ЯКІ ДБН? ЛЮДИ ХОЧУТЬ ІНДИВІДУАЛЬНЕ ОПАЛЕННЯ!

1 травня набрали чинності норми Закону України «Про житлово-комунальні послуги», відповідно до яких у багатоквартирних будинках, у яких не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні.

Все було б добре, якби паралельно уряд не приймає нові будівельні норми – ДБН В.2.5.-20:2018 «Газопостачання житлових будинків» – які дозволяють розміщувати газові котли у приватних будинках і багатоквартирних будинках лише до трьох поверхів. Люди звертаються до ПАТ «Хмельницькгазбут» за технічними умовами на облаштування індивідуального опалення, а їм відмовляють, посилаючись на нові ДБН.

Заручниками даної ситуації стали і громадяни, і органи місцевого самоврядування, які фактично вплинути на дії уряду не можуть.

Так чи інакше, міська влада на боці славутчан і створена при виконавчому комітеті міжвідомча комісія для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води уже надає відповідні рекомендації громадянам, керуючись Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

Також на прохання славутчан, міським головою Василем Сидором були направлені листи на Мінрегіонбуд щодо цього вкрай проблемного для громади питання наступного змісту:

Прес-служба Славутського МВК