутчан:

– У цей день ви повинні зрозуміти, що не лише дорослішаєте за віком, а й виростаєте духовно. Сьогодні ви крокуєте у більш відповідальне життя, адже на вас покладаються важливі завдання, серед яких гідно нести звання захисника своєї держави, берегти єдність у боротьбі з ворогами.

Приєдналися до вітань й почесні гості: командир військової частини А 1358 Микола Гресєв, козаки Славутської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорізьке» Василь Остапчук та Григорій Петровський.

Із посвятою у джури учнів шкіл, а також усіх присутніх на заході, вітали талановиті вихованці Будинку дитячої творчості.

Прес-служба Славутського МВК