НА СТАРТІ ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН

07 жовтня міський голова Василь Сидор провів нараду із керівниками підприємств житлово-комунального господарства та закладами соціальної сфери, на якій прозвітували про стан підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 рр., обговорили проблемні питання, що виникають у ході підготовки та розглянули шляхи їх вирішення.

Начальник КП «Славутське ЖКО» Василь Яцюк запевнив, що усі чотирнадцять котелень міста готові надавати тепло славутчанам і хоч сьогодні готові запустити опалення:

«Нами практично повністю виконано роботи, які планувалися на поточний рік для того, щоб належно почати опалювальний сезон, – доповів керівник комунального підприємства. Проведено опосвідчення котлів, промито фільтри, повірено лічильники та на днях буде проведено їх встановлення під наглядом відповідних служб. Паралельно починаємо випробовувати й заповнювати гідравлічні системи. У цілому підприємство готове розпочате опалювальний сезон. Офіційно початок опалювального періоду припадає на 15 жовтня, однак згідно із законодавством, опалювальний сезон може стартувати тоді, коли середньодобова температура повітря впродовж 3 днів становить нижче, ніж 8 градусів тепла».

Також обговорили питання заборгованості населення за отримані послуги – а це 7 млн 185 тис. І хоча з цього приводу ведеться досудова, судова та претензійна робота, така ситуація ставить комунальне підприємство у скрутне становище, не дозволяє повністю розраховуватися за спожитий газ, електроенергію, виплачувати зарплату працівникам та ставить під загрозу стабільну роботу підприємства.

Заслухавши інформацію, міський голова Василь Сидор продовжив:

  • Проблематичною залишається ситуація із тими будинками, у яких залишилося кілька квартир на централізованому опаленні. Це призводить як до надмірної енерговитратності котелень, так і до суттєвої вартості тарифу на цю послугу. Тому цей зимовий період – це вирішальний етап для того, щоб ми могли весною вийти на єдине правильне рішення у цій ситуації, яке було б в інтересах споживачів та постачальної організації.  

«Крім того, досить гостро постає проблема із будинками Ізяславська, 3 та Садова, 1, які згідно із законом відключилися від централізованого опалення, але не отримали технічні умови від ПАТ «Хмельницькгаз» у звʼязку із набранням чинності нових державно-будівельних норма. З цього приводу було підготовлено та направлено відповідні звернення, особисто мною взято участь у неодноразових зустрічах із представниками уряду та народними депутатами. Поки що так і не вирішено дане питання», – зауважив голова міста. «На превеликий жаль, існує багато інших проблем, які не вирішені на державному рівні, а саме: відповідно до розчеплення на «Нафтогаз» та інші структури на рахунку ЖКО залишається 6,3-6,8% коштів. Виходить, що близько 95% фінансових потоків, які поступають на підприємство, йдуть на казначейські рахунки. А якщо ми ще й маємо заборгованість населення більше 7 млн, це унеможливлює належне інвестування чи заміну мереж.

Більше того, постанова Кабінету Міністрів, якою запроваджено граничний розмір тарифу на опалення у розмірі 1400 грн за гігакалорію, може привести підприємство до колапсу, тому що згідно із законом ми повинні затверджувати економічно обгрунтовані ціни, а постанова передбачає обмеження в ціні. Хто буде перекривати цю різницю? Громада? Люди? Така ситуація лякає і створює багато неподобств. І знову вийде, що крайніми будуть на місцях та комунальні підприємства.  

Про стан своїх підприємств прозвітували й інші керівники, присутні на нараді. Так, на очисних спорудах КП «Славутське УВКГ» закуплено нові опалювальні котли, заготовлено матеріали для опалювання, проведено ревізію всіх артезіанських свердловин.

Проводиться необхідна для зимового періоду робота й на КП «Славута-Сервіс»: заготовлено достатню кількість піску та суміші, приведено у належний стан  техніку тощо.

Фактично готові до опалювального сезону й заклади соціальної сфери. У закладах освіти проведено держперевірку газових сигналізаторів, димових вентиляційних каналів, газових лічильників тепла, проведено навчання операторів газових котелень. На даний час надано замовлення на необхідні обсяги газу. Заборгованість по теплоносіях по галузі освіти відсутня.

Підготовлені до зими й практично всі заклади культури. Серед невирішеного питання – встановлення теплового лічильника на будівлі Будинку культури, що на вул. Козацька.

«Якщо технічно нам вдалося підготувати усі обʼєкти до зими, то на жаль, маємо не до кінця визначену цінову політику уряду», – на таких сумних реаліях сьогодення зупинився міський голова Василь Сидор. «Прикро, але при формуванні держбюджету зберігається той самий підхід, який існував у попередні роки, в тому числі, щодо формування цін на енергоносії, а вони разом із заробітною платою, яка теж час від часу зростає – це 80-95% складової тарифу на послуги комунальних підприємств! Як бачимо, продовжується тенденція щодо перекладання видатків на людей, комунальні підприємства, місцевий бюджет – це в ніякому разі не покращить ситуацію. Така невизначеність нічого корисного не приносить. Надіємося, що нас почують, і рішення на державному рівні будуть прийматися, беручи за основу інтереси людей», – підсумував Василь Богданович.

Прес-служба Славутського МВК