РЯДИ КОЗАЧАТ ПОПОВНИЛИСЯ

Сьогодні, 11 жовтня, у місті відбуваються заходи, приурочені Дню захисника України та Дню українського козацтва. З давніх-давен цей день вважався особливим, адже це свято духовно об’єднувало наш народ, живило його вірою у повсякчасне заступництво Божої Матері за людській рід, за мир і добро на нашій землі, яка боронила наш народ, допомагала козацькому війську у боротьбі з ворогом.

По-особливому ставляться до цього свята колектив педагогів та вихованців дошкільного навчального закладу № 2 «Подоляночка», де щорічною традицією стало проведення посвяти дошкільнят в козачата. Маленькі славутчани разом з вихователями садочка подарували усім незабутнє свято, а підтримували їх оплесками батьки та гості заходу. 

Перед початком посвяти усі бажаючі мали нагоду оглянути музей козацької слави.

Вихователі разом із вихованцями презентували усім присутнім виставку намист та розповіли про історію його походження.

Звуками Державного Гімну у виконанні маленьких вихованців розпочалося святкове дійство.

 Програма була цікава та насичена творчими виступами: діти залюбки співали патріотичні пісні про славні подвиги козаків, виконували танки, взяли участь в естафеті «Звари куліш», «Переправа», «Перенеси гарбузи», завітали на ярмарок, послухали казку у виконанні осавула Романа Бачинського.

Досить серйозно поставилися діти до прийняття присяги, організованої членами Славутської паланки МГО «Козацтво Запорозьке». Юні козачата давали обіцянки, серед яких – робити все, що в їх силах, щоб бути вірними Богові й Україні; виховувати себе шляхетними, мужніми, готовими до будь-яких випробувань; бути сміливими, сумлінними, доброзичливими, порядними; ввічливо, з повагою ставитися до старших себе та бути вірними нащадками світозорих предків.

Козачата отримали свої посвідчення і подарунки, яким приємно зраділи.

Звернувся до присутніх міський голова, отаман Хмельницького округу МГО «Козацтво Запорізьке» Василь Сидор, який подякував батькам та педагогам закладу за належне виховання юних славутчан, піклування і турботу про дітей. Василь Богданович привітав усіх з прийдешніми святами.

До вітань також долучився батько одного із вихованців Сергій Кузьмук.

На завершення заходу завідувач ДНЗ №2 «Подоляночка» Олена Шевчук адресувала слова вдячності за підтримку владі міста, представникам управління освіти, батьківському колективу та підкреслила важливість подібних заходів для виховання достойної майбутньої зміни.   

Бажаємо колективу дошкільного закладу подальших успіхів та злетів на ниві зміцнення національної гідності і традицій.

Прес-служба Славутського МВК