НОВИЙ РИНОК ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ – ЗАШМОРГ ДЛЯ ВОДОКАНАЛІВ!

З 1 липня в Україні запрацював новий ринок електроенергії, але спосіб реалізації ідеї енергоринку поставив під загрозу існування водоканалів по всій державі. Причина – непомірні ціни на електроенергію.


Українська асоціація підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія» заявляє, що запровадження нового ринку спричинило стрімкий ріст ціни електроенергії для всіх водоканалів, збитки яких лише за останній місяць склали понад 200 мільйонів гривень. Грошей для розрахунків за електроенергію у серпні у водоканалів не немає. Тому, як повідомляє Асоціація міст України, зараз не виключена погодинна подача води в окремих містах. 


У Славутському водоканалі варіант переведення своїх споживачів на погодинну подачу води поки що не розглядають. Однак, фінансова ситуація майже критична. Якщо фактична ціна електроенергії з ПДВ за червень була 3,062412 грн, то за липень вона вже становить 3,42546 грн. Це зростання на 11,85%. І якщо порахувати по середньому споживанню електричної енергії за місяць по водоканалу, то додаткові витрати лише за липень склали 76 тис. грн., а за рік складатимуть 912 тис. грн.. Враховуючи постійну тенденцію до подорожчання електричної енергії, не важко спрогнозувати, що насправді ця сума перевищуватиме мільйон гривень.

Де підприємству брати ці додаткові кошти? Не виплачувати заробітну плату працівникам підприємства, не платити податки чи переглядати тарифи на водопостачання і водовідведення, що знову ляже тягарем на споживачів?! І коли нарешті припиниться, це зачароване коло постійного підвищення цін на енергоносії?!


Якщо ситуація законодавчо не врегулюється, то не важко уявити, в якій борговій ямі опиняться водоканали усієї держави.

Адміністрація КП «Славутське УВКГ»