ЛЮДИ, ЯКІ ПЕРЕКОНАНІ: СЛАВУТА – МІСТО, ЯКЕ ДИНАМІЧНО РОЗВИВАЄТЬСЯ

Тетяна Маліновськакерівник зразкового фольклорного гурту «Щедрик» Славутської дитячої школи мистецтв, який за короткий термін свого існування є неодноразовим переможцем багатьох конкурсів та фестивалів:

«Разом із гуртом ми відвідали багато міст за кордоном. Безумовно, усі вони прекрасні по-своєму. Але Славута – найкраще місто в цілому світі, в якому я себе відчуваю комфортно, куди я хочу повертатися. Та передусім – це мій рідний дім. Мала батьківщина моєї родини. Місто прекрасних спогадів. Місто мрій, надій і сподівань…

Дуже приємно, що Славута відома не лише в Україні, а й за її межами. Ми горді тим, що зі сцени європейських міст разом з багатоголосою українською піснею лунає те, що ми – славутчани!

Наше місто заслуговує на те, щоб у ньому відбувались яскраві, непересічні події, котрі об’єднають усіх славутчан. Саме такою мистецькою візитівкою стане етно-екофестиваль «Колодар». Отож, запрошуємо всіх взяти участь. З Днем народження, рідна Славуто!».

Дмитро Палійздобувач освіти,голова дорадчої ради при міському голові:

«Коли мене просять розповісти про наше місто, важко підібрати слова, адже усі його принади не передати ними. Окрім краси природи, затишку, привітних людей, місто Славута є чудовим осередком для розвитку, містом, яке не боїться змін на краще і яке в майбутньому стане хорошим прикладом гармонії новітніх інновацій та бізнесу із комфортом життя у чистому довкіллі, позбавленого проблем екології.

До того ж, у нашому місті чудово налагодженні звʼязки з громадськістю, що дає можливість кожному долучатися до облаштування благоустрою у місті, робити його щораз кращим, пропонуючи перспективи для його розвитку. 

А найважливіше те, що навіть молодь, зі своїм більш творчим баченням та креативними ідеями, має змогу брати безпосередню участь у створенні самобутності та неповторної атмосфери у нашому місті, реалізуючи свої плани та проєкти. До прикладу, ми, як представники дорадчої ради, маємо можливість наблизити молоде покоління до міської влади, поєднуючи нові задуми із багаторічним досвідом. До речі, цього року ми змогли створити власний проєкт, який ми, заручившись допомогою, зможемо вдало втілити у життя. Це в свою чергу ще раз доводить – зміни починаються з нас, і ми не маємо боятися приймати їх, адже завжди знайдемо тих, хто нас підтримає і допоможе. Особисто я переконався у цьому на прикладі нашого славного міста, і вважаю, що кожен має поважати його і долучатися до його покращення. Саме від нас залежить наше майбутнє. З Днем міста, любі славутчани!».

Володимир Романенко – генеральний директор ПрАТ «ГЕБЕРІТ КЕРАМІК ПРОДАКШН». Роки роботи підприємства у Славуті – це період постійного розвитку, інвестування, капіталовкладень. ПрАТ «Геберіт Керамік Продакшн» є найбільшим бюджетоутворюючим підприємством. Незабаром підприємством планується відкриття нового логістичного центру із сучасним обладнання, а також нових офісних приміщень:

«Я переїхав до цього міста не так давно, проте, хочу зазначити, що Славута – економічно розвинуте, інвестиційно привабливе місто зі своєю промисловістю та інфраструктурою, зручне і комфортне для життя. Славута – це дійсно місто перспектив і можливостей, яке розивається з кожним роком. З нагоди свята хочу побажати усім славутчанам зробити своє рідне місто найкращим, а його гостям завжди почуватися у ньому, немов вдома. Миру, добра і любові усім!».

Міра Остапчук – завідувач ДНЗ № 6 «Золота рибка», лауреат премії Верховної Ради України:

«Славута – місто мого зростання, становлення як фахівця. Усе свідоме життя разом із ним крокую у майбутнє. Усього було на життєвому шляху, але саме це тихе і затишне місто, численні друзі допомогли самоутвердитися, подолати труднощі. Славута місто, яке постійно молодіє, розквітає, розбудовується, прикрашається. Усе це завдяки його жителям та господарю. І впевнена – так буде і в майбутньому! Щиро вітаю усіх славутчан із Днем міста! Нехай же зростає та процвітає наше улюблене місто! Нехай щастя, любов і достаток живуть на кожній його вулиці, у кожному домі, в кожній родині, об’єднуючи всіх нас у згуртовану і небайдужу громаду».

