ЗНОВУ ПРО ІНДИВІДУАЛЬНЕ ОПАЛЕННЯ

Жителі міста продовжують звертатися до виконавчого комітету Славутської міської ради із заявами про намір встановити індивідуальне опалення, адже 1 травня набрали чинності норми Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Відповідно до норм, у багатоквартирних будинках, у яких не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні.

Все було б добре, якби паралельно 1 липня уряд не прийняв нові будівельні норми – ДБН В.2.5.-20:2018 «Газопостачання житлових будинків», які дозволяють розміщувати газові котли у приватних будинках і багатоквартирних будинках лише до трьох поверхів.

Тому ситуація набуває досить складного характеру, у якій заручниками стали і громадяни, і органи місцевого самоврядування, які фактично вплинути на дії уряду не можуть.

Так чи інакше, міська влада на боці славутчан і створена при виконавчому комітеті міжвідомча комісія для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води уже надає рекомендації громадянам, керуючись Законом України «Про житлово-комунальні послуги», звернутися до відповідних організацій – ПАТ «Хмельницькгазбут», КП «Славутське ЖКО», Славутський РЕМ для отримання технічних умов стосовно розробки проекту індивідуального  (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП.

Також на прохання славутчан, міським головою Василем Сидором були направлені листи на Мінрегіонбуд з проханням надати розʼяснення щодо цього вкрай проблемного для громади питання.

Прес-служба Славутського МВК