Лілія Джуренко – одна із найактивніших депутаток Славутської міської ради, голова об’єднання «Депутати за рівні можливості», учасник проекту зі створення Центру відновних практик для реабілітації сімей учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб та громадян, які опинилися у складних життєвих обставинах:

«Проаналізувавши все що було зроблено, можна сказати – Славута динамічно розвивається: за кошти місцевого бюджету частково відремонтовано дороги, замінено водогін, виграно гранти, мікропроекти. Рушієм динамічного розвитку у Славуті є підприємства, що працюють у сфері виробництва, торгівлі та послуг, будівництва, промисловості. Стратегічним рішенням вважаю те, що Славутська міська рада схвалила створення Індустріального парку, який має стати сучасним розвиненим комплексом для залучення вітчизняних та іноземних інвесторів у пріоритетній галузі міста. Щодо перспектив, переконана, вектор повинен спрямовуватися на оздоровлення громади (облаштування «зелених» зон відпочинку – парків, скверів, будівництво басейну, спорткомплексу) та збереження природних багатств (зокрема, річок і озер). Бажаю нашій славутській громаді у день її народження не збавляти темпи і надалі стрімко розвиватися».

Віталій Поліщук – член правління ГО «Ліга активних славутчан», людина з потужною громадською позицією, бере активну участь у життєдіяльності міста, створенні його іміджу, активізує молодь навколо питань громади. Є ініціатором започаткування у місті конкурсу природоохоронних малюнків серед учнів шкіл, членом робочої групи з розробки бренду міста Славути, співавтором різних проектів, спрямованих на розвиток громади:

«Все в нашому житті можна охарактеризувати «динамічним розвитком»: чи то інформація, чи технологія, техніка, тощо… В тому числі розвиваються міста і наше славне місто не є винятком! Єдине чого не вистачає – маркерів розвитку, було би круто порівняти розвиток зараз, 10 років тому та через 10 років… порівняти розвиток з іншими містами! Тому бачення розвитку оцінюємо на суб’єктивному рівні… Народився, виріс та проживаю у місті, тому особисто бачу як розвивається місто! Однак, на мою думку, динамічний розвиток тільки розпочався і попереду ще дуже багато роботи! Якщо говорити про розвиток громади – тут не все так однозначно, як на мене! Розвиваються скоріше окремі особистості, а не громада в цілому… Хоча той факт, що з кожним днем їх стає все більше і більше, це дає надію, що термін «інертності» та «байдужості» – стане виключенням, а не масовістю! Тому, насамперед, бажаю своїй громаді у день її народження побільше активних громадян, які будуть жити життям свого міста і брати участь в його подальшому розвитку».

Світлана Кузмінчук – заступник головного лікаря КП «Славутська ЦРЛ», лікар-ендокринолог з багаторічним стажем роботи:

«Для мене Славута – місто, з яким ми зустрілися 27 років тому; місто, у якому виросли мої діти, у якому «виросла» і я як спеціаліст. Я не уявляю, як склалася б моя професійна карʼєра в іншому місті. Важко зрівняти Славуту зараз і те, якою вона була майже 30 років тому, адже її просто не впізнати. Я завжди милуюся її мальовничими куточками, радію тому, як змінюється в позивному напрямку її інфраструктура. Тут є все для життя: щирі люди, гарна природа та можливості, які можна зреалізувати. Звичайно, немає меж для вдосконалення. Хоч і багато вже зроблено, в тому числі і в медичній галузі міста, хотілося б, щоб на цьому не зупинятися. Від усієї душі бажаю славутчанам найціннішого – міцного здоровʼя, а до лікарні звертатися з радісних причин – зустрічати з пологового будинку своїх дітей, внуків, самим народжувати… Бажаю усім славутчанам бути освіченими, самодостатніми, потрібними у своєму мирному домі, а також піклуватися як про своє власне здоровʼя, так і про гарне «самопочуття» свого рідного міста».

Діана Прус – сімейний лікар КП «Славутський ПМСД», молодий та перспективний спеціаліст:

«Я пишаюся тим, що живу у Славуті та працюю тут. Кожного дня, їдучи на роботу, я помічаю, як наше місто змінюється, розбудовується, стає комфортнішим для життя; активно реформуються галузі, серед них – освіта, медицина. У майбутньому я бачу наше місто успішним, процвітаючим, але для цього ми з вами повинні докласти чимало зусиль. У переддень свята хочу побажати славутчанам берегти власне здоровʼя, займатися профілактикою хвороб, тому що легше попередити захворювання, ніж лікувати. Бережіть мальовничу природу Славути, не забруднюйте місто і його околиці, річки, аби наступні покоління мали можливість любуватися красою рідного куточка».

Прес-служба Славутського МВК, фото – В. Котик, м. Славута.